داستان کسب و کار موفق ساخت زیورآلات چوبی - رنگی رنگی

داستان کسب و کار موفق ساخت زیورآلات چوبی

داستان کسب و کار موفق ساخت زیورآلات چوبی

سلام! ما آیرینا و آیگور از فروشگاه جنگلهای اوکراین هستیم. ما تو اوکراین زیبا زندگی میکنیم و چوب مورد نیازمون برای ساخت مهره ها و النگوهای چوبی رو از جنگلهای کوه های کارپات به دست میاریم.

Ukrainian_Woods_Feature_Irina_Igor_Wooden_Supplies_Etsy_001

فروش توی اتسی رو با فروشگاه اطاق زیرشیروانی مامان شروع کردیم. تمام فروش اینترنتی ما محدود به این فروشگاه بود تا وقتی که آیگور یه النگوی مکعب چوبی ساده برام درست کرد و از اون موقع به بعد شروع کردیم به کار با چوب. با گذشت زمان، یه کارگاه تو حیاط پشتی خونه مون ساختیم، ابزار مناسب کار با چوب رو خریدیم و فروشگاه زیورآلات چوبی مون رو تاسیس کردیم.

ukrainian_wood_rinf ukrainian_wood_bracelets-three

تو کار با چوب دست و بال آدم خیلی بازه. هر محصولی که میسازیم، با ایده و طراحی من شروع میشه و بعد از طراحی، آیگور اونها رو با چوب درست میکنه. بعضی وقتها که چوب های جدید رو امتحان میکنیم، شکست میخوریم ولی این پایان راه نیست. مثلا طی یه تجربه ی شکست فهمیدیم که چوب درخت کاج برای ساختن النگو مناسب نیست، چرا که خیلی نرمه. مسیر خلاقیت یه مسیر پر از پستی و بلندیه و هیچوقت نباید توی این مسیر ناامید شد.

ukrainian_wood_cross-stitch ukrainian_wood_beadw

منبع الهام ما تکنیک های سنتی کار با چوب اوکراینه که هنوز هم با استفاده از اونها میشه زیور آلات کوچولو و اثرهای هنری خلق کرد. ما به خاطر کارمون بیشتر توی طبیعت و درختها دقت میکنیم، چوب و سفر برای تهیه چوب هم به ما خیلی انگیزه میدند.

ukrainian_wood_process-002 ukrainian_wood_laser ukrainian_wood_005

فروشگاه اتسی، جایگاه خاصی تو زندگیمون داره: مثل یه بچه که با عشق و شور بزرگش میکنیم. توی این ۴ سال کار، ما با افراد موفق زیادی آشنا شدیم و این خیلی خوبه. برای آینده برنامه داریم که سراسر اوکراین سفر کنیم و آثارمون رو تو شهرهای مختلف به نمایش بزاریم. من و آیگور معتقدیم هرکی که زیبایی های کشور خودش رو نشناسه هیچوقت نمیتونه به زیبایی های جاهای دیگه پی ببره.

 ukrainian_wood_process-002 ukrainian_wood_bead

منبع

فروشگاه آیرینا و آیگور اینجاست

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نیلوفر
  ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

  همیشه عاشق این بخش رنگی رنگیم،به شدت بهم انگیزه میده.از اون قسمت خوشم اومد که نوشته بود کسی که زیباییهای کشور خودش رو نشناسه زیبایی جاهای دیگه هم براش قابل درک نیست…
 2. امیر
  ۶ دی ۱۳۹۴

  از این آدمایی که کارشون رو از جاهای کوچیک شروع میکنن و کارگاه های ساده دارن و یواش یواش پیشرفت میکنن خیلی خوشم میاد
  بوی چوب هم که دیگه یعنی زندگی
 3. صادق
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

  سلاااااااااااااام دوستان پر انرژیییییی

  من هم متاسفانه یا خوشبختانه همچین استارتاپی رو راه اندازختم سال ۹۰ که متاسفانه تازه درسم تمام شده بود(دیپلم) و بعدش خدمت گردنمو چسبید. بعد خدمت هم کلا” سرد شدم ازین کار دیگه نرفتم دنبالش به نظر شما خوبه دوباره استارت بزنم کارو؟
  انگیزه نیاز دارم هیچ کی نمیفهمه ای خدااااااا
  • بهار
   ۲۶ تیر ۱۳۹۶

   سلام
   این یه نمونه خارجی بود و اینکه چقدر تو ایران به همچین کارهایی ارزش قایل باشن و بخوان بابتش پول بدن شک دارم و به عنوان شغل برای یه مرد یکم جای تحقیق زیاد داره . هر چند من خودم عاشق همچین کارهایی هستم و دنبال انگیزم و ایده
   موفق باشینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...