7 ایده برای برگزاری یک مهمانی رنگی با زباله کمتر - رنگی رنگی

۷ ایده برای برگزاری یک مهمانی رنگی با زباله کمتر

۷ ایده برای برگزاری یک مهمانی رنگی با زباله کمتر

مهمانی ها می تونن یکی از عوامل شادی باشن، دقایقی که کنار کسانی که دوست شون داریم جمع بشیم و لحظه هامون رو رنگی کنیم اما باید مراقب باشیم این لحظه های خوش مون باعث آسیب به محیط زیست نشن و آثار مخربی به جا نذارن.

star1

این روزها یکی از مشکلات دنیای ما آدم ها، زباله ها هستن و یک آدم رنگی سعی میکنه تا کمترین آسیب رو به زمین و محیط زندگی خودش و یه عالمه موجود دیگه بزنه، با کمی برنامه ریزی و تدارک می تونین تولید زباله مجالس رو به حداقل برسونین و همین یعنی یه قدم مهم.

star3

اینجا ایده هایی براتون گذاشتیم تا ازشون برای کاهش زباله در مهمانی ها ایده بگیرین.

1

از ظروف شیشه ای، فلزی و .. استفاده کنین. اگر به اندازه کافی ندارین می تونین از یکی از اطرافیان تون قرض بگیرین. حتی شاید بعد از مهمانی حس کنین که جمع و جور کردن خونه راحت تره، چون آدم ها سعی میکنن این ظروف رو تا آخر همراه خودشون داشته باشن، برعکس ظروف یکبار مصرف که اون رو برمیدارن، جایی میذارن، فراموش میکنن و در آخر هم یه ظرف جدید برمیدارن.

2

برای تزئینات می تونین از وسایل طبیعی استفاده کنین، مثلا تزئین با گل ها، یا برخی از میوه ها. ساخت وسایل تزئینی با دور ریختنی ها و کمک گرفتن از خلاقیت تون هم یه گزینه کاربردی دیگه هست. برخی از وسایل تزئینی مثل ریسه چراغ ها هم ماندگار هستن و می تونن زمان زیادی و برای مهمانی های زیادی به کار بیان. شما می تونین از وسایل تزئینی قابل بازیافت هم استفاده کنین، اما یادتون باشه چیزهایی که سطح شون با چسب با اکلیل پوشیده شده باشن غیر قابل بازیافت هستن.

3

یادتون باشه مواد اولیه پخت غذاها رو به اندازه نیاز بخرین، و به اندازه کافی غذا بپزین تا اسراف غذا رو به حداقل برسونین.

4

برای غذا در مهمانی های شلوغ و بزرگ، فینگرفود ها یا غذاهای لقمه ای انتخاب خوبی هستن چون باعث میشن ظروف کمتری هم کثیف بشه. برای این منظور می تونین بطور میانگین حدود ۱۲ لقمه برای هر نفر در نظر بگیرین.

5

اگر قصد خرید غذا از بیرون رو دارین، از مراکز تهیه غذای محلی و اطراف خودتون سفارش بدین، قابلمه و ظرف های خودتون رو هم ببرین تا نیازی به استفاده از ظروف یک بار مصرف نباشه.

6

قبل از مهمانی تا جایی که می تونین خوارکی های یخچال و فریزر رو استفاده کنین تا خلوت باشه و بتونین باقی مونده غذاها رو توی اون ها نگهداری کنین و مجبور به دور ریختن نشین.

7

اگر باقی مونده غذاها زیاد هست، میتونین مقداری از اون رو به مهمان ها بدین تا با خودشون به خونه ببرن، یا به افراد بی خانمان بدین و اون ها رو هم خوشحال کنین.

star2

رعایت این نکته ها شاید کمی بیشتر از روش های معمول و ساده تر زمان ببرن و یه مقداری هم سخت تر باشن، اما زمین ما ارزش تلاش رو داره، مگه نه؟ پس چرا برای نگهداری ازش تلاش نکنیم؟

راستی شما هم اگر روش دیگه ای به ذهن تون میرسه در کامنت ها به اشتراک بذارین.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. مونا
    ۱ دی ۱۳۹۸

    سلام میتونیم از میوه آرایی ها و تزییناتی استفاده کنیم که ساده تر باشن و نیاز زیادی به لوازمی مثل سیخ چوبی و…نداشته باشن?
  2. نازنین
    ۶ دی ۱۳۹۸

    من از وقتی که تو بخش رنگی نیوز خوندم تو گیلان با کاغذ های بازیافتی مدرسه ساختن کاغذهای باطله ک تو خونه دارم رو جمع میکنم و میبرم مدرسه میندازم تو سطل کاغذ باطله ها?اینجوری هم به حفظ محیط زیست کمک میکنم هم خودم حس خوبی دارمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...