یه کم لطافت مایه آب ‌نرفتن لباس نخی - مجله آنلاین رنگی رنگی

یه کم لطافت مایه آب ‌نرفتن لباس نخی

یه کم لطافت مایه آب ‌نرفتن لباس نخی

غم‌انگیزترین اتفاقی که می‌تونه واسه لباس خوشگل و نخی‌تون بیوفته اینه که بعد از اولین باری که شستید ببینید اندازه تن‌تون نیست و دو سایز کوچیک شده.

پارچه‌های نخی از الیاف پنبه تهیه می‌شن. اگه یه کم مراعات حال این پارچه‌های حساس و لطیف رو بکنید، می‌تونید سال‌ها از لباس نخی‌تون استفاده کنید، بدون اینکه کوچیک بشه یا تغییر شکل بده.

اگه برای شستن لباس‌ها از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، برای لباس‌های نخی درجه حرارت ماشین رو روی آب سرد بذارید و درجه جنس لباس رو هم روی گزینه لباس‌های لطیف تنظیم کنید. شوینده رو بریزید و بذارید ماشین کار خودشو انجام بده. بلافاصله بعد از شسته شدن لباسا اونا رو از ماشین دربیارید و آویزون کنید.

اگه لباس نخی رو با دست می‌شورید، تشت رو با آب سرد پر کنید و خیلی با ملایمت لباس رو بشورید. برای شستشو و آبگیری چنگ زدن و چلوندن لباسا رو بی‌خیال شید. بعد از آب کشی ملایمی که انجام دادید، لباس رو لای یه حوله تمیز بپیچید و آب اضافه‌ش رو بگیرید. بعد از یه تکون ملایم آویزونش کنید.

لباس رو به هر روشی که شستید برای آویزون کردنش اول اونو به چوب لباسی بزنید و بعد با چوب‌لباسی به بند آویزون کنید. لباس نخی مرطوب رو در معرض آفتاب و باد مستقیم خشک نکنید.

دیدید! جز آب سرد، کمی ملایم در شستشو و خشک‌کردن کار زیادی لازم نیست بکنید. همین یه ذره ملایمت و ظرافت کافیه تا مجبور نشید از لباس محبوب‌تون به خاطر آب رفتن‌ش خداحافظی کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...