نبرد با استرس با پای پیاده - مجله آنلاین رنگی رنگی

نبرد با استرس با پای پیاده

نبرد با استرس با پای پیاده

چه روزی رو یادتون میاد که تو اون روز مطلقا هیچ نگرانی و استرسی نداشتید؟ مهم نیست زندگی شخصی یا کاری ما چقدر آروم و بی‌دردسر باشه، فقط کافیه یه ساعت تو شهر رانندگی کنید تا صدتا چیزی که آرامش‌مون رو بهم می‌زنه بره رو اعصابمون. استرس‌های شخصی رو هم که بذاریم روی این‌ها می‌بینیم که تمام روز یه لشکر استرس‌زا همراه‌مون بوده و ما با شیوه‌های خودمون باهاش جنگیدیم. استرس‌ها بخشی از زندگی ما هستن و می‌تونیم خودمون رو مسلح به ابزارهایی کنیم که نتونن ما رو از پا درآرن.

کفش کتونی بزرگ‌ترین سلاح و سپر ماست. یه کفش سبک و راحت می‌تونه ما رو همراهی کنه تا توی جنگ با استرس پیروز شیم. هر چقدر گرفتار باشیم باز از ۱۶ ساعتی که در روز در اختیار داریم می‌تونیم چند دقیقه رو به پیاده‌روی اختصاص بدیم. حتی ۱۰ دقیقه پیاده‌روی هم حال شما رو بهتر می‌کنه. اگه بتونید این زمان رو به نیم ساعت برسونید و بهش عادت کنید، می‌بینید که تحمل همه فشارها چقدر راحت‌تر می‌شه و تمرکزتون هم برای حل مشکلات بالاتر می‌ره.

صبح‌ها چند دقیقه زودتر از خونه خارج شید و بخشی از مسیر روزانه رو پیاده برید و شاداب‌تر از هر روز وارد کلاس درس یا محل کارتون بشید. می‌تونید بعد از ناهار مسافت کوتاهی رو راه برید و دوباره سر کارتون برگردید. اگه طول روز برای این کار وقت نداشتید، عصر یا بعد از صرف شام بهترین موقع برای پیاده‌رویه.

کتونی‌هاتون رو پاتون کنید، موسیقی مورد علاقه‌تون رو انتخاب کنید و با یه هدفون پاتون رو تو خیابون بذارید. با هر قدمی که برمی‌دارید، یکی از سربازهای لشکر خستگی و استرس رو از بین می‌برید. بعد از نیم‌ساعت پیروزمندانه به خونه بیایید. خیلی زود کسانی همراه شما می‌شن و پیاده‌روی تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین عادت‌های زندگی‌تون می‌شه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. هادی
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱

  دوست داشتنی هستی رنگی رنگی جان
  لطفا مطالبت رو ایمیل کن به اینباکسم
  • نگار یعقوبی
   ۲۵ آذر ۱۳۹۱

   چشم خیلی به زودی
 2. hasan dash
  ۹ دی ۱۳۹۱

  محل مناسب برای پیاده روی هم مهمه .
 3. سعید
  ۷ تیر ۱۳۹۲

  تنها رقیب حجامت پیاده روی است.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...