گزیده سردبیر

یک نامه رنگی برای دوشنبه، ۶ تیر

امروز در رنگی رنگی، به شخصی اختصاص داره که می‌تونه الگویی بسیار انگیزه بخش باشه! هلن کلر نشون داد که اگر بخوایم و تلاش کنیم، حتی نابینایی و ناشنوایی هم نمی‌تونه مانعی برای پیشرفت ما باشه. اگر با داستان زندگی این خانم آشنا نیستی، شاید امروز فرصت مناسبی باشه که کمی راجع بهش مطالعه کنی

ادامه مطلب...


آدم رنگی جان نامه داری!

امروز در تقویم رنگی، به تکنولوژی واقعیت مجازی اختصاص داره. یک نوع در دسترس اون در شهربازی‌هاست که با زدن یک عینک بزرگ بر روی صورت، توی یک مکان شبیه‌سازی شده قرار می‌گیری و برای کسایی که دنبال کارها و تجربیات هیجان‌انگیز می‌گردن عالیه. امروز رنگی رنگی بهت پیشنهاد میده اگر موقعیت و شرایطش رو داری و شهربازی‌ای رو می‌شناسی که این بازی و فناوری رو داره امتحانش کنی.

ادامه مطلب...


نامه، لبخند و چیزهای شاد بیشتر

آخرین باری که از ته دل خندیدی کی بوده؟ امروز قراره خودمون، برای یک خنده از ته دل، بهونه بسازیم. چند اپیزود از یک سریال خیلی خنده دار تماشا کنیم. اون دوستی که همیشه باهاش، صدای خنده‌مون فضای اتاق رو پر می‌کنه، دعوت کنیم و باهاش وقت بگذرونیم. تو اینترنت، ویدئوهای بامزه و خنده‌دار بچه‌ها یا حیوانات رو جست و جو کنیم یا فیلم و خاطرات شاد قدیمی رو مرور کنیم. بیا برای خنده‌هامون بهونه بسازیم آدم رنگی جان:)

ادامه مطلب...


جمعه رنگی بخیر!

چقدر اهل رکاب زدن هستی؟ امروز روز جهانی دوچرخه‌سواری هست! تقویم رنگی رنگی بهت پیشنهاد می‌کنه چند دقیقه‌ای وقت بذاری و راجع به فواید این ورزش مطالعه کنی. بعد دوچرخه‌ی خودت رو برداری، یا به یکی از پیست‌های مخصوص که دوچرخه اجاره می‌دن بری و از یک ورزش و تفریح دلچسب و پرفایده لذت ببری. راستی، یادت نره اگر زمانی در حال رکاب زدن در خیابون هستی، هندزفری نذاری تا بتونی به خوبی به صدای وسایل نقلیه گوش بدی و از خطر دور بمونی.

ادامه مطلب...


یک نامه آفتابی برای ۷ خرداد

ضد آفتاب در روتین پوستی روزانه‌ات جایگاه ثابتی داره؟ اگر نه بهت پیشنهاد می‌کنیم همین امروز، اون رو جایی جلوی دید بذاری! یادت باشه نور خورشید و اشعه‌ی مضر اون، حتی در روزهای ابری و یا از پشت پنجره‌ی اتاق هم می‌تونن ضرر داشته باشن. کمی تحقیق کن که برای نوع پوست تو، چه ضدآفتابی خوبه و هرچندساعت یکبار باید اون رو تمدید کنی:)

ادامه مطلب...


آدم رنگی جان، نامه داری!

امروز در تقویم رسمی، روز دزفوله! شهری که در سال‌های جنگ، آسیب‌های زیادی دیده و البته، فداکاری و قهرمانی‌های زیادی از خودش نشون داده. اگر اهل این شهر زیبا هستی، کمی برامون از تاریخچه، سنت‌ها، غذاهای بومی و .. بنویس. اگر هم نه بهت توصیه می‌کنیم امروز کمی در اینترنت جست و جو کنی و راجع بهش بیشتر یاد بگیری. ببین چه جاهای دیدنی داره و چه اطلاعات جدیدی می‌تونی راجع بهش پیدا کنی!

ادامه مطلب...


آخرین روز اردیبهشت اینجاست!

شاید مناسبت امروز تقویم رنگی رنگی خیلی شبیه به کاری که باید شنبه‌ها انجام بدیم نباشه!! اما بیا اینطوری بهش نگاه کنیم. قراره این هفته رو، با یک برنامه‌ی سنگین و عجیب غریب و پلنری که از لیست بالا بلندی درست شده شروع نکنیم. به خودمون آسون بگیریم و هفته رو با آرامش و کمی بی‌خیالی بگذرونیم! چه اشکالی داره؟ اصلا فکر کن داری با تقویم میلادی پیش می‌ری و الآن آخر هفته حساب می‌شه:دی با خودت امروز صبور و مهربون باش.

ادامه مطلب...


یک روز با رباعیات خیام

امروز به شاعر پرآوازه، خیام نیشابوری اختصاص داره. می‌تونی کمی وقت بذاری، مثلا آخر شب در کنار اعضای خانواده، از خوندن رباعیات خیام لذت ببرین. کمی راجع به زندگی این مرد بزرگ تحقیق کن و ببین در کنار شعر سرودن، چه مهارت‌های دیگه‌ای هم داشته؟ مثلا می‌دونستی فیلسوف و ستاره‌شناس بزرگی بوده و درواقع بهش همه‌چیزدان می‌گفتن؟ ما هم در سایت رنگی رنگی، شعرهای زیادی از این هنرمند و عالم بزرگ داریم که می‌تونی اینجا پیداشون کنی.

ادامه مطلب...