گزیده سردبیر

پک بوکستاگرام سازی

سلام آدم رنگی جان! طرح‌هایی که در ادامه می‌بینی و می‌تونی با کیفیت بالا دانلود کنی، هدیه ما به توست که همراه کتابفروشی رنگی رنگی هستی. این ابزارهای رنگی بهت کمک می‌کنن که صفحه‌ی اینستاگرامت رو به بوکستاگرام تبدیل کنی. یعنی چی؟ یعنی حال و هوای کتابخونه بهش بدی:) خوشحالیم که دوست کتابخوانی مثل تو داریم.

ادامه مطلب...


۵ پادکست فارسی در زمینه علم و تکنولوژی

در دنیای مدرن، دونستن اخبار مربوط به علم و تکنولوژی، حتی در حد ساده و ابتدایی لازمه. از اونجایی که پیشرفت‌های علمی نقش پررنگی در شکل گیری آینده‌‌مون دارن، تصمیم گرفتیم تا پنج پادکست فارسی که با بیانی ساده به این موضوع می‌پردازن رو بهت معرفی کنیم. 

ادامه مطلب...


۵ صفحه اینستاگرامی که جملات خواندنی از کتاب ها منتشر می کنن

کتاب خوب، از ملزومات یک زندگی رنگی هست. ما می‌تونیم با از طریق مطالعه، با دیدگاه‌های متفاوتی آشنا بشیم، تجربیات افراد دیگه رو بشناسیم، دانش عمومی‌مون رو افزایش بدیم و حتی اوقات فراغت‌مون رو شیرین‌تر بگذرونیم. گاهی خوندن یک پاراگراف از یک کتاب می‌تونه بهونه باشه تا به سراغش بریم و به طور کامل مطالعه‌اش کنیم. برای همین هم در این مطلب، به سراغ 5 صفحه اینستاگرامی رفتیم که جملات و پاراگراف های خواندنی از کتاب‌ها رو منتشر می‌کنن. 

ادامه مطلب...


۵ پادکست فارسی با موضوع رشد و توسعه فردی

باورها، ارزش‌ها، عادات، اخلاقیات و به طور کلی شخصیت ما، با گذشت زمان و تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر می‌کنه. برای این‌که مطمئن باشیم این تغییر در راستای مثبتی انجام می‌شه و ما تبدیل به آدم‌هایی بهتر از قبل می‌شیم، می‌تونیم مطالعه کنیم و آموزش درستی دریافت کنیم. در این مطلب ۵ پادکست فارسی رو بهت معرفی می‌کنیم که به مسئله توسعه فردی و رشد شخصیت می‌پردازن و یا با تعریف تجربیات زیسته آدم‌های مختلف، ما رو راهنمایی می‌کنن راستی اگر دوست داشتی این مطلب رو با بقیه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاری، میتونی از این بنر استفاده کنی:

ادامه مطلب...


رنگی یاب – ژپتو و عروسک های بافتنی

ژپتو یک کسب و کار عروسک دوزی ایرانی هست و با نخ و پارچه، دنیای قشنگ و هیجان انگیزی خلق میکنه. عروسک های ژپتو ساختار بافتنی دارن و خیلی متنوع هستن. لباس هاشون با ظرافت و دقت دوخته میشن و هنرمندی که اون ها رو میسازه، تمام حال خوب و روح هنرمندانه اش رو با عروسک ها همراه میکنه.

ادامه مطلب...


۵ مجله اینترنتی فارسی با موضوعات علمی

دنیای علم در عین زیبایی، پیچیدگی های زیادی داره که شاید برای همه قابل درک نباشه. مقاله های علمی ممکنه پر از واژه‌های تازه و ناآشنا باشن. اما مجله‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی زیادی وجود دارن که اکتشافات و اخبار علمی رو به زبانی ساده‌تر برامون بیان می‌کنن تا از شگفتی‌هاش بی‌خبر نمونیم. در این مطلب به معرفی 5 مجله اینترنتی فارسی می‌پردازیم که در همین زمینه فعالیت دارن. 

ادامه مطلب...


۵ عکاس ایرانی که زیبایی های ایران رو به تصویر می‌کشن

ایران زیبای ما پر از دیدنی‌های طبیعی شگفت‌انگیزه. مناظری که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب با تنوع دلپذیری گسترده شدن. شاید نتونیم تمام این زیبایی‌ها رو شخصا ببینیم. اما عکاس‌های با استعدادی داریم که این مناظر رو به تصویر کشیدن و تماشای کارهاشون تجربه دلچسبی رو برامون خلق می‌کنه. امروز 5 عکاس ایرانی رو بهت معرفی می‌کنیم که از عکس‌هاشون دیدن کنی. 

ادامه مطلب...


رنگی یاب – فرهنگ و هنر با گوگل

خیلی از ایده ها و رویاها وقتی به مرحله عمل می‌رسن، فقط خود شخص رویاپرداز نیست که ازشون سود میبره، ممکنه یک عالمه آدم دیگه در نقاط مختلف دنیا بتونن از اون ها استفاده کنن و کیفیت زندگی‌شون رو بالاتر ببرن. ما در رنگی یاب به سراغ چنین ایده ها و کسب و کارهایی میریم تا بهت یادآوری کنیم به آرزوها و هدف هات متفاوت تر نگاه کنی.

ادامه مطلب...