گزیده سردبیر

رنگی یاب – دنیای سرسبز نارین

نارین اسم یک برند پرورش گل و گیاه و فروش اون ها در گلدون های فانتزی هست. اون گیاهان زیبا رو در گلدون های بامزه ای پرورش میده که شاید طرح هاشون برای شما خاطره انگیز باشن. مثلا طرح یکی از فیلم ها یا کارتون های مورد علاقه تون. یا حتی یک نقاشی بامزه و ساده که به راحتی با دیدنش لبخند بزنین و پر از حس خوب بشین. نارین محصولاتش رو به صورت آنلاین در اینستاگرام میفروشه. یکی از نکات جالب این هست که در هر پست مربوط به گلدون ها شما میتونین با اسامی گونه های گیاهی مختلف آشنا...

ادامه مطلب...


رنگی یاب – گلخونه ی ایرونی

گلخونه ی ایرونی، یک فروشگاه آنلاین در شهر مشهد هست که میتونین باهاشون تماس بگیرین، یک دسته گل از رنگ و نوع مورد علاقه تون سفارش بدین تا خیلی زود، مهمون خونه تون بشن. تنوع گل هاشون خیلی زیاد هست معمولا در هر فصل، گل های خاص مربوط به اون فصل رو که شاید در کمتر جایی بتونین پیدا کنین در فروشگاهشون میارن. شما میتونین از طریق پست های اینستاگرامشون از موجودی انواع گل ها با خبر بشین و بعد به راحتی سفارشتون رو ثبت کنین.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – رنگین کمون های دست بافت

رنگین کمون یک برند هنری ایرانی هست که فعالیتش رو به تازگی شروع کرده. هنرمندی که خالق این کسب و کار هست، با الهام گرفتن از رنگین کمون، آثاری رو خلق میکنه که میتونن حس خوبی به گوشه و کنار زندگی ما بیارن. از آویزها و گیره ی مو گرفته تا پایه نگهدارنده عکس و سبدهای حصیری. این رنگین کمون ها با خلاقیت هنرمند ترکیب شدن و ترکیب های رنگی و طرح های متفاوتی دارن. مثلا تاحالا تصور کردین یک تک شاخ رنگین کمونی چه شکلی میشه؟ یا حتی خرگوش و روباه رو به شکل کمون تصور کردین؟ پس لازمه حتما...

ادامه مطلب...


رنگی یاب – پادکست دیالوگ با آدم های حرفه ای صحبت می کنه

پادکست دیالوگ از حامد جعفری در حوزه کارآفرینی و مدیریت هست و با آدم های حرفه ای صحبت می کنه، از مسیرشون میپرسه، در مورد عادت ها و علایق شون صحبت می کنه و به طور خلاصه امکانی میده تا یه گفت و گوی صمیمی رو از این افراد بشنوین. شاید یکی از نکته های مهم این پادکست این باشه که تلاش های هر فرد رو نشون میده و به مخاطب ها می تونه یادآوری کنه که هیچ موفقیتی مسیر یک شبه نداشته و اون آدم مدت ها براش تلاش کرده.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – بی پلاس پادکستی از کتاب های غیر داستانی

بی پلاس در هر قسمتش یک کتاب غیر داستانی رو معرفی می کنه و خلاصه ای ازش رو میگه. البته این پادکست در هر قسمت از خودش هم اشاره می کنه که نمی تونه جای کتاب خوندن رو بگیره بلکه فقط اون ها رو معرفی می کنه که اگر بهشون علاقه داشتین برین، کتاب رو تهیه کنین و مفصل در موردش بخونین. اما در همین معرفی ها هم اطلاعات مفیدی بهتون میده و کمک می کنه تا اطلاعات عمومی تون بالا بره.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – پادکست گازت و روزنامه های تاریخی

اتفاقاتی که در زمان حال میفتن یه روزی می تونن تاریخ و حال و هوای مردم این روزها رو برای اون هایی که در آینده زندگی می کنن روایت کنن. پادکست گازت از همین ویژگی استفاده می کنه و با استفاده از روزنامه های دوران قاجار تاریخ اون دوره رو تعریف میکنه. دونستن تاریخ نه تنها اطلاعات عمومی ما رو بالا می بره بلکه می تونه ذهن ما رو نسبت به اتفاقات امروز هم بازتر کنه. گازت با شیوه روایت جالبش و کمک گرفتن از روزنامه های قدیمی، تاریخ رو به شکل جذابتری برامون تعریف می کنه.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – پادکست پاراگراف یه کلاس تاریخ جذاب

اگر فکر میکنین تاریخ می تونه حوصله سربر باشه، پیشنهاد میدیم مقداری از پادکست پاراگراف با روایت جالب راوی اون رو گوش کنین، چون اون همه چیز رو خیلی جالب و متفاوت از تصور اکثریت در مورد تاریخ تعریف میکنه. اگر طرفدار تاریخ هستین حتما ازش لذت میبرین و اگر هم تا الآن خیلی به سراغش نرفتین، شاید این پادکست باعث بشه تا تاریخ تبدیل به یکی از موضوعات محبوب شما بشه.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – پادکست فلسفی لوگوس

یکی از ویژگی های آدم های رنگی اینه که اطلاعات عمومی بالایی در زمینه های مختلف دارن و به یادگیری علاقه مند هستن. اگر فلسفه یکی از زمینه های مورد علاقه شماست امروز یه پادکست جذاب به اسم لوگوس رو بهتون معرفی می کنیم.

ادامه مطلب...