گزیده سردبیر

معرفی کتاب – تولستوی و مبل بنفش

در بخش معرفی کتاب امروز یک کتاب رو معرفی میکنیم که در اون همه چیز در مورد مطالعه هست. داستان از دید خانم چهل و چند ساله ای به اسم نینا روایت میشه که به تازگی خواهرش رو از دست داده.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – آژاکتاب یک کتابخانه سیار

یک آدم رنگی به اسم آقای منصور خانی حرکت جالب و فرهنگی به اسم آژاکتاب رو شروع کرده، ما این فرد و کار جالبش رو در رنگی یاب امروز معرفی می کنیم چون سعی کرده در حد خودش قدمی برای رنگی تر کردن دنیا برداره. آژا کتاب تلفیقی از کلمات آژانس و کتاب هست، راننده ای که سعی میکنه موقع جا به جایی مسافرها اون ها رو به کتاب خوندن علاقه مند کنه.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – مردی که زنش را با کلاه اشتباه میگرفت

کتاب مردی که زنش را با کلاه اشتباه میگرفت، شبیه به اسمی که داره داستان های عجیب و متفاوتی رو از اتفاقات واقعی روایت می کنه. این کتاب در مورد افرادی هست که دچار مشکلات عصبی و روان شناختی شدن، مشکلاتی که شاید خیلی عجیب و حتی غیر واقعی به نظر برسن.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – فهرست چیزهایی که دلم می خواهد

تا حالا فکر کردین اگر یه عالمه پول به دستتون برسه اون ها رو صرف چه کاری میکنین؟ تا حالا فکر کردین برای همه چیزهایی که میخواین چقدر پول لازم دارین؟ اصلا تا حالا شده یک فهرست از چیزهایی که میخواین تهیه کنین؟

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – کار من جادو کردن است

اگر شما هم از طرفداران داستان های عجیب و متفاوت هستین، بهتون پیشنهاد می کنیم مجموعه داستان " کار من جادو کردن است " نوشته ی آنالی اکبری رو بخونین. این کتاب از داستان های کوتاهی تشکیل شده که فضایی متفاوت و جادویی دارن که با توصیف ها و فضاسازی های قشنگی همراه شده.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – بازمانده روز

امروز می خوایم در مورد کتابی به اسم بازمانده روز نوشته ی کازوئو ایشى گورو صحبت کنیم. داستان در مورد پیش خدمتی انگلیسی هست که خودش رو تمام و کمال وقف کارش کرده

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – من او را دوست داشتم

داستان در روزی از روزهای زندگی زنی به اسم کلوئه شروع میشه. کسی که همسرش، اون رو به خاطر شخص دیگه ای ترک کرده و در حالی که خودش رو غمگین و شکست خورده میبینه با پدرشوهرش صحبت می کنه. کلوئه برخلاف اکثر شخصیت های داستان های مشابه، به دنبال برگردوندن همسرش نیست.

ادامه مطلب...


۳۹ ایده خلاقانه برای یادداشت کتاب هایی که خوندین

ایده های زیادی وجود داره که بتونیم در مورد کتاب هایی که خوندیم یادداشت کنیم و مجموعه ای در باره شون داشته باشیم. مثلا میتونیم چند صفحه ای از اسکرپ بوک یا بولت جورنال رو به این کار اختصاص بدیم و یا حتی یک سررسید و دفتر ساده رو برای این کار در نظر بگیریم.

ادامه مطلب...


12345...102030...