گزیده سردبیر

معرفی کتاب – هیچ دوستی به جز کوهستان

هیچ دوستی به جز کوهستان ، داستان مهاجرت بهروز بوچانی ایرانی اهل ایلام است . او برای مهاجرت به استرالیا سختی های بسیاری رو تحمل کرد یکبار در راه رسیدن از اندونزی به استرالیا غرق شد و ماهیگیران نجانش دادند. و بار دیگر همراه با عده ای از پناهجویان توسط نیروی دریایی استرالیا دستگیر و به بازداشتگاهی درمانوس فرستاده شد. این رمان که حاصل تجربه ی نویسنده است پس از انتشار تونست جایزه‌‌ی معتبرِ ویکتوریای استرالیا رو کسب بکنه .

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – از کاپ تا کِیپ ! سفر به آخر دنیا

کتاب از کاپ تا کِیپ روایت بخشی از زندگی رضا پاکروان به نوشته ی خود اوست. داستان از جایی شروع میشه که یک روز حس میکنه زندگی راحت و شغل مناسب و تمام ایده آل هایی که تا آن روز برای بدست آوردنش تلاش کرده نه تنها به زندگی او لذتی نبخشیده بلکه در روزهایی کاملا یکنواخت و بی روح در حال دست و پا زدنه.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – در باب اعتماد به نفس

فکر می کنین تو زندگی اعتماد به نفس لازم رو دارین؟ این سوالی بود که چند وقت پیش در کانال تلگرام رنگی رنگی پرسیدیم و تعدادی از آدم رنگی ها پاسخ منفی داده بودن. آلن دوباتن نویسنده این کتاب معتقده که اعتماد به نفس اصلا چیز پیچیده و عجیبی نیست و هر کس میتونه با انجام یک سری تمرین یا قرار گرفتن در موقعیت هایی اون رو بدست بیاره. در واقع اعتماد به نفس اکتسابیه نه خدادادی.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – من ملاله هستم

من ملاله هستم داستان زندگی دختری به اسم ملاله یوسف زی هست. یه دختر پاکستانی که اجازه نداد شرایط اون رو از آرزوهاش دور کنن و به تلاش ادامه داد. کسی که از دره ای به اسم سوات در پاکستان به انگلیس و برنده شدن جایزه صلح نوبل در سن خیلی کم رسید.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – عادت های اتمی

کتاب عادت های اتمی همونطوری که از اسمش پیداست در مورد عادت هاست و معتقده برای رسیدن به نتیجه های خیلی خوب لازم نیست کارهای بزرگ و عجیبی انجام بدیم، کافیه رو کارهای کوچیکی که هر روز میکنیم تمرکز کنیم.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – کفش های آبنباتی

یه داستان با اتفاقات جادویی در مورد دوتا دختر و مادرشون، که به یه شهر کوچیک میان و تصمیم میگیرن با وجود قدرت های جادویی که دارن یه زندگی معمولی رو پیش بگیرن، اما با شخصیتی رو به رو میشن که خوب میدونه چطور از قدرت های خارق العاده و جادوی خودش برای گذروندن زندگی استفاده کنه.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – سه روز برای دیدن

کتاب سه روز برای دیدن هم اثری از هلن کلر هست، این کتاب کوتاه روایت جالب و تامل برانگیز نویسنده از سه روز خیالی برای دیدن هست. تا حالا فکر کردین اگر فقط سه روز برای دیدن فرصت داشته باشین دیدتون به دنیا چه شکلی میشه؟ توصیفات جالبی که نویسنده در این کتاب به کار میبره شاید برای تمام آدم های بینا مثل یه تلنگر باشه، شاید حتی باعث بشه با خودتون فکر کنین اصلا تا حالا نمیدین و حتی دیدتون رو به زیبایی های دنیا باز کنه.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – طولانی ترین آواز نهنگ

رمان طولانی ترین آواز نهنگ در مورد الا هست، یه دختر 8 ساله که مادرش در موقع به دنیا آوردن فرزند جدیدش به کما میره و شخصیت اول کوچولوی داستان با یه عالمه مشکل رو به رو می شه. ناسازگاری با ناپدریش، وجود یه شخص جدید توی خونه، مشکلاتی که توی مدرسه با دوستانش داره و مسئولیت پذیری و ... در بین همه این ها یکی از همکلاسی های الا در مورد نهنگ ها و آواز خوندن اون ها بهش توضیح میده و ....

ادامه مطلب...