گزیده سردبیر

معرفی کتاب – کار من جادو کردن است

اگر شما هم از طرفداران داستان های عجیب و متفاوت هستین، بهتون پیشنهاد می کنیم مجموعه داستان " کار من جادو کردن است " نوشته ی آنالی اکبری رو بخونین. این کتاب از داستان های کوتاهی تشکیل شده که فضایی متفاوت و جادویی دارن که با توصیف ها و فضاسازی های قشنگی همراه شده.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – بازمانده روز

امروز می خوایم در مورد کتابی به اسم بازمانده روز نوشته ی کازوئو ایشى گورو صحبت کنیم. داستان در مورد پیش خدمتی انگلیسی هست که خودش رو تمام و کمال وقف کارش کرده

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – من او را دوست داشتم

داستان در روزی از روزهای زندگی زنی به اسم کلوئه شروع میشه. کسی که همسرش، اون رو به خاطر شخص دیگه ای ترک کرده و در حالی که خودش رو غمگین و شکست خورده میبینه با پدرشوهرش صحبت می کنه. کلوئه برخلاف اکثر شخصیت های داستان های مشابه، به دنبال برگردوندن همسرش نیست.

ادامه مطلب...


۳۹ ایده خلاقانه برای یادداشت کتاب هایی که خوندین

ایده های زیادی وجود داره که بتونیم در مورد کتاب هایی که خوندیم یادداشت کنیم و مجموعه ای در باره شون داشته باشیم. مثلا میتونیم چند صفحه ای از اسکرپ بوک یا بولت جورنال رو به این کار اختصاص بدیم و یا حتی یک سررسید و دفتر ساده رو برای این کار در نظر بگیریم.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – مغازه خودکشی

امروز در مورد کتابی به اسم مغازه خودکشی اثر ژان تولی صحبت می کنیم. این کتاب که داستانی فانتزی داره، در ابتدا فضایی غمگین و گرفته رو ترسیم می کنه که در اون، یک خانواده مشغول به کار در مغازه ی فروش لوازم خودکشی خودشون هستن و زمان و مکان مشخصی هم براش تعریف نشده. اون ها در فروشگاهشون وسایلی مثل طناب دار، سیب و آبنبات های سمی و .. رو دارن.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – ماجرای عجیب سگی در شب

کتاب " ماجرای عجیب سگی در شب " در مورد نوجوانی هست، کسی که دنیا رو خیلی متفاوت از بقیه میبینه. نویسنده ی این کتاب، مارک هادون، داستان رو از زبان کریستوفر که یک نوجوان اوتیستک هست روایت می کنه.

ادامه مطلب...


۵ جمله اثربخش و زیبا در مورد کتاب ها

کتاب ها میتونن به سادگی یک دنیای دلنشین و جادویی برامون بسازن تا از مشغله های روز دور بشیم و آرامشمون رو دوباره به دست بیاریم. میتونیم گاهی برای دور شدن از افکار منفی یه لیوان نوشیدنی گرم برای خودمون آماده کنیم و غرق بشیم تو آرامش کتاب مورد علاقه مون. این نقل قول ها بهتون یادآوری می کنن تا بیشتر از قبل برای مطالعه وقت بذارین و بهش بپردازین.

ادامه مطلب...


۱۰ موسیقی رنگی برای زمان مطالعه

مطالعه ذهن ما رو به سفری بین واقعیت و خیال میبره و وقتی کتاب مورد علاقه مون رو می خونیم ذهنمون برای مدتی از شلوغی ها و ناآرومی ها دور میشه و به آرامش میرسه. حالا برای ایکه این کار رو دلپذیرتر کنین و حس خوب ناشی از اون رو بیشتر کنین، میتونین مطالعه رو با موسیقی های قشنگ همراه کنین. ما هم برای همین در این بخش چند موسیقی بی کلام مناسب برای این کار رو براتون آماده کردیم.

ادامه مطلب...


12345...102030...