گزیده سردبیر

رنگی یاب – گالری هنری میسا

هنر و خلاقیت، می‌تونن یکنواختی رو از بین ببرن. گاهی با کمی رنگ و طرح، میشه یک عالمه تنوع ایجاد کرد. گاهی اوقات خودمون لباس‌های ساده قدیمی یا وسایل از کار افتاده رو برمی‌داریم و با کمی تغییر و زیباسازی، دوباره بهش جان می‌بخشیم. در رنگی یاب امروز به سراغ هنرمندی می‌ریم که با استعدادش، آثار جذابی رو خلق می‌کنه.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – دست‌سازه‌های دخترک چوبی

یک نقل قول از مجسمه ساز معروف؛ میکل‌آنژ هست که میگه: " هر تکه سنگ، یک مجسمه در درون خودش داره و این کار مجسمه‌ساز هست که اون رو کشف و آزاد کنه." شاید بشه گفت مهارت یک هنرمند در قدم اول، نگاه متفاوتی هست که نسبت به فضای اطرافش داره و می‌تونه طرح و نقش‌هایی که هستن رو ببینه و کشف کنه. در رنگی یاب امروز به سراغ کسب و کاری می‌ریم که از دل چوب‌ها، طرح‌های زیبایی رو بیرون می‌کشه.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – نخ، میخ و چوب

گاهی درست موقعی که انتظارش رو نداریم، یک فرصت جدید پیش روی ما قرار می‌گیره و اگر آماده باشیم و اراده کنیم، می‌تونیم از این فرصت‌ها نهایت استفاده رو ببریم. داستان خیلی از کسب و کارهای بزرگی که می‌شناسیم، یک نقطه عطف جذاب داشتن که شاید بدون اون لحظه، چنین نتیجه‌ای شکل نمی‌گرفت.

ادامه مطلب...


۵ مجله فرهنگی هنری اینترنتی به زبان فارسی

مجله ها منابع خوبی برای یادگیری مطالب جدید هستن. این روزها با کمک اینترنت، نمونه‌های خیلی زیادی از مجلات با کیفیت در دسترس ما هستن که می‌تونیم بسته به محتواشون و سلیقه خودمون، ازشون استفاده کنیم. در این مطلب ۵ مجله فرهنگی هنری اینترنتی به زبان فارسی رو بهت معرفی می‌کنیم تا حتما سری بهشون بزنی. راستی اگر دوست داشتی این مطلب رو با بقیه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاری، میتونی از این بنر استفاده کنی:

ادامه مطلب...


رنگی یاب – دنیای سرامیکی مهسین

وقتی که هنرمند وجودمون رو بیدار می‌کنیم و زمان بیشتری رو در بین رنگ‌، نقش و طرح می‌گذرونیم، کم کم دنیا رو زیباتر از قبل می‌بینیم و به چیزهایی توجه می‌کنیم که قبلا به چشم‌مون نمی‌اومدن. مهمون رنگی یاب امروز می‌گه: « هنر ، ما را به گونه‌ای رویایی از سیاهی زندگی رها می‌سازد. ». این هنرمند، با دست‌سازه‌هاش زیبایی و ظرافت رو بهمون هدیه می‌کنه.

ادامه مطلب...


رنگی یاب _ دنیای اسرارآمیز سنجاقک

در دنیای رویاها و خلاقیت، هیچ حد و مرزی وجود نداره و هر آدمی می‌تونه اونطور که دوست داره به افکارش شکل بده. از دل همین تصورات و با کمی چاشنی سلیقه و اراده، هنر خلق می‌شه. خیلی از کسب و کارهای خاص و متفاوتی که باهاشون رو به رو می‌شیم، همین مسیر رو طی کردن و حالا با تنوع و جذابیت‌شون ما رو شگفت زده می‌کنن.

ادامه مطلب...


رنگی‌یاب – شمع های هنری هانا

تاحالا برات پیش اومده وقتی مشغول ساختن چیزی هستی، مثل یک کاردستی یا کشیدن نقاشی و ... برای لحظاتی از دنیای اطرافت جدا بشی و با تمام وجود به کارت بپردازی؟ یک هنرمند، زمانی که دست‌سازه‌هاش رو خلق می‌کنه، تمام ذهن، احساس و تمرکزش رو در اون سازه می‌ذاره و در نهایت، چیزی بیشتر از یک محصول ارائه می‎کنه. برای همین هم یک جمله معروف هست که میگه: وقتی یک دست‌سازه می‌خری، از یک رویا حمایت می‌کنی!

ادامه مطلب...


رنگی یاب – زیورآلات مینی‌بوک پُدِنَ

خیلی از آدم‌های رنگی، ارتباط ویژه‌ای با کتاب‌ها دارن. این دوست‌های کاغذی مهربون، بهمون کمک می‌کنن تا با دید وسیع‌تری به جهان اطراف‌مون نگاه کنیم، زندگی آدم‌های مختلف رو در داستان‌های متفاوت تجربه کنیم، ازشون بیاموزیم، رویاپردازی کنیم و الهام بگیریم. مهمون‌های رنگی‌یاب امروز ما هم از کتاب‌ها الهام گرفتن و رویاهاشون رو دنبال کردن، اون هم به شکلی ویژه و متفاوت!

ادامه مطلب...