گزیده سردبیر

یک خبر خوب و چیزهای بیشتر

امروز قراره یک شعر فارسی حفظ کنیم. اهل مشاعره هستی؟ شاید یکی از بهترین بازی‌های دورهمی برای شب‌های تعطیلات نوروزی باشه! حفظ کردن شعرهای بیشتر، علاوه بر اثر خوبی که روی حافظه‌مون داره، می‌تونه سرگرمی جذابی باشه و حس خیلی خوبی بهمون بده. بهت پیشنهاد می‌کنیم به دنبال اشعاری با موضوع بهار بگردی و حفظشون کنی:)

ادامه مطلب...


سال نو مبارک آدم رنگی جان!

خب، همونطور که احتمالا می‌دونی، اپلیکیشن تقویم رنگی رنگی هنوز به روز رسانی نشده، اما خیلی زود این کار انجام می‌شه و با مناسبت‌های جدید برمی‌گرده. در تقویم ما امروز نوشته شده روز چهارده دو صفر. چرا خودمون به تاریخ رند و جذاب امروز تغییرش ندیم و 01/01/01 رو جشن نگیریم؟

ادامه مطلب...


برای سال نو آماده‌ای؟

در تقویم رنگی رنگی، امروز نوبت خداحافظی با زمستونه. قراره روی ننه سرما رو ببوسیم و بابت زیبایی‌ها و لحظات خوش ازش تشکر کنیم. اگر غم، ناراحتی، نگرانی و حس تلخی هست، اون ها رو در یک گوشه از کوله‌بار زمستونی جا بذاریم تا در گذشته بمونه. می‌دونستی تو تقویم جهانی هم امروز، روز شادی هست؟ بیا یک برگ کاغذ بردار و در اون فقط از اتفاقات خوشی که یک سال گذشته برات افتاده بنویس. مطمئنیم آخرش، چهره‌ات با یک لبخند از سر قدردانی، زیباتر خواهد شد!

ادامه مطلب...


نامه‌ ای برای آخرین شنبه سال

بهار پشت دره دوست مهربون، سفره‌ی هفت سین رو چیدی؟ امروز تقویم رنگی رنگی ازت می‌خواد، اگر چیزی برای سفره کم داری، تهیه کنی و اون رو با سلیقه بچینی. راستی، اگر ماهی قرمز نمی‌خری ولی تنگ شیشه‌ای بدون استفاده داری، ما در این مطلب چندتا ایده داریم که ازشون استفاده کنی، می‌تونی روی میز نوروزی بذاری‌شون!

ادامه مطلب...


نامه رنگی برای جمعه ۲۷ اسفند

امروز در تقویم رنگی رنگی، به مهدی آذریزدی اختصاص داره. نویسنده‌ی سری کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب. توضیحات کاملی در مورد این اثر ارزشمند، در تقویم‌مون دادیم. به نظر ما، این سری کتاب‌ها می‌تونن عیدی خیلی خوبی برای بچه‌ها باشن تا اون‌ها رو تشویق به کتاب‌خوانی کنیم. می‌تونی به ویکی‌پدیای این نویسنده بزرگ سر بزنی، بیشتر راجع به خودشون و آثار دیگه‌شون یاد بگیری.

ادامه مطلب...


روز تخم‌مرغ‌های رنگی

امروز به تخم‌مرغ‌های رنگی اختصاص داره. چه طرحی برای سفره امسال درنظر داری؟ ما چند سال پیش، در یک مطلب دو قسمتی، یک عالمه ایده برای تخم‌مرغ‌های سال نو پیشنهاد کردیم. امروز کمی وقت بذار و نگاهی دوباره بهشون بنداز. می‌تونی اون‌ها رو برای بقیه هم بفرستی.

ادامه مطلب...


یک نامه با چند دقیقه وبگردی

امروز به یکی از شناخته‌شده‌ترین شاعران معاصر ادبیات فارسی اختصاص داره. می‌تونی امروز یک فرصتی بذاری و تعدادی از اشعار پروین اعتصامی رو بخونی. حتی می‌تونی با یکی از دوستانت قرار بذاری و یکی از شعارهاش رو باهم حفظ کنین!

ادامه مطلب...


یک نامه از دل شهر

امروز قراره بریم به دل شهر و اون رو کشف کنیم! اتفاقا این موقع سال وقت خوبیه. شهر حال و هوای بهاری‌تری داره، درختا دارن کم کم جوونه می‌زنن و مردم به دنبال خرید وسایل سفره هفت‌سین هستن. کدوم بخش‌های شهر، خیلی قدیمی هستن و سابقه تاریخی دارن؟

ادامه مطلب...