گزیده سردبیر

چند قطره ادبیات و موسیقی

چقدر با ساز سه‌تار آشنایی؟ اصلا، شاید خودت یا یکی از اعضای خانواده بلد باشین اون رو بنوازین! امروز پیشنهاد تقویم رنگی‌رنگی اینه که، در مورد این ساز، پیشینه‌، روش ساختش و بزرگانی که در نواختن این ساز مهارت دارن بیشتر یاد بگیری. در اینترنت جست و جو کن چند اجرا و یا آهنگ نواخته شده با سه‌تار رو پیدا کن و از شنیدنش، در حالی که یک فنجان چای تازه دم می‌نوشی، لذت ببر!

ادامه مطلب...


یک نامه با موسیقی اسپانیایی!

امروز رو قراره به رقص و شادی بگذرونیم. چندتا موسیقی شاد اسپانیایی رو انتخاب کن و در فضای خونه پخش کن. سعی کن باهاشون برقصی و حتی اگر بلدی، بخونی! اکثر موسیقی‌های این کشور، با ساز گیتار به شکل به خصوصی نواخته می‌شن که با خودش حس سرزندگی و شادابی رو میاره. این حس رو امروز با خودت همراه کن و ازش لذت ببر. می‌تونی این آهنگ‌ها رو برای بقیه هم بفرستی. البته ما هم خوشحال می‌شیم تا در کامنت‌ها بهمون پیشنهاد بدی:)

ادامه مطلب...


۵ پادکست فارسی که در زمینه موسیقی فعالیت می‌کنن

موسیقی در زندگی خیلی از ماها نقش پررنگی داره. با شنیدن بعضی از آهنگ ها به یاد خاطرات خیلی خوش می‌افتیم و با بعضی دیگه آرامش عمیقی رو تجربه می‌کنیم. خیلی مهمه که به موسیقی با کیفیت گوش کنیم و این تجربه شیرین تر میشه اگر در مورد آلبوم‌ها و روند تولیدشون اطلاعات بیشتری داشته باشیم. در این مطلب ۵ پادکست فارسی رو بهت معرفی می‌کنیم که تجربه شنیدن آهنگ رو برات دلنشین تر می‌کنن.  راستی اگر دوست داشتی این مطلب رو با بقیه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاری، میتونی از این بنر استفاده کنی:

ادامه مطلب...


۱۰ موسیقی بی‌کلام از فیلم‌های معروف

موسیقی‌های بی‌کلام می‌تونن حس خیلی خوبی به وجود بیارن. بهمون اجازه می‌دن تا به دلخواه و با تخیل خودمون براشون فضاسازی کنیم و یا موقع تمرکز، برامون یک محیط پر از آرامش رو فراهم می‌کنن. موسیقی متن فیلم‌ها، از خاطره‌انگیزترین انواع این آهنگ‌ها هستن. ما در این مطلب، 10تا از این موزیک‌های متن بی‌کلام که قبلا در رادیو موسیقی‌ رنگی منتشر کرده بودیم رو، یکجا برات جمع کردیم تا ازشون لذت ببری. اگر خودت هم پیشنهادی داری، در بخش کامنت‌ها بهمون معرفی کن.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – کنسرت سیار برای همسایه ها

تقریبا تمام آدم های کره زمین، در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا ویروس، سعی میکنن تا جای ممکن در خونه هاشون بمونن. این موضوع شاید در ابتدا راحت به نظر بیاد اما در طولانی مدت میتونه خیلی خسته کننده و ناراحت کننده باشه. حالا یک همسایه مهربون تصمیم گرفته با رعایت نکات ایمنی برای همسایه ها و دوستانش کنسرت بذاره.

ادامه مطلب...


رادیو موسیقی آخر هفته رنگی رنگی – ۲۶ اردیبهشت

میتونین از این آخر هفته بهاری استفاده کنین و در حالی که دارین به موسیقی های بی کلام رنگی رنگی گوش میکنین، فهرستی از فیلم ها و کتاب های محبوبتون در سال گذشته تهیه کنین و بعد اون ها رو در شبکه های اجتماعی با دوستانتون به اشتراک بذارین.

ادامه مطلب...


رادیو موسیقی آخر هفته رنگی رنگی – ۱۹ اردیبهشت

تقریبا داریم به فصل امتحانات نزدیک میشیم و شاید الآن فرصت خوبی باشه تا یک برنامه ریزی جدید برای درس خوندن داشته باشین. میتونین در حالی که دارین به موسیقی های بی کلام رنگی رنگی گوش میکنین، یک جدول روزانه و ساعتی برای خودتون بکشین

ادامه مطلب...


رادیو موسیقی آخر هفته رنگی رنگی – ۱۲ اردیبهشت

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که برای عمل به تصمیم های جدید منتظر یک فرصت مناسب بودین و مثلا میگفتین از این شنبه شروع میکنم. هر لحظه ای برای شروع یک تصمیم مناسبه و لازم نیست منتظر زمان خاصی بمونین. اما اگر به یک انگیزه نیاز دارین چی بهتر از اولین فصل سال برای یک شروع تازه هست؟

ادامه مطلب...