گزیده سردبیر

۲۰ پادکست ایرانی که دوستشون داریم

پادکست ها دسترسی به مطالب آموزنده، سرگرم کننده و جدید رو در هر شرایطی برای ما ممکن کردن. مثلا ما می‌تونیم درحال تمیزکاری، در صف انتظار، توی ترافیک و یا حتی درحال قدم زدن باشیم و همزمان از گوش دادن به یک پادکست خوب لذت ببریم. ما در بخش رنگی یاب تعداد خیلی زیادی‌شون رو بهتون معرفی کردیم. در این مطلب 20 تا از پادکست های فارسی که دوستشون داریم رو برات لیست کردیم تا راحت تر بهشون دسترسی داشته باشی.

ادامه مطلب...


چه شخصی الگوی زندگیت هست؟

الگوی تو در زندگیت چه کسی هست؟ این شخص می‌تونه یک فرد شناخته شده، یک عضوی از خانواده یا حتی آشنایی دور باشه. بهش فکر کردی چرا این شخص رو الگو قرار دادی؟ چه تاثیری روی زندگیت گذاشته و چه چیزهایی ازش یاد گرفتی؟ این سوال امروز رنگی رنگی از تو هست. الگوی زندگیت رو تو چند جمله به ما و بقیه در بخش کامنت ها معرفی کن.

ادامه مطلب...


تو زندگی چی برات از همه مهم تره؟

تو زندگی هر کدوم از ما، بعضی چیزها اهمیت ویژه ای دارن. طوری که شاید بدون اینکه متوجه باشیم، خیلی از تصمیم ها و رفتارهای ما رو هم تحت تاثیر قرار بدن. تا حالا بهش فکر کردی که چه چیزی برات از همه مهم تره؟ امروز ما این سوال رو از تو می‌پرسیم تا خوب بهش فکر کنی، الویت هات رو بشناسی و دلیلش رو هم بدونی. میتونی جواب این سوال رو با ما و بقیه آدم های رنگی هم اینجا، در بخش کامنت ها به اشتراک بذاری.

ادامه مطلب...


دوست داشتی چه قدرت ویژه ای داشته باشی؟

کمتر کسی هست که بخشی از کودکی و نوجوونیش با فیلم، سریال و کتاب های فانتزی و علمی-تخیلی نگذشته باشه. حتما وقتی تو دنیای این داستان ها سفر می‌کردی، با خودت آرزو می‌کردی کاش یکی از اون قدرت های ویژه و مافوق طبیعی رو داشته باشی. امروز می‌خوایم چند دقیقه ای به اون زمان ها برگردیم و ازت بپرسیم دوست داشتی چه قدرتی داشته باشی؟ چرا؟ یک کمی بهش فکر کن و بعد جوابت رو با ما و بقیه دوستان رنگی، در بخش کامنت ها به اشتراک بذار. راستی بقیه نظرات رو هم بخون، میتونه خیلی جالب و سرگرم کننده باشه:)

ادامه مطلب...


تا حالا پیش اومده مشغول کاری بشی و گذر زمان رو حس نکنی؟

دیدی گاهی وقت ها، مشغول یک کاری میشی که اصلا متوجه نمیشی زمان کی گذشت؟ مثلا صحبت با یک دوست صمیمی، غرق شدن تو یک کتاب داستانی هیجان انگیز، یا حتی انجام یک کار هنری. این حس خیلی خوبی هست که می‌تونیم با کمک انجام دادن یک کاری، از دنیای اطرافمون جدا بشیم و تو زمان سفر کنیم :) آخرین باری که برای تو این اتفاق افتاد کی بود؟ مشغول چه کاری بودی؟ حتما با ما و بقیه آدم های رنگی در بخش نظرات به اشتراک بذار تا از خوندنش لذت ببریم.

ادامه مطلب...


یک خوشحالی ساده رو توصیف کن

ما معتقدیم که نباید برای شاد بودن به دنبال اتفاقات عجیب و بزرگ گشت. خوشحالی رو میتونی در جزئیات پیدا کنی و ازشون لذت ببری. کافیه نگاهت رو تغییر بدی. مثلا گاهی تو یک عصر سرد زمستونی، نشستن گوشه دنج اتاق با یک فنجون چای تازه دم و خوش عطر، خوندن کتاب مورد علاقه و گوش دادن به صدای بارون میتونه بهونه ای برای یک خوشحالی عمیق اما ساده بشه. امروز ما از تو می‌خوایم که یک خوشحالی ساده رو توصیف کنی. می‌تونی در بخش کامنت ها بنویسی. راستی نظرات بقیه رو هم بخون، حتما از توصیفات بقیه پر از حس...

ادامه مطلب...


لیست رنگی – ۲۰ پیشنهاد برای هدیه های دست ساز

هدیه دادن زنجیره ای از حس و حال خوب رو بین چند نفر به وجود میاره. این کار نه تنها باعث خوشحالی فردی که هدیه رو دریافت کرده میشه، بلکه در اعماق وجود خودمون هم میتونیم شادی رو احساس کنیم. اما تا حالا شده وقتی میخواین هدیه برای کسی آماده کنین یک هدیه دست ساز هم بین گزینه هاتون باشه؟

ادامه مطلب...


۱۵ پیشنهاد خوراکی سالم برای زمانی که تلویزیون تماشا میکنین

حتما شماهم قبول دارین که خوردن تنقلات هنگام تماشای فیلم، سریال و برنامه های تلویزیون ، میتونه لذت این کار رو چند برابر کنه. اما اگر معمولا اون ها رو از بین چیپس، پفک و پف فیل های آماده و کارخونه ای انتخاب میکنین، بهتره این بار به سراغ گزینه های سالم تر برین. امروز رنگی رنگی از بین آشپزی های رنگی 15 پیشنهاد خوراکی سالم براتون آورده که میتونین آماده کنین و جایگزین تنقلات ناسالم کنین.

ادامه مطلب...