گزیده سردبیر

۱۲ نقل قول رنگی راجع به آرامش درونی

گاهی وقت ها، درست در اوج اضطراب و نگرانی، خوندن یک جمله ساده با معنایی عمیق می‌تونه به کل حالمون رو عوض کنه. جملاتی که بهمون یادآوری می‌کنن منبع اصلی آرامش در وجود خودمون قرار داره و لازم نیست برای بدست آوردنش راه دوری بریم یا کار عجیبی انجام بدیم. در این مطلب 12 نقل قول از افراد سرشناس رو در همین باره برات جمع کردیم تا با خوندنشون لبخند بزنی و حس بهتری رو تجربه کنی.

ادامه مطلب...


۵ عکاس ایرانی که زیبایی های ایران رو به تصویر می‌کشن

ایران زیبای ما پر از دیدنی‌های طبیعی شگفت‌انگیزه. مناظری که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب با تنوع دلپذیری گسترده شدن. شاید نتونیم تمام این زیبایی‌ها رو شخصا ببینیم. اما عکاس‌های با استعدادی داریم که این مناظر رو به تصویر کشیدن و تماشای کارهاشون تجربه دلچسبی رو برامون خلق می‌کنه. امروز 5 عکاس ایرانی رو بهت معرفی می‌کنیم که از عکس‌هاشون دیدن کنی. 

ادامه مطلب...


پروژه عکاسی نوروزی

عکاسی رو دوست داری؟ نگاه کردن به دنیای اطرافمون از چشم دوربین میتونه دید متفاوتی بهمون بده. طوری که قرار گرفتن نقش و رنگ های مختلف در یک کادربندی مناسب میتونه نتیجه فوق العاده ای رقم بزنه و یا حتی لبخندی از ته دل که به موقع در قاب دوربین ثبت میشه. ما در نوروز چند سال پیش یک پروژه عکاسی برای تعطیلات داشتیم. حالا تصمیم گرفتیم تا تمام اون مطالب رو یک جا برات جمع کنیم تا امسال ازشون استفاده کنی. از اونجایی که امسال نسبت به گذشته کمتر میتونیم  در کنار عزیزانمون باشیم، شاید بتونیم با به اشتراک گذاشتن...

ادامه مطلب...


۲۳ ایده های عکاسی برای اون هایی که به نقاشی علاقه دارن

راه های زیادی برای پرورش خلاقیت وجود دارن. این روش های میتونن تبدیل به بهونه های شادی بشن تا روزمون رو رنگی تر کنیم. عکاسی یکی از این هنرهای دوست داشتنی هست. با دیدن این ایده ها میتونین الهام بگیرین و عکس های رنگی خودتون رو بسازین. اگر خودتون یا یکی از اطرافیان تون به نقاشی مشغول هستین این ایده ها میتونن به کارتون بیان.

ادامه مطلب...


۲۳ ایده رنگی برای خوشگلسازی دیوارها با استفاده از پارچه

تصور کنین ک به محیط اطرافتون در خونه نگاهی میندازین و چشمتون به یک اثر هنری خلاقانه، که کار دست خودتون هست میفته، نه تنها خونه تون زیبا تر شده بلکه شما هم به خاطر خلاقیتی که به خرج دادین پر از حس خوب میشین. این کاردستی ها که با پارچه و برای خوشگلسازی دیوار هستن رو ببینین و اگر یه دیوار خالی دارین دست به کار بشین

ادامه مطلب...


نقاشی اسکرپ بوکی – قهرمان لاک ناخن کشیدن باشیم

ساختن اسکرپ بوک یکی از هنرهای خلاقانه هست که اکثر آدم های رنگی به سراغش میرن. این کار بهمون کمک می کنه تا بتونیم به شیوه رنگی تری، خاطراتمون رو ثبت کنیم. برای رسیدن به آرزوها اهدافمون برنامه ریزی کنیم و یا حتی در مورد فیلم ها و کتاب های مورد علاقه و ... با سلیقه خودمون یک دفتر درست کنیم. یکی از اجزا ثابت اسکرپ بوک، نقاشی های بامزه و ساده ای هستن که مرتبط با موضوع دفتر، گوشه و کنار کاغذها میکشیم

ادامه مطلب...


۳۰ ایده خوشتیپی که شاید شما رو به رنگ بنفش تیره علاقه مند کنن

برای داشتن یک تیپ رنگی، همیشه نیاز نیست تا لباس های جدید بخریم. کافیه بدونیم که هر رنگی، میتونه با یک عالمه از رنگی های مختلف ست بشه و اگر در انتخاب رنگ ها تنوع و خلاقیت به خرج بدیم، میتونیم تیپ رنگی و مخصوص خودمون رو داشته باشیم. اینجا عکس هایی گذاشتیم از ست های مختلف با لباس های رنگ بنفش تیره که شاید شما رو به این رنگ علاقه مند کنن.

ادامه مطلب...


۴۱ ایده خلاقانه برای ساخت کاردستی با استفاده از قرقره نخ

شاید در اطرافتون قرقره های نخی باشن که مدت هاست ازشون استفاده نکردین، یا اگر اهل خیاطی و گلدوزی باشین قرقره های خالی زیادی ممکنه داشته باشین، اینجا ایده هایی برای ساخت کاردستی با همین قرقره ها رو گذاشتیم.

ادامه مطلب...