گزیده سردبیر

یک نامه تابستونی!

امروز، در تقویم رنگی رنگی به یکی از شاعران اهل روسیه، به اسم آنا آخماتووا اختصاص داره. نامزد دریافت جایزه نوبل بوده. مجموعه اشعاری مثل شامگاه و تسبیح رو سروده و چند کتاب و نمایشنامه هم در کارنامه اش داره. گفته میشه که لحن زنانه قدرتمندی رو به کار میبرده و به صورت واضح در مورد سختی‌های سرنوشت یک زن هنرمند در اون دوران می‌نوشته.

ادامه مطلب...


یک نامه پر از رنگ

تا حالا از بند کفش‌های رنگی رنگی استفاده کردی؟ هر لنگه کفش یک رنگ باشه! اون‌هارو با رنگ کیف، شال و ... ست کنی و در مجموع، یک تیپ پر از رنگ برای خودت بسازی! چه اشکالی داره اگر بقیه عجیب نگاهمون کنن؟ بدون فکر کردن به اینکه بقیه چی می‌گن، امروز رنگ بیشتری به روزت اضافه کن! اصلا می‌تونی یک عکس بامزه هم بگیری و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنی:)

ادامه مطلب...


یک مهمونی به صرف میلک‌شیک!

امروز در تقویم رنگی رنگی، یک مناسبت به خصوص داره! روز افسانه شخصی :) داستان کیمیاگر رو خوندی؟ اگر نه، بهت پیشنهاد می‌کنیم امروز کمی راجع به مفهوم افسانه شخصی Personal mythology که در این کتاب اومده مطالعه کنی و بعد، کمی وقت بذاری و ببینی، افسانه شخصی تو چیه. اون رویایی که با گام برداشتن در مسیرش، زندگی تو معنای بیشتری پیدا می‌کنه

ادامه مطلب...


یک نامه‌‌ی فلفلی :)

غذاهای تند دوست داری؟ یک سری از آدم‌ها طرفدار دو آتیشه‌ی غذاهای فلفلی هستن و یک سری دیگه، اصلا سمتشون هم نمیرن! امروز تقویم رنگی رنگی بهت پیشنهاد می‌کنه اگر به طعم‌دهنده‌های تند حساسیتی نداری، حتما یک دستور پخت انتخاب کنی و امروز خودت رو به یک وعده‌ی آتیشی مهمون کنی! مثلا می‌تونی به سراغ بعضی خوراکی‌های هندی یا چینی بری. ما هم دیپ مرغ تند رو از آشپزخونه‌ی رنگی بهت پیشنهاد می‌دیم!

ادامه مطلب...


نامه، رستم و سهراب!

شاهنامه یکی از شاهکارهای ادبیات ایران و جهانه! تا حالا اون رو کامل خوندی؟ منابع زیادی هستن که بهت کمک می‌کنن شاهنامه رو بخونی و درک کنی و یا حتی نسخه‌هایی مناسب برای کودکان و نوجوانان هم وجود داره که می‌تونه هدیه خیلی مناسبی برای بچه‌ها باشه! امروز در تقویم رنگی‌رنگی به طور خاص، به رستم و سهراب اختصاص داره. کمی وقت بذار رو راجع به داستان این پدر و پسر مطالعه کن. در فضای اینترنت می‌تونی شعر کاملش رو پیدا کنی و نقاشی‌هایی که با الهام از داستان کشیدن رو تماشا کنی:)

ادامه مطلب...


یک نامه‌ی خوشمزه داری!

امروز به غذاهای دریایی اختصاص داره! بعضی افراد خیلی به این دسته از خوراکی‌ها علاقه دارن و گروهی دیگه، اصلا حاضر نیستن حتی امتحانشون کنن:دی تو جزو کدوم تیمی؟ امروز بهت پیشنهاد می‌کنیم کمی بیشتر در مورد خواص غذاهای دریایی مطالعه کنی و بعد به سراغ یک دستور تهیه‌ای بری که تاحالا امتحانش نکردی. می‌تونه‌ تجربه‌ی خوشمزه و خاطره‌انگیزی باشه!

ادامه مطلب...


یک دوشنبه‌ی مینیمال

امروز تقویم رنگی رنگی یک پیشنهاد ویژه داره. اگر تا الآن مینیمالیسم، جایی در سبک زندگی تو نداشته، خوبه که امروز کمی وقت بذاری و در موردش مطالعه کنی. یادت باشه این سبک، فقط در ظاهر و عادات زندگی روزمره نیست بلکه یک تفکر هم می‌تونه مینیمال باشه! راستی، اگر خودت رو یک فرد مینیمالیست می‌دونی، خوشحال می‌شیم اطلاعاتت رو با ما و بقیه آدم رنگی ها به اشتراک بذاری:

ادامه مطلب...


یک نامه با موسیقی اسپانیایی!

امروز رو قراره به رقص و شادی بگذرونیم. چندتا موسیقی شاد اسپانیایی رو انتخاب کن و در فضای خونه پخش کن. سعی کن باهاشون برقصی و حتی اگر بلدی، بخونی! اکثر موسیقی‌های این کشور، با ساز گیتار به شکل به خصوصی نواخته می‌شن که با خودش حس سرزندگی و شادابی رو میاره. این حس رو امروز با خودت همراه کن و ازش لذت ببر. می‌تونی این آهنگ‌ها رو برای بقیه هم بفرستی. البته ما هم خوشحال می‌شیم تا در کامنت‌ها بهمون پیشنهاد بدی:)

ادامه مطلب...