گزیده سردبیر

آشپزی رنگی – بادمجان املتی

یک صبحانه ی هیجان انگیز میتونه باعث بشه تا روزمون رو با حس خوب شروع کنیم و این انرژی رو تا پایان روز همراه خودمون داشته باشیم. دنیای خلاقیت تو تهیه ی صبحانه انتهایی نداره و سرآشپز رنگی هم یک دستور جدید براتون آورده. پس این دستور رو با دقت بخونین و یک بادمجان املتی خوشمزه برای خودتون و بقیه اعضای خانواده درست کنین. البته این خوراکی خوشمزه میتونه یک عصرانه خوب یا شام سبک هم به حساب بیاد.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – بمب سیب زمینی

سیب زمینی با توجه به طعم خاصی که داره، به خوبی با خیلی از مواد غذایی دیگه ترکیب میشه و نتیجه ی کار معمولا خیلی خوشمزه میشه:) مثلا کسی هست که مخالفه ترکیب سیب زمینی و پنیر گودا و یک سری طعم دهنده ی هیجان انگیز باشه؟ خبر خوب اینه که سرآشپز رنگی با کمک این مواد اولیه، درست کردن بمب سیب زمینی رو به شما آموزش میده. راستی اگر شما هم به ظاهر غذا اهمیت میدین، این خوراک ظاهر خیلی جالبی داره و میتونه گزینه مناسبی برای مهمانی ها باشه.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – سس پستو

سس پستو یک چاشنی اصیل ایتالیایی هست که مواد اولیه خیلی خوشمزه و هیجان انگیزی داره و به همراه خیلی از پاستاها، سالادها و ... سرو میشه. مواد اصلی این سس خیلی پر خاصیت هستن و در کنار هم طعم دل انگیزی رو ایجاد میکنن. از اونجایی هم که معمولا آدم های رنگی، درست کردن رو به آماده خریدن ترجیح میدن، ما براتون این دستور تهیه ی ساده رو آوردیم تا سس پستو دست پخت خودتون رو از این به بعد همراه با غذاها استفاده کنین.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – سوپ خامه ای

سوپ ها با توجه به اینکه پروسه ی هضم راحت تری دارن، میتونن دستگاه گوارش رو برای غذای اصلی آماده کنن و همچنین جلو گشنگی بیش از حد و پر خوری رو بگیرن. یک گزینه ی خوب برای پذیرایی از مهمان ها هستن و زمینه خلاقیت زیادی در ترکیب طعم، رنگ و حتی شکل سرو کردنشون فراهم میکنن. حالا با وجود این همه نکته ی مثبت، دوست دارین درست کردن یک سوپ خامه ای خوشمزه رو یاد بگیرین؟ سرآشپز رنگی بهتون کمک میکنه.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – املت ذرت

تصور کنین که فردا صبح یک کمی زودتر از خواب بلند میشین، چای تازه دم میکنین، یک موسیقی انرژی بخش برای خودتون پخش میکنین و با لبخد و حال خوب آماده میشین تا یک صبحانه خوشمزه برای خودتون و بقیه درست کنین. حتی فکرش هم باعث میشه تا پر از انرژی بشین! این حال خوب میتونه روی کل روزمون تاثیر بذاره. حالا اگر برای این کار فقط یک دستور پخت کم دارین، سرآشپز رنگی به کمکتون اومده و روش تهیه املت ذرت رو به شما آموزش میده. صبحانه ی بعدی مسئولیتش با شماست :)

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – پاستای ریحان

درست کردن غذاهای مختلف میتونه یک تفریح دوست داشتنی باشه. زمانی که بین عطر و رنگ های مختلف میگذرونین و در اون بین گاهی خلاقیت هم به خرج میدین و میتونین یک دستور پخت رو به ذائقه ی خودتون تغییر بدین کلی حس خوب با خودش داره. یکی از خوراکی هایی که موقع درست کردنش کلی به آدم خوش میگذره پاستا هست. حالا سرآشپز رنگی اینجاست تا به شما دستور تهیه ی پاستای ریحان رو آموزش بده.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – فیله مرغ با سس پستو

میدونستین روند تهیه ی غذا میتونه یک جور مدیتیشن و تمرین تمرکز باشه؟ این به معنی هست که وقتی دارین آشپزی میکنین فقط در لحظه حضور داشته باشین و سعی کنین تا به جای فکر کردن به چیزهای مختلف، به رنگ ها، بافت مواد اولیه، طعم و عطرشون توجه کنین و اجازه ندین هیچ مسئله ی دیگه ای به ذهنتون خطور کنه. قطعا از آرامشی که بعد از این کار تجربه میکنین، حسابی شگفت زده میشین. حالا ما یک دستور پخت جالب براتون داریم که عطر و طعم و سادگی مواد اولیه اش این کار رو براتون راحت تر میکنه. تازه...

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – چیکن چیپس و پنیر

بعضی وقت ها هیچ چیز به اندازه یک وعده غذای هیجان انگیز و خوشمزه نمیتونه حال آدم رو خوب کنه. تازه این کار خیلی جالب تر میشه اگر خودتون اون رو درست کرده باشین. امروز روش درست کردن چیکن چیپس و پنیر رو به شما یاد میدیم.

ادامه مطلب...