گزیده سردبیر

آشپزی رنگی – پای گوجه فرنگی پنیری

گاهی اوقات، یک غذای لذیذ و خوش رنگ و لعاب میتونه حال و هوامون رو به کل عوض کنه. حالا خیلی هیجان انگیزتر میشه اگر خودمون این غذا رو درست کنیم. فقط یک لحظه به ترکیب رنگ گوجه، پنیر، ریحان تازه و نان طلایی شده پای فکر کن! خیلی جذابه مگه نه؟ خبر خوب اینه که سرآشپز رنگی کمکت میکنه تا این پای گوجه فرنگی پنیری رو درست کنی و حسابی از خوردنش لذت ببری. پس منتظر چی هستی؟

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – دسر سیب جو پرک

دستور تهیه ای که امروز برات آوردیم یک دسر سالم و مقویه. اما اگر صبح ها یک کمی زودتر بیدار بشی، میتونه یک صبحانه کامل و فوق العاده هم باشه! جو پرک فیبر زیادی داره و به همین خاطر بهمون کمک میکنه در حالی که مواد مغذی رو به بدنمون میرسونیم، پرخوری نکنیم و تناسب انداممون رو هم حفظ کنیم. پس مواد اولیه لازم رو آماده کن و با کمک سرآشپز رنگی دسر سیب جو پرک رو برای خودت درست کن و از خوردنش حسابی لذت ببر.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – تخم مرغ کاسه ای

یک غذای فوری داریم! این دستور پخت تخم مرغ کاسه ای میتونه برای یک دورهمی دوستانه پیشنهاد خیلی خوبی باشه. حتی میتونی به عنوان یک صبحانه هیجان انگیز هم بهش فکر کنی. درست کردنش زیاد طول نمی کشه و مواد اولیه خیلی ساده و کمی داره. سرآشپز رنگی هم مثل همیشه آماده هست تا بهت کمک کنه. اگر درستش کردی و خوشت اومد، حتما ازش عکس بگیر و همراه با دستور تهیه رنگی، برای دوستانت هم بفرست.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – گل کلم کبابی

چقدر از گل کلم در رژیم غذایی استفاده می‌کنی؟ کافیه اسمش رو در اینترنت جستجو کنی تا یک عالمه مطلب مختلف راجع به خواص جادوییس برات ظاهر بشه. برای همین هم ما یک پیشنهاد خیلی سریع و ساده برات داریم که بتونی این ماده غذایی جادویی رو در لیست غذاهات داشته باشی. پس با سرآشپز رنگی همراه شو تا  روش پخت گل کلم کبابی رو یاد بگیری.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – ۶ دسری که می‌تونیم با سیب درست کنیم

دسرها بخش هیجان انگیز غذاها هستن. تنوع‌شون هم هیچ انتهایی نداره، از دسرهای شکلاتی و قهوه بگیر تا انواع میوه ای. حالا این بار ما به سراغ عطر و طعم دلنشین سیب رفتیم و یک مجموعه 6 عددی از دستور تهیه دسرها با این میوه رو برات اینجا جمع کردیم. سری بعد مسئولیت درست کردن دسر با خودته :)

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – تست پیتزایی

پیتزا یکی از پرطرفدارترین خوراکی های دنیاست! یک عالمه تنوع داره و تقریبا برای هر سلیقه و طبعی، یک پیتزای محبوب پیدا میشه. حالا میخوایم بهت یاد بدیم تا با یک روش متفاوت اون رو درست کنی. پس مواد لازم رو تهیه کن تا با کمک سرآشپز رنگی، تست پیتزایی خوشمزه بپزیم.  اگر یک بار امتحان کردی و خیلی خوشت اومد، دفعه بعد حتما اون رو برای دورهمی دوستانه ات در نظر داشته باش.

ادامه مطلب...


آشپزی رنگی – ۶ دستور تهیه برای چای

می‌دونستی امتحان کردن یک خوراکی جدید که قبلا هیچ وقت درست نکردی یا نخوردی، یک جور بیرون اومدن از دایره راحتی به حساب میاد؟ یک قدم کوچیک اما هیجان انگیز! شاید انقدر از این تنوع خوشت اومد که عضو ثابتی از منو غذای خونه تون شد. مثلا این جا قراره یک کمی از چای ساده همیشگی فاصله بگیریم و به جاش 6 دستور برای تهیه انواع هیجان انگیزتر این نوشیدنی رو بهت معرفی کنیم.

ادامه مطلب...


پروژه شیرینی خونگی نوروزی

یکی از بخش های جدانشدنی از نوروز، درست کردن شیرینی خونگی هست. اهل هر استانی که باشی احتمالا یک یا چند نوع شیرینی یا خوراکی مخصوص دارین که هربار اسمش میاد، تو رو به یاد نوروز و بهار میندازه. حالا قراره باهم دیگه در این تعطیلات روش تهیه چند نوع شیرینی خونگی خوشمزه رو یاد بگیریم. این پروژه خیلی وقت پیش در رنگی رنگی منتشر شده اما حالا مطالبش رو یک جا برات آماده کردیم تا خیلی سریع و راحت بهش دسترسی داشته باشی. اگه فکر کردی شیرینی پختن کار آدمای خفن و باسلیقه‌ایه که به گرد پاشونم نمی‌رسی، باید بدونی...

ادامه مطلب...