رنگی یاب - ترمین سازی که بدون تماس دست نواخته میشه - رنگی رنگی

رنگی یاب – ترمین سازی که بدون تماس دست نواخته میشه

رنگی یاب – ترمین سازی که بدون تماس دست نواخته میشه

زندگی پر از چیزهای کوچک و بزرگ خوب هست که با دیدنشون دوست نداشتنی هاش کمرنگ تر میشه. یک عالمه دلیل برای لبخند های عمیق و آروم وجود داره ولی! پیدا کردنشون کار خودمونه و این دقیقا بخشی از زندگی هست که رنگی رنگی تلاش می کنه کنارتونن باشه! که شادی های کوچک و بزرگ زندگیتون رو کشف کنید و یک زندگی رنگی برای خودتون بسازید 🙂

star1

ما در همین مسیر تصمیم گرفتیم که عینک رنگی بین مون رو بزنیم به چشمامون و راه بیفتیم اینور اونور زندگانی و اتفاقات و آدم ها و جاهای رنگی رو بهتون نشون بدیم. دیدن این اتفاقات حالمون رو خوب تر می کنه و سبک زندگی مون رو شادتر و دوست داشتنی تر . پس دستت رو بده به رنگی رنگی تا با هم به سرزمین رنگی رنگی بریم و هر روز یک اتفاقش رو کشف کنیم 🙂

heart2

یکی از ویژگی های مهم آدم های رنگی اینه که اطلاعات عمومی بالایی دارن، حتی اگر به نظر بیاد این اطلاعات پراکنده هستن و ربطی بهم ندارن، کنجکاو هستن و به یادگیری علاقه دارن. در رنگی یاب امروز، برای شما آدم های رنگی یک موضوع جالب آوردیم که شاید بعد از خوندن برین در موردش تحقیق کنین و بیشتر بشناسیدش. پس آماده باشین تا با یک ساز جدید آشنا بشیم.

star2

تصور اکثر ماها از ساز موسیقی وسیله ای هست که با تولید ارتعاشات و رسیدن اونها به گوش ما نوای آهنگین دلنشینی رو بوجود میاره. خیلی از سازها یا کوبه ای هستن یا سیمی و اینکه با دست نواخته میشن اما امروز راجع به سازی به اسم ترمین صحبت می کنیم که همه ی این معادلات رو بهم میریزه.

این ساز نه سیمی داره نه کوبه ای هست و نه حتی برای نواختنش دستی بهش برخورد می کنه. یک ساز الکترونیکی هست که دو آنتن عمودی و افقی داره و یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنه و دست ها با حرکت در این میدان مغناطیسی تولید صدا می کنن. در واقع یکی از این آنتن ها برای کنترل حجم صدا و اون یکی هم برای کنترل فرکانس صداست.

heart2

ترمین در سال ۱۹۲۰ میلادی توسط لئون ترمین اختراع شده و طرفداران زیادی داره. میتونین با کمی جستجو در اینترنت حتی آموزش های آنلاین نواختنش رو هم پیدا کنین.

star1

carolina-eyck-theremin-messiaen-e1507508431617

86796A_1000x1000

theremin-03-750x450

Theremin-1

WebLeonTheremin

moog_ew_std_0011_etherwave_theremin_black_110v_power_spy_1010633

star2

شما هم اگر در این زمینه چیز یا شخص یا فعالیت رنگی ای می شناسید بهمون معرفی کنید تا بررسی بشه و در صورت تایید به همه آدم های رنگی معرفی اش کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. جی کی رولینگ
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

  چ جذاب

  ممنون رنگی رنگی
 2. Saina
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

  سلام رنگی رنگی جان چند وقت پیش فیلم Wonder رو معرفی کردین ? از این بابت خیلی خوشحال شدم میشه کتاب اعجوبه و اگی پولمن رو هم که داستانش درمورد همین فیلم هست رو معرفی کنی؟ ممنونم ❤️❤️❤️❤️
  • رنگی رنگی
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

   پینهادتون رو بررسی میکنیم، ممنون از شما 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...