معرفی کتاب – مغازه خودکشی - رنگی رنگی

معرفی کتاب – مغازه خودکشی

معرفی کتاب – مغازه خودکشی

امروز در مورد کتابی به اسم مغازه خودکشی اثر ژان تولی صحبت می کنیم. این کتاب که داستانی فانتزی داره، در ابتدا فضایی غمگین و گرفته رو ترسیم می کنه که در اون، یک خانواده مشغول به کار در مغازه ی فروش لوازم خودکشی خودشون هستن و زمان و مکان مشخصی هم براش تعریف نشده. اون ها در فروشگاهشون وسایلی مثل طناب دار، سیب و آبنبات های سمی و .. رو دارن. میشیما و لوکریس پدر و مادر خانواده و مرلین و ونسان فرزندان این خانواده هستن. حال و هوای تمام این افراد مثل فضای کلی قضه گرفته و غمگین هست، تا زمانی که آلن کوچولو وارد زندگیشون میشه و با لبخند بزرگ و دید مثبتی که به مسائل داره، یواش یواش اوضاع رو تغییر میده.

heart3

چرا این کتاب رو در رنگی رنگی معرفی می کنیم؟

درسته که داستان به طور کلی در قالب فانتزی سیاه روایت شده، اما آلن می تونه بهتون نشون بده که یک آدم رنگی چطور به مسائل نگاه می کنه. در جایی که داستان اتفاق میوفته، شرایط همیشه تاریک و غم آلود هست و اتفاقات بد و اخبار منفی بخش جدانشدنی ماجرا هستن. در چنین فضایی که شادی گاهی حتی جرم به حساب میاد، آلن تسلیم نمیشه و دید شاداب و متفاوتش رو حفظ می کنه. این داستان علاوه بر همه ی جذابیت هایی که میتونه برای مخاطبین داستان های فانتزی داشته باشه، کمک میکنه تا یادتون بیاد “شادی از نگاه ما به مسائل ناشی میشه”.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. El raton del biblioteca
  ۱۳ فروردین ۱۳۹۸

  بریم که با عیدیا بخریمش*-* مرسی رنگی رنگی جونم?
 2. هما
  ۱۴ فروردین ۱۳۹۸

  درود بر شما ?
  ممنون بابت کتاب ? خوبی که معرفی کردید.
  لطفا مشخصات ?کتاب از جمله “مترجم های ? خوب ترجمه های *روان* ” کتاب رو معرفی کنید. چون افرادی هستند که دوست دارند مطالعه کنند اما ترجمه بد باعث از بین رفتن اعتماد به نفس اونها شده و سمت مطالعه نمی روند. ?
  ? سپاس فراوان ?
  • رنگی رنگی
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۸

   خیلی ممنون از پیشنهادتون. در واقع در مورد خیلی از کتاب ها اینکه کدوم ترجمه بهتر و یا روان تر هست ممکنه از نقطه نظر افراد مختلف متفاوت باشه، به همین دلیل هم ما تصمیم گرفتیم که نسخه خاصی رو معرفی نکنیم 🙂
 3. كیانا
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام ممنون بابت معرفی این کتاب.من قبلا کارتون این کتاب رو دیده بودم و قشنگ بود .حالا هم که کتابش رو دیدم مشتاق شدم که کتاب رو هم بخونم .?
 4. مبینا
  ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

  من خواندمش خیلی به نظرم خوب بود و فضای جالبی داشت پیشنهاد می کنم بخونین
 5. حدیث
  ۱۹ تیر ۱۳۹۹

  خیلییی کتاب جالب و خوبیه
  فقط در اخر ک آلن دست پدرشو رها میکنه بنظرم غمگین بود
  ولی فضای داستانی قشنگی داره و مخاطب رو همراه میکنه با خودش قلم زیبایی هم داره توصیه میکنم بخونید
  ممنون از رنگی رنگی جان ???ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...