معرفی کتاب – طولانی ترین آواز نهنگ - رنگی رنگی

معرفی کتاب – طولانی ترین آواز نهنگ

معرفی کتاب – طولانی ترین آواز نهنگ

رمان طولانی ترین آواز نهنگ در مورد الا هست، یه دختر ۸ ساله که مادرش در موقع به دنیا آوردن فرزند جدیدش به کما میره و شخصیت اول کوچولوی داستان با یه عالمه مشکل رو به رو می شه. ناسازگاری با ناپدریش، وجود یه شخص جدید توی خونه، مشکلاتی که توی مدرسه با دوستانش داره و مسئولیت پذیری و … در بین همه این ها یکی از همکلاسی های الا در مورد نهنگ ها و آواز خوندن اون ها بهش توضیح میده و ….

star1

این کتاب، یه رمان مناسب نوجوان هاست و درس های زیادی رو بهشون یاد میده و لحن طنزآلودی هم که داره باعث می شه کتاب با وجود موضوعی که داره خیلی احساسی و یا ناراحت کننده نباشه، در عین حال لطیف و تاثیرگذار باقی بمونه. ژاکلین ویلسون نویسنده اون، سابقه خوبی در زمینه نوشتن در مورد مشکلاتی که کودکان باهاشون رو به رو میشن، داره. در اینجا هم داستان رو از زبان الا روایت می کنه، دختری که با مشکلاتش رو به رو میشه، امید رو پیدا می کنه و به قدرت عشق پی میبره.

star1

رنگی رنگی این کتاب رو به نوجوان های رنگی معرفی می کنه، چون نه تنها یه کتاب دوست داشتنی و تاثیرگذار هست، بلکه می تونه درس های خوبی در زمینه حل مشکلاتی که در این سنین باهاشون رو به رو میشن داشته باشه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. Niloofar?
    ۵ اسفند ۱۳۹۸

    یکی از بهترین کتابایی که خوندم طولانی ترین آواز نهنگه کلی باهاش گریه کردم
    این کتاب حس زندگی و امید دوباره به آدم میبخشه پیشنهاد میکنم که حتما بخونین???ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...