معرفی کتاب - ماجرای عجیب سگی در شب - رنگی رنگی

معرفی کتاب – ماجرای عجیب سگی در شب

معرفی کتاب – ماجرای عجیب سگی در شب

تا حالا چقدر در مورد اوتیسم شنیدین و چقدر اطلاعات دارین؟ امروز کتابی رو بهتون معرفی می کنیم که شاید باعث بشه دید وسیع تری نسبت به اوتیسم پیدا کنین. کتاب ” ماجرای عجیب سگی در شب ” در مورد نوجوانی هست، کسی که دنیا رو خیلی متفاوت از بقیه میبینه. نویسنده ی این کتاب، مارک هادون، داستان رو از زبان کریستوفر که یک نوجوان اوتیستک هست روایت می کنه. ماجرا در ذهن اون مرور میشه و طرز نگاه متفاوتش به مسائل جالب و هوشمندانه هست. اما کریستوفر داستان، لکنت زبان داره و اینطور به نظر میاد که تحت تاثیر این موضوع نمی تونه نظرش رو به خوبی بیان کنه و بنابراین دست کم گرفته میشه.

یکی از نکات جالب این کتاب این هست که ماجرا، به جایی که از ابتدا خیلی قابل پیش بینی نیست، هدایت میشه و تمام این ها با مهارت نویسنده، از نگاه یک بچه ی مبتلا به اوتیسم اتفاق میافته.

heart3

چرا این کتاب رو در رنگی رنگی معرفی می کنیم؟

مهم نیست که در حال حاضر چقدر در مورد این موضوع اطلاع دارین و باهاش آشنا هستین، این داستان شما رو به خوبی با خودش همراه می کنه و در پایان علاوه بر اینکه ماجرایی جالب و با ارزش خوندین، دید وسیع تری هم در مورد اوتیسم به دست میارین.

heart1

لازمه که یادآوری کنیم، هر شخص اوتیسمی با دیگری متفاوت هست، پس لزوما دلیلی نداره که تمام افراد شبیه به کریستوفر داستان فکر کنن و عاداتی شبیه به اون داشته باشن و در واقع ما از مطالعه ی این داستان یک سری اطلاعات کلی در مورد این افراد به دست میاریم.

heart2

راستی در رنگی رنگی قبلا، طی یک پروژه ی آگاهی یک ماهه، اطلاعات زیادی در مورد اوتیسم باهاتون به اشتراک گذاشتیم، پس اگر علاقه مند هستین میتونین در اینجا اطلاعات بیشتری به دست بیارین.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. نیلوفر
    ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

    خیلی کتاب قشنگیه و به شدت پیشنهاد می شه
    سبک نوشتار جالبی هم دارهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...