رنگی یاب – پادکست طنزپردازی - رنگی رنگی

رنگی یاب – پادکست طنزپردازی

رنگی یاب – پادکست طنزپردازی

خیلی از ماها تا به حال با فیلم‌های خنده‌دار وقت گذروندیم و حالمون بهتر شده یا کتاب طنز خوندیم و لذت بردیم. در پس هرکدوم از این آثار، افرادی هستن که به طنزپردازی واردن و بر اساس چهارچوب مشخصی، پیامی رو به ما منتقل می‌کنن که در عین خندوندن‌مون، اغلب نکته‌ای هم به ما می‌آموزه یا تلنگری می‌زنه. در رنگی یاب امروز به سراغ پادکستی میریم که از زاویه‌ای تخصصی‌تر به دنیای طنز نگاه می‌کنه.

heart1

پادکست طنزپردازی، به گویندگی محمد پوررشیدی؛ طنزنویس و پژوهشگر طنز، از بهمن ماه ۱۳۹۸ شروع به کار کرده. همونطور که از تخصص گوینده و سازنده این پادکست مشخصه، می‌تونی در هر اپیزود نگاه دقیق‌تری به این حرفه داشته باشی و به یکی از گوشه‌های اسرارآمیز این دنیای شیرین سر بزنی و بیشتر باهاش آشنا بشی.  یکی از جالب‌ترین بخش‌های طنزپردازی، تنوع میهمانانی هست که به این برنامه دعوت می‌شن. از دنیای فیلم و سینما گرفته تا کتاب و موسیقی، بزرگانی که احتمالا اسمش‌شون برات آشنا هست برامون از ناگفته‌های کارشون می‌گن و تا حدی با چالش‌های این حرفه آشنامون می‌کنن. از هوشنگ مرادی کرمانی گرفته تا مونا زارع و مهراب قاسم خانی.

star1

مثلا در یک اپیزود، در مورد بخش روان‌شناختی آثار طنز صادق هدایت می‌شنویم و در قسمتی دیگه، در مورد وضعیت زنان در این صنعت بیشتر یاد می‌گیریم. اصلا میدونستی خیلی از متخصصین این حرفه، حافظ رو بزرگترین طنزپرداز ادبیات فارسی می‌دونن؟ می‌تونی در یکی از اپیزودها راجع بهش بیشتر یادبگیری! در سایت رسمی tanzpardazi.com ، هم با راه‌های شنیدن این پادکست آشنا می‌شی، هم می‌تونی از خوندن مطالب مجله‌اش لذت ببری و یا حتی اگر علاقه‌مند بودی، در مورد دوره‌های آموزشی‌اش اطلاعات کسب کنی. مثل همیشه می‌تونی با معرفی این پادکست به بقیه، ازش حمایت کنی.

اگر توهم پادکستی رو می‌شناسی که محتوای جالب و آموزنده تولید می‌کنه و جاش در رنگی‌یاب خالیه، لطفا در بخش کامنت‌ها باهامون به اشتراک بگذار.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. Fatemeh
    ۲۶ مهر ۱۴۰۰

    من خیلی این پادکست رو دوست دارم. حسابی ازش یاد گرفتم و باهاش خندیدم. خدا قوت به جناب پوررشیدی
  2. مریم
    ۲۶ مهر ۱۴۰۰

    پست مفیدی بود. پادکست قوی کار شده 👍🏻ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...