رنگی یاب – تای چی و چی کنگ ورزش هایی برای جسم و ذهن - رنگی رنگی

رنگی یاب – تای چی و چی کنگ ورزش هایی برای جسم و ذهن

رنگی یاب – تای چی و چی کنگ ورزش هایی برای جسم و ذهن

زندگی پر از چیزهای کوچک و بزرگ خوب هست که با دیدنشون دوست نداشتنی هاش کمرنگ تر میشه. یک عالمه دلیل برای لبخند های عمیق و آروم وجود داره ولی! پیدا کردنشون کار خودمونه و این دقیقا بخشی از زندگی هست که رنگی رنگی تلاش می کنه کنارتونن باشه! که شادی های کوچک و بزرگ زندگیتون رو کشف کنید و یک زندگی رنگی برای خودتون بسازید 🙂

star3

ما در همین مسیر تصمیم گرفتیم که عینک رنگی بین مون رو بزنیم به چشمامون و راه بیفتیم اینور اونور زندگانی و اتفاقات و آدم ها و جاهای رنگی رو بهتون نشون بدیم. دیدن این اتفاقات حالمون رو خوب تر می کنه و سبک زندگی مون رو شادتر و دوست داشتنی تر . پس دستت رو بده به رنگی رنگی تا با هم به سرزمین رنگی رنگی بریم و هر روز یک اتفاقش رو کشف کنیم 🙂

star2

حتما براتون پیش اومده که بعد از خستگی یک روز، مثلا بعد از یه امتحان یا بعد از یه روز کاری شلوغ دنبال راهی برای آرامش بدن و فکرتون باشین. در چنین موقعیت هایی هم ذهن و هم جسم مون به انرژی بیشتری نیاز دارن. خیلی ها ورزش رو برای این شرایط مناسب میدونن چون با بالا بردن جریان خون و ترشح هورمون ها هم حال تون رو بهتر میکنه و هم خستگی تون رو از بین میبره، حالا اگر ورزشی باشه که به ذهن و جسم به صورت همزمان کمک کنه خیلی موثر تر هست. مثلا تایچی و چی کنگ از همین دسته ورزش ها هستن.

star3

تایچی و چی کنگ مجموعه از حرکات آرام، آگاهانه، مراقبه ای و تمرینات تنفس هستن. این دو ورزش جزو دسته هنرهای رزمی محسوب میشن ، با شنیدن اسم حرکات رزمی شاید ورزش هایی مثل کاراته و .. به ذهنتون بیاد اما بهتره بدونید که کاملا متفاوت هستنن و در واقع هدف شون سوزوندن کالری یا بالا بردن ضربان قلب شما نیست اما در عین حال به جریان خون در بدن و حفظ تعادل تون کمک میکنن، موضوعی که برای خیلی از افراد با بالا رفتن سن تبدیل به یک مشکل میشه.

تایچی بیشتر بر اساس تمرینات فیزیکی و چی کنگ بر اساس تمرینات ذهنی هست اما در هر دو، بخشی از تمرینات فیزیکی و بخشی ذهنی هستند. در این بین نکته ای که خیلی بر اون تاکید میشه شیوه درست تنفس هست. این حرکات فیزیکی همراه با تنفس های حساب شده و آگاهانه و تمرینات ذهنی باعث میشن که فرد بعد از انجام شون پر از حس خوب و آرامش بشه.

star2

عقیده چینی ها در مورد این ورزش به موضوع جالبی برمیگرده، اون ها معتقد هستن که تمام جهان و هرچیزی که در اون هست حالتی از انرژی هست. این انرژی “چی” نام داره و سه قدرت اصلی در جهان هستن که به انسان، زمین و آسمان تعلق دارن. چینی ها باور دارن که هر وقت “چی” نا متعادل باشه مشکلاتی بوجود میاره، مثلا عدم تعادل اون در انسان باعث مریضی میشه. تایچی و چی کنگ هنرهای تعادل بخشیدن به این انرژی برای رسیدن به تعادل انرژی هستنن. اما تنها عقیده چینی ها باعث معرفی این ورزش های رزمی در رنگی یاب نشده.

star3

رنگی رنگی بهتون این ورزش رو پیشنهاد میده چون حرکات ورزشی باعث میشن که انعطاف پذیری تون بالا بره و توالی حرکات در تای چی و چی کنگ به عملکرد بهتر حافظه کمک میکنه، در عوض به دلیل آروم بودن روند حرکات بر خلاف بسیاری از ورزش ها فشار کمی روی مفاصل میاره و به همین دلیل این ورزش های ذهنی و جسمی میتونن برای افراد با سن بالا و حتی کسانی که محدودیتی برای ورزش دارن هم مفید باشن.

star2

شما هم اگر در این زمینه چیز یا شخص یا فعالیت رنگی ای می شناسید بهمون معرفی کنید تا بررسی بشه و در صورت تایید به همه آدم های رنگی معرفی اش کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...