سفر به سریلانکا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم - رنگی رنگی

سفر به سریلانکا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم

سفر به سریلانکا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور سریلانکا هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز چهارم سریلانکا گردی است و فرهنگ مردم این کشور رو معرفی میکنیم.

s-

فرهنگ ۲۰۰۰ ساله مردم سریلانکا ترکیبی از سنت های قدیمی و ویژگی های زندگی مدرن هست. فرهنگ این کشور تا سال های زیادی تحت تاثیر بودائیسم بود که از فرهنگ هندی سرچشمه گرفته بود همچنین میتوانید تاثیرات استعمار را هم در این فرهنگ ببینید.

سریلانکا تاریخ هنری غنی هم دارد ، این تاریخ شامل هنرهای بصری ، موسیقی و رقص میشود. هنرهای دستی مثل کارهای چوبی و کوزه گری نیز بخش دیگری از این هنرهاست.

Kataluwa temple frescoe of wedding party showing influence of the Portugese period.  Kataulwa, Sri Lanka.  September, 2011.

6 2 3 4

هنر و معماری این کشور تا حد زیادی تحت تاثیر بودائیسم بوده و پس از آن تاثیرات پرتغالی ها و اندونزی ها را میتوان در آن دید.

5

Sri Lanka


چای سیلان
نیز یکی از مشخصه های این کشور است که شهرت جهانی دارد.

سریلانکایی ها به آهنگی به نام بایلا (Baila یا Bayila) علاقه بسیار زیادی دارند. علاقه سریلانکایی های به این موزیک شهرت جهانی دارد.کلمه بایلا به پرتغالی به معنی رقص هست.

1 14


غذاهای خاص سریلانکایی
هم در دنیا معروف هستند. یکی از بخش های مهم فرهنگ هر کشوری که شاید بیشتر از سایر بخش ها هم توریست ها را جذب خود کند غذای آن کشور است. غذاهای سریلانکایی کمی تحت تاثیر آشپزی هندی هستند اما اکثرا با میوه ها و سبزیجاتی تهیه میشوند که تنها در همین جزیره پیدا میشوند.

12

سریلانکایی ها مانند هندی ها با دست غذا میخورند ، در برخی از نقاط غذاهای خیابانی در روزنامه پیچیده و به مشتری تحویل داده میشود.

13 11

در سفر به کشورها دیدن لباس های مردم آن کشور همیشه جذاب است اما در کشورهای آسیایی این جذابیت چند برابر است.خیلی از زنان سریلانکایی لباس هایی با دامن های بلند و پیراهن میپوشند ، بسیاری از زنان متاهل هم “ساری(sari)” میپوشند. اما محبوب ترین نوع ساری در این کشور osaria نام دارد. تفاوت این لباس با ساری بیشتر در چین هایی است که در اطراف کمر دارد.

18 19

زنان مسلمان سریلانکا مانند خیلی از مسلمانان دیگر لباس های گشاد و مشکی میپوشند و موهای سرشان را میپوشانند.

20

مردان سریلانکایی لباسی به نام سارونگ همراه با تیشرت و پیراهن مردانه میپوشند و اکثرا از دید خارجی ها هیکل های ریزی دارند. این سارونگ ها ممکن است بنا به دلایلی مثل گرمی هوا و … تازده شده و کوتاه تر شوند ، اکثرا هم از رنگ های روشن استفاده میکنند.

17 16


فستیوال های سریلانکا
که سالانه توریست های زیادی را به این کشور میکشانند اکثرا بر اساس موضوعات مذهبی هستند.این جشن ها بر اساس تقویم قمری بودائی برگزار میشود که تاریخ آنها در هر سال متغیر است.

 فستیوال “پویا” که هر۱۲ ماه به افتخار ماه کامل برگزار میشود. معروف ترین آنها جشن وساک (Vesak) است. در جشن وساک مردم لباس سفید میپوشند و مراسم هایی در معبدهای محله خود برگزار میکنند و خیابان ها و کوچه ها را با چراغ آذین بندی میکنند.

29 28 27

Kiri Vehera stupa or dagobas illuminated at the Vesak festival in may. Archaeological reserve, Polonnaruwa, Sri Lanka.

 25

21

سایر فستیوال ها که با کارنوال های طبل ها و لباس های رنگارنگ و فیل ها در شهرهای کلمبو ، کندی و … برگزاز میشوند نیز بسیار جالب هستند. یکی از جالب ترین این فستیوال ها اسالا (Esala) نام دارد.

30 31 32 33 34 35 22 23 24

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. زهرا
    ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

    چه با حال بود…
    مرسی رنگی رنگی جون?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...