رازهای موفقیت به روایت اسمیسا دیپاک - رنگی رنگی

رازهای موفقیت به روایت اسمیسا دیپاک

رازهای موفقیت به روایت اسمیسا دیپاک

وقتی بیشتر بچه‌های هم سن و سال اسمیسا دیپاک مشغول بازی بودن، اون درمورد ایده‌های تجاری رویاپردازی می‌کرد و زمانی که فقط ۱۶ سال داشت، تونست یه مدرسه هنری با نزدیک به ۱۰۰ دانش‌آموز افتتاح کنه.

اسمیسا اصالتا اهل هندوستانه و سال ۲۰۰۲ به آمریکا نقل مکان کرده.  علایق اسمیسا اونو به سمت یه شغل چندوجهی کشوند و تو زندگی کارآفرینی غرقش کرد. در حال حاضر اسمیسا موسس و مدیرعامل “خلقت سبز“، یه کمپانی تولید پوشاک طبیعی برای بچه‌ها و مدل برای انجمن کریکت کالیفرنیا و یه همسر و مامان مهربون واسه دوتا کوچولوشه.

اسمیسا باور داره جایگاهی رو که الان داره مدیون داشتن مربی‌های خوب، وقت گذاشتن روی هدف‌هاش، استفاده از فرصت‌ها، اعتماد به نفس، مخلوط کردن کار و زندگیش با هم و چالش‌ها رو به چشم یه فرصت دیدنه.

اون اعتقاد داره که این شوق و علاقه مندیِ که باعث می‌شه ما به درجات بالاتری برسیم.

وقتی این زن موفق میزبان شبکه تلویزیونی زن امروز بود ازش درباره دلیل موفقیت زنان هندی تو تجارت پرسیده شد و اون جواب داد: کلید موفقیت‌شون متعهد بودن، همه پتانسیل رو به کار گرفتن، درکنار صداقت و درستی با فکر و باهوش بودنه. زن‌های کشور من طی نسل‌های متوالی پر کار و تلاشگر بودن و طی نسل‌ها با افزایش کیفیت تحصیل، به تعداد زنان تحصیل‌کرده اضافه شده و این فرصت‌های بیشتری برای ایجاد شغل و درآمد به وجود آورده.

اسمیسا به موانع کارش و شیوه کنار زدن اونا هم اشاره کرد و گفت: همیشه چند تا مانع تو کارایی که می‌خوایم انجام بدیم هست. بستگی به ما داره که بخوایم به موانع به چشم سد نگاه کنیم یا سکوی پرِش. من ترجیح می‌دم که یه راه حل پیدا کنم و مانع رو از سر راهم کنار بزنم یا اینکه ازش به نفع خودم استفاده کنم تا اینکه بشینم به مانع زل بزنم و ناله کنم. برای مثال من دو تا بچه دارم و همیشه به جای اینکه فکر کنم کجا می‌تونم بچه‌ها رو بسپارم، سعی می‌کنم اونا رو تو کارام شریک کنم. اینطوری بیشتر با هم وقت می‌گذرونیم، بچه‌ها هم چیزای جدید یاد می‌گیرن و کار منم به خوبی به نتیجه می‌رسه.

این زن کارآفرین و موفق توصیه جالبی برای زنانی داره که هنوز اول راه هستن. اون می‌گه: اول باید بدونین که به چی علاقه دارین و ببینین آیا هدف واقعی‌تون اونیه که فکر می‌کنین یا نه. بعدش باید انتظارتون رو از هدفتون بیان کنین. درست لحظه‌ای که تونستین به خوبی هدف رو تو ذهن‌تون مجسم کنین، مطمئن باشین که می‌تونین اونو به واقعیت تبدیل کنین. فقط باید اعتماد به نفس داشته باشید. در مورد صنعت خودتونو تقویت کنین و اطلاعات‌تون رو به روز کنین. تا اینجا که جلو اومدین، به مسیر ادامه بدین و برای ادامه راه هرگز تسلیم نشین.

این چیزیه که تو طی کردن مسیر بهم کمک کرده: هیچوقت خودت رو با بقیه مقایسه نکن، مرد یا زن هم نداره. برای یه زن قوی و مطمئن بودن لازم نیست که حتما فمینیست باشی. بیشتر سعی کنین خودتون باشین و جوری که هستین خودتونو نشون بدین، اجتماعی یا کم حرف، پر سر و صدا یا ساکت، هر جور که هستین. با خودتون راحت باشین، از خودتون مراقبت کنین، بدونین که زیبا هستین و قوی بمونین!

 

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. زهره
    ۱۵ آذر ۱۳۹۴

    هزار تا لایک دارین
  2. سارا
    ۲۱ آذر ۱۳۹۴

    خیلی قشنگ بود مخصوصا پاراگراف آخرارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...