رنگی یاب – هنر میناکاری با سیمانا - رنگی رنگی

رنگی یاب – هنر میناکاری با سیمانا

رنگی یاب – هنر میناکاری با سیمانا

هنر، راه خوبی برای آشنایی با فرهنگ یک کشوره. زیورآلات، پوشش، حتی خوراک و نوشتار هر نقطه جغرافیایی، با رنگی از هنر آمیخته هست و به همون منطقه و تاریخش اختصاص داره. گاهی طرح‌، رنگ و اشکال به خصوصی، تبدیل به شناسنامه هنری یک کشور می‌شن! این آثار و مهارت خلق اون‌ها، می‌تونه نسل به نسل منتقل بشه و در دنیای مدرن، منبع الهامی برای آغاز یک کسب و کار باشه. مثل مهمون امروز رنگی یاب ما.

میناکاری یک هنر ایرانی هست که قدمتی حدودا پنج‌هزار ساله داره. در حال حاضر کانون میناکاری ایران در اصفهان قرار داره و کسب و کاری که قراره بهت معرفی کنیم هم در همین شهر متولد شده. سیمانا، اسم برندی هست که توسط دو خواهر به اسم‌های سیما و آنا خلق شده. این دو دختر هنرمند، از بچگی علاقه‌مند به این هنر باستانی بودن. در سال ۹۱ تصمیم گرفتن تا از زمینه کاری اصلی‌شون که در اون زمان تدریس زبان‌های انگلیسی و فرانسوی بوده فاصله بگیرن و به دنبال علاقه کودکی‌شون برن.

star3

سیما و آنا، می‌خواستن که این هنر قدیمی رو به شیوه‌ای مدرن ارائه بدن، بنابراین تبدیل به اولین افرادی شدن که از سال ۹۴ زیورآلات میناکاری شده تولید می‌کنن. این انتخاب متفاوت، مسیر پرچالشی رو براشون رقم زد که حتی باعث شد به مدت ۲ سال کارشون رو متوقف کنن. اما حالا این دو خواهر هنرمند، کارشون رو توسعه دادن و زیورآلات زیبایی رو با نقوش میناکاری روی مس و نقره خلق می‌کنن. درباره مراحل کارشون، از جمله لعاب کاری و ساخت رنگ‌ها از اکسید فلزات در بخش هایلایت صفحه اینستاگرامشون simanna.jewelry توضیح دادن.  در ادامه عکس‌هایی از آثارشون رو می‌تونی ببینی. یادت باشه با معرفی اون‌ها به بقیه، می‌تونی ازشون حمایت کنی.

star2

اگر کسب و کار، پروژه، افراد و .. می‌شناسی که جاشون در بخش رنگی یاب خالیه، لطفا بهمون در بخش کامنت ها اطلاع بده.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...