Shoptiques، شروع موفق دختر قرقیز - رنگی رنگی

Shoptiques، شروع موفق دختر قرقیز

Shoptiques، شروع موفق دختر قرقیز

سایت Shoptiques جایی است که امکان خرید آنلاین از بیش از ۵۰ بوتیک را برای کاربران فراهم می‌کند. ماجرای راه‌اندازی این سایت، مانند بخش اصلی داستان معروف سیندرلا، به یک جفت کفش بازمی‌گردد. پنج سال پیش “اولگا ویدیشوا” تحلیلگر بانک سرمایه‌گذاری Goldman Sachs، در یک سفر کاری به پاریس یک جفت کفش بدون‌پاشنه را در یک بوتیک کوچک دید و توجه‌اش به آن‌ها جلب شد. اولگا کفش‌ها را خرید، ولی از آنجا که آن فروشگاه وب‌سایتی نداشت او نمی‌توانست از محل زندگی‌اش به مجموعه منحصربه‌فرد فروشگاه نگاهی بیندازد.

اولگا متولد قرقیزستان و از فارغ‌التحصیلان جدید مدرسه کسب و کار هاروارد است. وی زمانی به‌ عنوان مدل فعالیت می‌کرد. او می‌گوید: «من فکر کردم این مضحک است که در قرن بیست‌ویکم نتوانم از محل زندگی‌ام این کفش‌ها را خریداری کنم. انتخاب نوع لباس، یکی از راه‌هایی است که زنان با آن متفاوت‌ بودن خود را به دیگران نشان می‌دهند. برای اینکه خاص و منحصربه‌فرد لباس بپوشید، باید از بوتیک‌هایی خرید کنید که لباس‌ها را در تعداد کم تهیه و انبار می‌کنند. بیشتر این بوتیک‌ها در دنیای آنلاین حضور ندارند و صاحبان آن‌ها نمی‌دانند که چطور باید چنین کاری را انجام دهند».

برای پاسخ‌دادن به این نیاز، اولگا Shoptiques را راه‌اندازی کرد: یک پلتفرم تجارت دیجیتال که با آن، زنان ساکن در کانزاس می‌توانستند به مدهای روز منهتن دسترسی داشته باشند. این سایت نیویورکی به‌ جای کالاهای موجود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اجناس قابل‌خرید از بوتیک‌های مستقل ایالات‌متحده را پوشش می‌دهد.

نتیجه هم به نفع مشتری است و هم به سود فروشگاه‌ها. بخشی از کار معرفی بوتیک‌ها توسط عکاس‌های محلی انجام می‌شود؛ به این شکل که در ازای پرداخت مبالغی از آن‌ها خواسته می‌شود که از اجناس موجود در هر بوتیک عکس بگیرند. سپس این عکس‌ها در قالبی یکسان در سایت Shoptiques به نمایش درمی‌آیند، جایی که امکان خرید آنلاین از چندین بوتیک مختلف برای کاربران وجود دارد. مهم‌ترین امتیاز این روش آن است که فروشگاه‌های کوچک می‌توانند در سطح جهانی دیده و مطرح شوند. کمپانی اولگا ویدیشوا سهمی مشخص‌ شده از فروش‌ها را دریافت می‌کند. وی اصرار دارد که خرده‌فروش‌ها تمام اجناس را پیش از گذشت ۴۸ ساعت از زمان خرید، ارسال کنند.

این سیستم برای فروشگاه‌هایی که از سابقه‌ای طولانی در زمینه مد برخوردارند، ولی در عین‌حال سرمایه و نیروهای انسانی کمی دارند مناسب است. باربارا شلسکی، صاحب بوتیکی به نام Callalilai در نیویورک است که نام بوتیک وی در فهرست ۵۰ خرده‌فروش حاضر در Shoptiques به چشم می‌خورد. او می‌گوید: «این بسیار دشوار است که آنلاین باشید در حالی که تیم بازاریابی بزرگ یا سرمایه‌ای کافی برای سرمایه‌گذاری بر روی وب‌سایت و بهینه‌سازی موتور جستجوی آن نداشته باشید. ما پیش از این در خارج از محدوده خودمان شناخته‌شده نبودیم، ولی اکنون در خارج از نیویورک هم کالاهایمان را به فروش می‌رسانیم، حتی تعدادی از ساکنین نیویورک هم از طریق جستجو در Shoptiques با ما آشنا شده‌اند».

در ماه مارس گذشته، اولگا توانست مبالغی را از چندین سرمایه‌گذار جمع‌آوری کند. او می‌گوید که این وجوه صرف اضافه‌کردن بوتیک‌های دیگری از سراسر دنیا، و شاید همان فروشگاه پاریسی که همه چیز از آنجا پا گرفت، به مجموعه فعلی خواهد شد.

سایت فروشگاه
منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. محمدرضا
    ۲۱ مهر ۱۳۹۱

    سلام .

    ایا سایتی هست که کاربر ایران بتونن خرید کنن؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...