وب سایتی که برای کسب و کار شما سرمایه گذار پیدا می کند - مجله آنلاین رنگی رنگی

وب سایتی که برای کسب و کار شما سرمایه گذار پیدا می کند

وب سایتی که برای کسب و کار شما سرمایه گذار پیدا می کند

شعار بنیانگذاران جوان “Rock the post” قاطع است: اگر می‌خواهید کاری انجام شود، آن را به یک کارشناس دهید.

چه کار مربوط به برچسب‌های روی سپر باشد چه مگنت‌های روی یخچال، سبک کار “راک ده پست” این است که نیروی خود را صرف این کند که کارشناسان بودجه لازم را برای شروع کار به دست آورند.

تانیا پرایو” که در سن ۲۶ سالگی کار خود در “فاکس نیوز” را رها کرد تا بنیادی با هدف “جمع آوری منابع برای ایجاد فرصت شغلی برای سایرین” در نیویورک پایه‌گذاری کند می‌گوید: کارشناسان خوب راجع به دلیل انجام کارهایشان خیلی احساساتی هستند و همین احساس محرک کارهایشان می‌شود و اجازه می‌دهد در میان انسان‌های ماندگار جای گیرند.

سایتی که پرایو در نوامبر سال گذشته با “آلهاندرو کرامیدز” ساخت، تبدیل به محلی برای پست رایگان پروژه‌های سایرین شد. این ایده به دلیل محتوا و تبلیغاتی که مردم روی آن می‌گذاشتند تغییر کرد و در این تغییر یک بنیاد بودجه‌دهی مبتنی بر پاداش به وجود آمده است که سرمایه‌گذاران به پروژه‌های مورد علاقه‌شان بودجه می‌دهند.

اگر یک طرح به مقدار هدف بودجه که “راکینگ ده پست” گفته می‌شود برسد، پاداش‌ها تقسیم می‌شوند و بنیاد درصدی از بودجه را می‌گیرد. “راک ده پست قصد دارد بین منابع، ازجمله توسعه‌دهندگان، برنامه‌نویسان و طراحان رابطه ایجاد کند. این کاری است که سایر رقبای شناخته شده مثل “کیک استارتر” و “ایندیه گوگو” انجام نمی‌دهند.

پرایو می‌گوید: آنچه آموختیم این است که اگر یک کار را خوب انجام دهیم همه چیز به بهترین شکل پیش خواهد رفت. این کار کمک به کارشناسان برای ارتباط با سرمایه‌گذاران و سپس راهنمایی‌شان برای قدم‌های بعدی است.

راک ده پست تا کنون بیش از ۲۰۰ پروژه را پشتیبانی کرده است. اما هنوز هم فشارهایی وجود دارد. در ماه آوریل، باراک اوباما قانونی را تحت عنوان “قانون مشاغل” در رابطه با فعالیت آنها امضا کرد که محدودیت‌های سرمایه گذاری را کاهش داد. به عبارت دیگر قانون به مشاغل اجازه می‌دهد به شرط حفظ برابری در یک شرکت، از راه سرمایه گذاران کسب درآمد کنند و همچنین به سرمایه‌گذاران غیر رسمی نیز اجازه خرید سهام می‌دهد.

این بدان معناست که وب سایت‌هایی مثل راک ده پست باید تصمیمی بگیرند: آیا باید مثل قبل به کارشان ادامه دهند یا به سبک برابری تغییر رویه دهند؟ پرایو و کرامیدز می گویند: پاسخ به این سوال ساده نیست. ما هنوز تصمیم نگرفته‌ایم به محیط برابر وارد شویم. این قانون مثل نیزه‌ای وارد کار ما شده است.

خب، آیا پرایو دوباره همه این کارها را انجام می‌دهد؟ بله! اما توصیه او به کارشناسان جوان این است: تنها در صورتی که بسیار به این سبک فعالیت‌ها علاقمندید، در آن‌ها شرکت کنید. صبور باشید و مطمئن باشید فعالیت‌های روزانه‌تان با چشم اندازتان از سرمایه‌گذاری سازگار است. علاقه می‌تواند شما را در سختی‌های کار جلو ببرد و صبوری به شما قدرت می‌دهد وقتی فرمول پیروزی را کشف کردید، باز هم به سراغ رئیس هیات مدیره بروید.
منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. fattaneh
    ۲۸ آذر ۱۳۹۱

    man kheyli site shoma ro doost daram.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...