رنگی یاب – سعدی خوانی - رنگی رنگی

رنگی یاب – سعدی خوانی

رنگی یاب – سعدی خوانی

گاهی وقت‌ها که حوصله انجام هیچ‌کاری رو نداری، در گوشه دنج اتاقت نشستی و از نوشیدنی گرم مورد علاقه‌ات لذت می‌بری، هیچ‌چیز به اندازه مطالعه چند بیت شعر نمی‌چسبه. خصوصا اگر یک موسیقی بی‌کلام ملایم هم در حال پخش باشه. اون لحظه‌ای که به یک تشبیه خاص و یا استعاره‌ای هنرمندانه بر‌می‌خوری و با خودت می‌گی چطور به ذهن شاعر رسیده، خیلی لذت بخشه و مهمون رنگی‌یاب امروز این تجربه رو برات بسیار جذاب‌تر می‌کنه!

heart1

ادبیات فارسی، یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های شعر رو برامون فراهم می‌کنه. مهم‌ترین موضوع در زمان مطالعه این اشعار این هست که بتونیم به خوبی متوجه آرایه‌های ادبی بشیم، کلمات رو با آهنگ مناسب بیان کنیم و بدونیم تاکید شاعر بر کدوم بخش از شعره، تا بتونیم مفهوم‌اش رو کاملا دریافت کنیم. پادکست سعدی به گویندگی محمدرضا طاهری، این کار رو برای‌ ما بسیار ساده‌تر کرده.

در این پادکست، تمام آثار سعدی مرور می‌شن، در مورد ظرافت‌های ادبی آثار توضیح داده می‌شه و می‌تونی از شرح و خوانش صحیح این اشعار لذت ببری. آقای طاهری که خودش شاعری غزل‌سرا هست، کاملا به ادبیات فارسی آگاهه و قبل از پادکست سعدی، هفت‌پیکر و خسرو و شیرین نظامی گنجوی رو در یک پروژه دیگه به طور کامل خونده و شرح داده.

می‌تونی از طریق اپلیکیشن‌های پادگیر مثل کست‌باکس و گوگل‌پادکست و یا از طریق کانال تلگرام saadi_podcast از شنیدن اپیزودها لذت ببری. یادت باشه تا با معرفی این پادکست به اطرافیانت، ازش حمایت کنی.

star1

اگر تو هم پادکستی رو می‌شناسی که جاش در رنگی یاب خالیه، لطفا در بخش کامنت‌ها بهمون اطلاع بده تا معرفی‌اش کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. جودی آبوت👒🦄
    ۶ مهر ۱۴۰۰

    چه کار اررنده ای!😍 من خیلی دوست داشتم همچین چیزی پیدا کنم تا بتونم بهتر سروده های دلنواز سعدیِ جان رو بفهمم❤️
    سپاس رنگی رنگی جان🌻
    امیدوارم آقای طاهری در آینده سروده های حافظ رو هم برامون بررسی کنند و بخونن✨ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...