رنگی یاب – راوکست ؛ راوی رویدادهای تاریخی - رنگی رنگی

رنگی یاب – راوکست ؛ راوی رویدادهای تاریخی

رنگی یاب – راوکست ؛ راوی رویدادهای تاریخی

احتمالا برات پیش اومده که با دیدن اثری هنری، شنیدن ایده ای خلاقانه یا آشنایی با یک کسب و کار هیجان انگیز، با خودت بگی چقدر خوبه که این آدم ها با کارهاشون دنیا رو به جای زیباتری تبدیل می‌کنن. شاید از خودت بپرسی که امکانش هست بتونی همچین اثری به جا بذاری و با دنبال کردن رویاهات به قشنگی های جهان اضافه کنی؟ جواب این سوال یک «بله» بزرگ هست. کافیه به توانایی هات ایمان داشته باشی و دست از تلاش برنداری. درست مثل مهمون های رنگی یاب ما.

ما در این بخش به معرفی افراد، ایده ها، کسب و کارها و خلاقیت هایی می‌پردازیم که هرکدوم به نوبه خودشون زندگی رو برای بقیه دلپذیرتر و حتی گاهی ساده تر می‌کنن. افرادی که ایده هاشون رو دست کم نگرفتن و باور داشتن که می‌تونن تغییری ایجاد کنن. تغییری متفاوت، مفید و رنگی! با معرفی اون ها به تو یادآوری می‌کنیم که اگر بخوای می‌تونی یکی از اون ها باشی و از تجربیاتشون و خلاقیت هاشون برای ادامه مسیرت کمک بگیری.

درگوشه و کنار دنیای ما اتفاقات عجیب زیادی میفته. ماجراهایی که میتونن زندگی آدم های زیادی رو تحت تاثیر قرار بدن و گاهی شیرین و گاهی تلخ هستن. اما در نهایت همه شون، درسی برای ما دارن و دونستشون میتونه برامون مفید باشه. دسترسی به منابع فارسی برای این ماجراها ممکنه کار راحتی نباشه، به همین دلیل راوکست دست به کار شده و داستان ها رو برای ما تعریف می‌کنه.

ایمان نژاد‌احد، تهیه کننده و راوی راوکست هست. اون به دنبال مقالات و مستندهای مختلف میره و زوایای مختلف ماجرا رو بررسی میکنه و در نهایت به صورت داستانی منسجم و شنیدنی برای مخاطب تعریف میکنه. از داستان کشتی تایتانیک گرفته تا جنگ فضایی بین شوروی و ایالات متحده آمریکا و یا ترور جان اف کندی. در این بین پرونده های قضایی پر سر و صدایی هم معرفی میشن. منابعی که این پادکست بر اساسشون تهیه میشه در سایتشون قابل دسترسی هستن و میتونی از طریق صفحه اینستاگرام ravcast اطلاعات بیشتری راجع به هر اپیزود به دست بیاری.

قبل از بعضی اپیزودها، هشدارهایی هست برای افرادی که روحیه شنیدن ماجراهای خشونت آمیز یا ناراحت کننده رو ندارن و یا اینکه سن کمی دارن. بهت پیشنهاد می‌کنیم به این هشدارها توجه کنی. میتونی از طریق اکثر اپلیکیشن های پادگیر به اپیزودهای راوکست دسترسی داشته باشی. اگر دوستش داشتی اون رو به بقیه هم معرفی کن.

اگر تو هم افراد، کسب و کار و ایده هایی رو می‌شناسی که می‌تونن در رنگی یاب معرفی بشن، حتما در بخش کامنت ها بهمون خبر بده و با معرفی اون ها، ازشون حمایت کن.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Shirin
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

  رنگی رنگی جون میشه رادیو رنگی رو هم بزارید من عاشقشم دوباره بزاریدش لطفا😘😘
 2. فاطی:”)
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

  وای چقد جالب:) من همیشه دوس داشتم ی نفر داستان های تاریخی برام تعریف کنه…و فک میکنم خیلی جذاب باشه.ممنون بابت معرفی رنگی رنگی جان!♡♡
  پیروز و سربلند باشید.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...