رنگی یاب - تلاش برای دنیایی مهربان تر - رنگی رنگی

رنگی یاب – تلاش برای دنیایی مهربان تر

رنگی یاب – تلاش برای دنیایی مهربان تر

زندگی پر از چیزهای کوچک و بزرگ خوب هست که با دیدنشون دوست نداشتنی هاش کمرنگ تر میشه. یک عالمه دلیل برای لبخند های عمیق و آروم وجود داره ولی ! پیدا کردنشون کار خودمونه و این دقیقا بخشی از زندگی هست که رنگی رنگی تلاش می کنه کنارتون باشه! که شادی های کوچک و بزرگ زندگیتون رو کشف کنید و یک زندگی رنگی برای خودتون بسازید :)

heart1

ما در همین مسیر تصمیم گرفتیم که عینک رنگی بین مون رو بزنیم به چشمامون و راه بیفتیم اینور اونور زندگانی و اتفاقات و آدم ها و جاهای رنگی رو بهتون نشون بدیم. دیدن این اتفاقات حالمون رو خوب تر می کنه و سبک زندگی مون رو شادتر و دوست داشتنی تر . پس دستت رو بده به رنگی رنگی تا با هم به سرزمین رنگی رنگی برویم و هر روز یک اتفاقش رو کشف کنیم :)

heart2

یکی از مهم ترین اصول مهم شاد کردن دنیا مهربانی هست. با مهربانی میشه دنیا رو قشنگ تر کرد، حتی کارهای خیلی ساده ی مهربانانه هم تاثیر بزرگی میتونن داشته باشن، چون شما وقتی روز یک نفر رو با مهربونی تون قشنگ میکنید، اون فرد این حس خوب رو در طول روز به افراد زیاد دیگه ای منتقل میکنه در نتیجه یک موج از انرژی مثبت بوجود میاد.

heart3

Random Acts of Kindness یک مجموعه کوچک با ۴ عضو هست که معتقده هر کسی که در این راه با اون ها همراه بشه میتونه عضوی از مجموعه شون باشه. اون ها از همه افراد جهان دعوت میکنن تا به اون ها در این جنبش کمک کنن.

این مجموعه شعار Kindness Starts With One رو داره، و از هر کسی میخواد که یک کار هرچقدر هم کوچیک برای گسترش مهربونی در دنیا انجام بده، چون هر نفر یعنی یک کار کوچک، یک تغییر کوچک، که در نهایت تبدیل میشه به یک جنبش و یک هدف. هدفی برای تبدیل دنیا به مکانی مهربان تر. این مجموعه یک سایت داره بنام www.randomactsofkindness.org شما در سایت شون میتونید یه عالمه مطلب از مهربونی های افراد دیگه بخونید، ایده های جالب برای مهربانی بگیرید و …

در حال حاضر حدود ۱۱۰۰۰ نفر از سنین بین ۱۴ تا ۸۷ سال در بیش از ۸۰ کشور جهان عضو این جنبش شدن، اون ها به افرادی که عضو مجموعه شون میشن RAKTIVIST میگن که در واقع مخفف عبارت Random Acts of Kindness activist هست. شما RAKTIVIST ها رو همه جا میتونید ببینید، مثلا دانش آموزی که در رو برای معلمی که دستش پر از کتاب هست باز میکنه، خانمی که جاش رو به یک فرد مسن تر در اتوبوس میده و در واقع هر کسی که باور داره مهربونی میتونه دنیا رو تغییر بده همه جز همین گروه میتونن باشن. شما هم از اینجا میتونید در سایت شون ثبت نام کنید و یک RAKTIVIST بشید.

heart1

اینجا یه لیست از مهربونی های کوچیکی که این سایت پیشنهاد داده رو براتون مینویسیم. ایده های بیشتر رو هم اینجا میتونید بخونید :

۱- عروسک های قدیمی تون رو به یه پرورشگاه یا بیمارستان کودک و … هدیه بدید.

۲- یه نامه دست نویس بنویسید.

۳- کیک بپزید و به کسی که نیاز داره شادتر بشه هدیه اش بدید.

۴- کتاب هایی که خوندید رو به یه کتابخونه اهدا کنید.

۵- با گارسون ها با لبخند و مودبانه برخورد کنید نه طلبکارانه.

۶- بوکمارک بسازید و به یک کتابخونه اهدا کنید تا بین کتاب هاشون بذارن یا اون ها رو به کسانی که میبینید در حال کتاب خوندن هستند هدیه بدید.

۷- با یه نوشته ساده و دلگرم کننده از یه راننده ای که ماشینش رو خوب پارک کرده، مثلا دقیقا در بین خط های پارکینگ پارک کرده یا جوری پارک کرده که ماشین های دیگه هم جا بشن و … ، تشکر کنید.

۸- نوشته های مهربونانه بنویسید و هر جایی که فکر میکنید نیاز هست بچسبونید تا روز یک نفر رو با اون ها قشنگ کنید. مثلا ایستگاه اتوبوس، پمپ بنزین یا حتی جایی در خانه و …

۹- شجره نامه خانوادگی تون رو بسازید و اون رو به اقوام تون نشون بدید، اینکار باعث میشه اقوام حس نزدیکی بیشتری به هم بکنند.

۱۰- موقع رانندگی مودب و مهربون باشید، شاید اون ها مشکلی دارن و خیلی عجله دارن، مثلا با یه لبخند به بقیه راه بدید، از چراغ راهنما حتما استفاده کنید اما وقتی بقیه استفاده نمیکنند عصبانی نشید، به عابر پیاده ها اجازه بدید عبور کنن و …

۱۱- یه شالگردن، جوراب، کلاه و .. ببافید و به کسی هدیه بدید.

۱۲- ویژگی های خوب یکی از اطرافیانتون که شما خیلی اون ها رو دوست دارید رو براش بنویسید.

۱۳- یک قلک داشته باشید و هر روز کمی پول در اون بریزید و در آخر هر ماه اون پول رو هرچقدر که هست برای یک کار مهربونانه خرج کنید.

۱۴- پیاده روی و یا دوچرخه سواری رو به جای رانندگی انتخاب کنید. این یک رفتار مهربونانه با سیاره مون هست.

۱۵- یک اسکرپ بوک از خاطرات تون با یک نفر بسازید و اون رو بهش هدیه بدید.

۱۶- یک درخت بکارید.

۱۷- وقتی روی یک کاغد مینویسید، همه اون رو مصرف کنید.

۱۸- کیف های پارچه ای تون رو موقع خرید همراه خودتون ببرید.

۱۹- وقتی سفر میرید برای اطرافیان تون سوغاتی بیارید، حتی سوغاتی های خیلی کوچیک هم میتونن مهربونی تون رو منتقل کنند.

۲۰- با دانش آموز جدید مدرسه تون دوست بشید.

heart2

شما هم اگر در این زمینه چیز یا شخص یا فعالیت رنگی ای می شناسید بهمون معرفی کنید تا بررسی بشه و در صورت تایید به همه آدم های رنگی معرفی اش کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. hamidreza
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

  raktivist خیلی بامزه است :))
 2. نیکی
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

  رنگی رنگی جان نظر شماره ۱ شما را تصحیح می کنم : عروسک های نو و قشنگ که در حد نو هستند را به بیمارستان یا پرورشگاه هدیه دهید چون درست نیست که اونا فکر کنند که همیشه باید عروسک های کهنه داشته باشند؟ نه؟
 3. فاطمهـ
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

  من اینجا عضوم!
  رنگی رنگی حرف نداری
 4. Zahra
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

  به خانه سالمندان سر بزنید خیلی خوشحال میشن
  به شیرخوارگاه معلولین سر بزنید
  برای فقرایی که کنار خیابون نشستن یک کیلو میوه بخرید و بهشون هدیه کنید
 5. Mrz
  ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

  ممنون رنگی رنگی که آنقدر بهمون دید مثبت میدی ??
 6. asal
  ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

  همشون عالی بود……

  رنگی رنگی جانم چرا من دیگه هیچ ایمیلی دریافت نمیکنم ازتون:(
  • رنگی رنگی
   ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

   ایمیا ها خبرنامه مثل قبل دیگه فرستاده نمیشه اما گاهی وقت ها ایمیل های نامه فرستاده میشه، اگر اون ها رو هم دریافت نمیکنید و مطمئن هستید لغو عضویت از خبرنامه نکردین، بخش spam ایمیل تون رو چک کنید :)
 7. nazi
  ۲۳ شهریور ۱۳۹۶

  من نتونستم عضو بشم،فارسی نبود
 8. Elahe
  ۱۱ آبان ۱۳۹۶

  خیلی دوست دارم رنگی رنگی
 9. لی لی
  ۱۲ آبان ۱۳۹۶

  سلام رنگی رنگی جانم . اول از همه ازت ممنونم برا این همه خوبی و انرژی مثبتی که بهمون میدی . یه دونه ای .💖💖💖💖💖💖
  بعد یه خواهش دارم ، شما سایتایی رو که معرفی میکنین ، بیشتر به زبون انگلیسیه و این یه کم بده برا اون کسایی که زبانشون خوب نیس . اگه ممکنه لطفا اونایی که فارسی زبان هم هستن بذارین .😘😘😘😘😘😘ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...