رنگی یاب – رادیو مرز، پادکستی در مورد فاصله ها - رنگی رنگی

رنگی یاب – رادیو مرز، پادکستی در مورد فاصله ها

رنگی یاب – رادیو مرز، پادکستی در مورد فاصله ها

در گوشه به گوشه ی دنیایی که در اون زندگی می کنیم، اتفاقات رنگی زیادی میوفته. اتفاقات کوچک و بزرگی که در کنار هم یه دنیای رنگی رو میسازن. تمام این ها به خاطر آدم هایی هست که یاد گرفتن افکار منفی، تنبلی و شک رو از خودشون دور کنن و به رویاهاشون عمل کنن. به توانایی هاشون باور داشته باشن و قهرمان زندگی خودشون باشن و حتی زندگی رو برای اطرافیانشون شیرین تر و جذاب تر کنن.

ما در بخش رنگی یاب، به دنبال این افراد، کسب و کارها و اتفاقات رنگی میریم و اون ها رو با شما به اشتراک می گذاریم. این افکار رنگی ممکنه در کشور خودمون شکل گرفته باشن یا در یه نقطه ی دیگه ی کره ی زمین و خیلی دور از ما باشن. کی میدونه؟ شاید یک روزی که خیلی دور نباشه، راجع به داستان موفقیت و ایده رنگی خودتون بنویسیم.

در دنیای امروز، مسائل مختلفی پیش میاد که ممکن هست به مرور، حتی بدون اینکه متوجه بشیم، بین گروه های مختلف آدم ها دیوار بکشه و باعث بشه تا از هم فاصله بگیریم. مثلا مرزی که بین مهاجران افغان و بقیه مردم در کشور ما هست، یا آدم هایی که به دلایل مختلف مثل آزارهای جنسی، نقص مادرزادی، مشکلات خانوادگی و .. از بقیه فاصله گرفتن و مرزی رو بین خودشون و دنیای بیرون کشیدن.

پادکست رادیو مرز، در هر اپیزود به یکی از این مسائل میپردازه، با افرادی که درگیر این مسائل هستن صحبت میکنه و این فاصله گرفتن ها رو از دید متفاوتی بررسی میکنه. به این صورت که بعد از گوش دادن به هر اپیزود، میتونیم بیشتر در مورد این مسائل فکر کنیم و حتی شاید تصمیم بگیریم که برای از بین بردن یا حتی کم تر کردن این فاصله ها قدمی برداریم.

شما میتونین اپیزودهای مختلف رادیو مرز رو در سایت این پادکست بشنوین.

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیای رنگی تر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه ی آدم های رنگی به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نارین مهراور
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۹

  سلام، و ممنونم برای کلی مطالب خوب که میزارین. میخواستم یک نکته‌ای رو بگم که بهتره به جای بیماری مادرزادی، از ” بیماری از بدو تولد” استفاده کنیم، تا این بار رو از دوش مادران که اون‌ها مسئول بیماری‌ها و نقص‌های کودکانشون هستن برداریم. بازم ممنونم، همیشه سبز باشید😌
  • رنگی رنگی
   ۲۱ خرداد ۱۳۹۹

   خیلی ممنون از پیشنهادتون. حتما
 2. ریحانه
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۹

  سلام رنگی رنگی

  ایده بازسازی فیلم ها برای نابینایان ایده ای است که تا الان خیلی موفق بوده و حتی بازیگر موفق کشورمون خانم گلاره عباسی به این کار مشغول بودند و هستند .

  با یک مثال ساده :
  برای مثال در یک صحنه از فیلم شهرزاد اکرم خدمتکار کاخ بلقیس دیوان سالار را به قتل می رساند که درک این موضوع برای یک فرد نا بینا از طریق این رسانه ممکن نیست

  این ایده رنگی به جهان کمک می‌کند که این اتفاق را به طور مثال به زبان بیاوریم تا نابینایان همانند ما از این فیلم ها لذت ببرند.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...