پسته، قهرمان ظرف آجیل - مجله آنلاین رنگی رنگی

پسته، قهرمان ظرف آجیل

پسته، قهرمان ظرف آجیل

همه دنیا رو هم که بگردید بهتر از پسته ایرانی ماده طبیعی پیدا نمی‌کنید که انقدر مقوی و مغذی باشه. پسته منبع سرشار ویتامین‌های B1, B3 و ویتامین E و یه کپسول پر از آهن، پتاسیم، پروتئین، فسفر و کلسیمه. آهن زیاد پسته از این آجیل خوشمزه یه خون‌ساز قوی می‌سازه و قدرت جذب آهن غذاهای دیگه رو هم بالا می‌بره.

آنتی‌اکسیدان پسته یه سد محکم برای بیماری‌های قلبی و عروقی و انواع سرطان‌هاست. ترکیب کلسیم و آهن پسته برای دندون‌ها و استخوان‌ها هم مفیده.

خوردن پسته برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز کمک‌تون می‌کنه. تو هر سن و سالی که هستید می‌تونید از این خاصیت پسته استفاده کنید، اما بچه‌ها و نوجوان‌ها رو در اولویت بذارید تا بچه‌های باهوش‌تری داشته باشید.

آخرای تابستون که پسته تازه به بازار میاد بهترین موقع برای استفاده از بیشترین خواص این آجیل خوشمزه است. می‌تونید از پوست پسته مربای خوشمزه‌ای درست کنید. اگه خیلی حال و حوصله آشپزی ندارید اونا رو خشک کنید و باهاش دم‌نوش درست کنید. این دم‌نوش برای خوشبو کردن دهان و تقویت لثه‌ها یه نوشیدنی ایده‌آله.

طبیعیه وقتی یه ماده غذایی انقدر ویتامین و فلز با خودش وارد بدن می‌کنه یه ذره معده و کبد رو متعجب کنه. پس نباید تو مصرف‌ش زیاده روی کرد. البته به خاطر گرون بودن پسته این اتفاق به ندرت میافته!

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...