پیشنهاد کتاب خوب - بهره گیری مثبت از خشم - رنگی رنگی

پیشنهاد کتاب خوب – بهره گیری مثبت از خشم

پیشنهاد کتاب خوب – بهره گیری مثبت از خشم

همه آدما و همه حیوانات عصبانی می‌شن. خشمگین شدن یه حس طبیعیه و بودنش اصلا بد نیست. ولی مثل همه عواطف نه زیادش خوبه، نه استفاده بیجا ازش درسته. آدما بعد از میلیون‌ها قرن زندگی و تغییراتی که کردن موفق شدن این عواطف رو رام و کنترل کنن و طبق فرهنگی که دارن از این عواطف استفاده می‌کنن، ولی با توجه به حجم عصبانیتی که دور و برمون می‌بینیم به نظر می‌رسه هنوز برای کنترل این حس قرمز و آتشین باید کارایی انجام بدیم.

وقتی از یه چیزی به شدت عصبانی می‌شید چیکار می‌کنید؟ جواب این سئوال هر چی که باشه قدرت شما رو در کنترل خشم نشون می‌ده. دیدن دعوای دو تا غریبه که سر یه موضوع بی‌اهمیت داد می‌زنن، موجی از استرس رو وارد زندگی ما می‌کنه ولی آیا هیچ‌وقت موقع عصبانیت و پرخاش به این فکر کردیم که چقدر دیگران رو با رفتارمون ناراحت می‌کنیم؟

الان اطلاعات خیلی زیادی درباره واکنش بدن به عصبانیت، یا دلیل عصبانی شدن و خشونت و … منتشر شده که هر کدوم می‌تونن کمک‌مون کنن که نه این حس طبیعی رو تو خودمون سرکوب کنیم و نه اجازه بدیم همین طور رام نشده و یاغی بمونه و حساب کتابای زندگی‌مون رو بهم بریزه.

یه کتاب خوب هم تو ایران ترجمه شده که یک قدم از این بحث‌ها جلوتر رفته و بهمون یاد می‌ده چطور از حس و قدرت خشم استفاده مفیدی بکنیم. کتاب “بهره‌گیری مثبت از خشم” تو لیست کتابای پرفروش روانشناسی و علوم رفتاری دنیاست و به زبان ساده‌ای نوشته شده که خوندش آدمو خسته نمی‌کنه. با یادگیری کنترل خشم یه قدرت به قدرت‌هامون اضافه می‌کنیم. به جای اینکه اون بمب عصبانی رو با داد و بیداد یا رفتار خشونت‌آمیزی تخلیه کنیم، یاد می‌گیریم از این بمب پر انرژی تو مسیر مفیدتری استفاده کنیم.

می‌تونید این کتاب مفید رو برای خودتون و اطرافیان‌تون اینجا تهیه کنید و موجود سرکش درونتون رو که موقع عصبانیت سرخ می‌شه و از گوشاش دود درمیاد رام خودتون کنید.

fidibo baner

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. عادله
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

  رنگی رنگی میشه لینک نسخه غیر دیجیتالشم بذاری؟
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

   اونهایی که لینکشون رو پیدا میکنیم میذاریم.
 2. Ned
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

  رنگی جان یادتون رفته نویسنده ومترجم و انتشاراتشو بگید
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

   روی بنر انتهای متن کلیک کنید، میبینید
 3. Mr.Sep
  ۱۴ مهر ۱۳۹۳

  من از این کار فیدیبو حمایت میکنم خیلی خوبه که نری بیرون تا یه کتاب بخری
  ولی لامصب کاغذو که تو دستت حس میکنی ورقارو که بوشون میکنی یه حس لذت بخش بهت میده!
  ولی کار ارزنده ای انجام دادن دمشون گرمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...