روز زن در دنیای ریاضیات مبارک! - رنگی رنگی

روز زن در دنیای ریاضیات مبارک!

روز زن در دنیای ریاضیات مبارک!

صبح زیبای پنجشنبه بخیر باشه دوست خوب رنگی!

حالت چطوره؟ برای داشتن یک روز شاد آماده‌ای؟

بنر صبحگاهی امروز دو جمله‌ی امیدبخش برای تو داره:

مناسبت رنگی:

بیا همین الآن در گوگل به فارسی یا انگلیسی، عبارت روز جهانی زن در ریاضیات رو جست و جو کن! حتما مثل ما، حتی با اینکه از قبل می‌دونستی، با خوندن اینکه چنین روزی، به مناسبت تولد پروفسور مریم میرزاخانی نام‌گذاری شده غرق لذت و افتخار می‌شی! امروز بهت پیشنهاد می‌دیم حتما کمی وقت بذاری و راجع به دستاوردهای ایشون، ماجرای اینکه تنها زنی هستن که برنده‌ی جایزه‌ی فیلدز شدن، مسیر حرفه‌ایشون و زندگی‌نامه‌ی این دانشمند بزرگ تحقیق کنی. می‌تونی به زبان ساده، بچه‌های کوچکتر از خودت در فامیل رو هم با مریم میرزاخانی آشنا کنی 🙂

تقویم‌های رنگی رنگی رو می‌تونی از اینجا دانلود کنی.

heart1

پروژه‌ی رنگی:

می‌دونستی ما در حال مرور یکی از پروژه‌های ۱۵ روزه‌ی رنگی، در زمینه شادسازی دیگران هستیم؟ به این صورت که هرروز به پیشنهاد پروژه، یک قدم در راستای خوشحال‌سازی بقیه برمی‌داریم. گسترش مهربونی، دنیایی که در اون زندگی می‌کنیم رو به جای زیباتری تبدیل می‌کنه! پس با ما همراه شو. امروز نوبت ششمین پیشنهاده.

star1

یک خبر خوب رنگی:

یکی از مهم‌ترین منابع تولید کننده‌ی آلودگی کربنی، سیستم حمل و نقل خصوصا هواپیماها هستن. برای همینه که در سالهای اخیر، مهندسین و صنایع مختلف در حال جایگزین‌ کردن سوخت‌های پرواز هستن. در سال ۲۰۱۶ یک تیم سوئیسی، تونستن نمونه‌ای از هواپیمای پوشیده در سلول‌های خورشیدی بسازن، که بدون قطره‌ای سوخت فسیلی قادر به پرواز بوده. حالا این هواپیمای نمونه، کاربرد جدیدی پیدا کرده!

رنگی یاب:

ما هر پنجشنبه، یک کسب و کار رنگی ایرانی رو بهت معرفی می‌کنیم. اما امروز، با توجه به مناسبت جهانی و تقویم رنگی رنگی، بهت پیشنهاد می‌کنیم سری به دو مطلب پیشنهادی زیر بزنی که در رنگی‌یاب‌های گذشته معرفی‌شون کردیم:

ما در یک مطلب جداگانه، به سراغ معرفی هنرمندی به اسم مینا رفتیم که گلدوزی‌های ظریف، حرفه‌ای و متفاوتی انجام میده. به طور خاص راجع به پروژه‌ی ۱۴۰۰ نوشتیم که قرار بود در اون، ۲۵ چهره شخصیت برجسته هنر، فرهنگ، سیاست، علم و .. ایرانی گلدوزی بشه و در یک قاب چوبی زیبا بشینه. حالا این پروژه تکمیل شده و البته که یکی از این چهره‌ها، مریم میرزاخانی هست. در این لینک می‌تونی رنگی‌یاب مربوط به این هنرمند رو بخونی. همچنین اگر روی عکس زیر کلیک کنی، به ویدئوی مربوط به پروژه‌ی کامل شده‌ی ۱۴۰۰ میرسی.

همچنین در رنگی یابی دیگه، پادکست رخ رو بهت معرفی کردیم که در هر اپیزود به معرفی یک شخصیت شناخته شده می‌پردازه. آدم هایی که نه فقط در عرصه سیاست و علم، بلکه در زمینه فشن و ادبیات هم صاحب سبک و تعیین کننده بودن. در اپیزود دختر جبر، رخ به تعریف داستان زندگی مریم میرزاخانی پرداخته!

heart2

پیشنهاد کتابفروشی رنگی:

حالا که صحبت از زنان تاثیر گذار جهانه، نظرت چیه سری هم به دنیای فشن و مد بزنیم؟ کوکو شنل، از مهم ترین چهره‌های این صنعت است و در کتاب مادمازل شنل که در کتابفروشی رنگی رنگی موجوده، می‌تونی بیشتر باهاش آشنا بشی:)

محصول رنگی:

آشنا شدن با زندگی و چالش‌های آدم‌های بزرگ و تاثیرگذار، منبع انگیزه‌ای برای ماست که رویاهامون رو دنبال کنیم و برای رسیدن بهشون از تلاش دست برنداریم. شاید امروز روز خوبی باشه برای ساختن یک اسکرپ بوک هدفمندی! ما پک کاغذ دختر هدفمند از فروشگاه رنگی رنگی رو بهت پیشنهاد می‌کنیم:

star2

همین‌ها برای امروز

آخر هفته‌ی شادی داشته باشی!

رنگی رنگی

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. .
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

    یه عاشق ریاضی…ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...