رنگی یاب – جایی که آرزوها به واقعیت می پیوندن - رنگی رنگی

رنگی یاب – جایی که آرزوها به واقعیت می پیوندن

رنگی یاب – جایی که آرزوها به واقعیت می پیوندن

در گوشه به گوشه ی دنیایی که در اون زندگی می کنیم، اتفاقات رنگی زیادی میوفته. اتفاقات کوچک و بزرگی که در کنار هم یه دنیای رنگی رو میسازن. تمام این ها به خاطر آدم هایی هست که یاد گرفتن افکار منفی، تنبلی و شک رو از خودشون دور کنن و به رویاهاشون عمل کنن. به توانایی هاشون باور داشته باشن و قهرمان زندگی خودشون باشن و حتی زندگی رو برای اطرافیانشون شیرین تر و جذاب تر کنن.

ما در بخش رنگی یاب ، به دنبال این افراد، کسب و کارها و اتفاقات رنگی میریم و اون ها رو با شما به اشتراک می گذاریم. این افکار رنگی ممکنه در کشور خودمون شکل گرفته باشن یا در یه نقطه ی دیگه ی کره ی زمین و خیلی دور از ما باشن. کی میدونه؟ شاید یک روزی که خیلی دور نباشه، راجع به داستان موفقیت و ایده رنگی خودتون بنویسیم.

در فرهنگ ها و سنت های مختلف همیشه داستان های متفاوتی در مورد به واقعیت تبدیل شدن آرزوهای بچه ها تعریف میشده. مثل منتظر موندن برای بابانوئل یا حتی نامه نوشتن برای پری مهربون که ازش بخوان تا اسباب بازی مورد علاقه شون رو براشون هدیه بیاره. اما همین که بزرگتر میشیم، میبینیم که پری های مهربون در واقع انسان های خوش قلبی هستن که بین ما زندگی میکنن و به بچه هایی که خانواده هاشون توان تهیه لوازم مورد نیازشون رو ندارن، کمک میکنن.

One Simple Wish یک سازمان هست که توسط گروهی از داوطلبین اداره میشه و هدف اون این هست که تا جای ممکن، بچه های بدون سرپرست و نیازمند، بتونن مثل بقیه بچه ها، از داشتن وسایل مورد علاقه شون لذت ببرن. این مجموعه در سال ۲۰۰۸ توسط  Danielle Gletow در نیوجرسی پایه گذاری شد. فعالیت اصلی این مجموعه، برآورده کردن خواسته های بچه ها و خانواده های آسیب پذیر هست. اون ها هر آرزویی که بین پنج تا صد دلار هزینه داشته باشه، مثل لوازم ورزشی، کفش و لباس، بلیت هایی برای مکان های علمی و تفریحی، کارت های هدیه و .. رو برآورده میکنن. به این صورت که خانواده ها و بچه ها برای این سازمان درخواست میفرستن و اون ها بعد از بررسی هزینه ها و کمک داوطلبین، به این درخواست ها رسیدگی میکنن.

شعار این مجموعه میگه «هر صدایی شنیده میشه و هر کودکی دوست داشته میشه». اون ها از تکنولوژی استفاده میکنن تا آگاهی عمومی رو نسبت به بچه های بی سرپرست و رسیدگی به اون ها افزایش بدن. شما میتونین از طریق سایت بیشتر با این مجموعه آشنا بشین.

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیای رنگی تر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه ی آدم های رنگی به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. غزاله
  ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

  سلام
  من یه خیریه میشناسم که کارشون غذا دادن به بچه های فقیره
  طرح های جالبی هم دارن مثلا دوشنبه های خوشمزه: روزهای دوشنبه میرن مدارس مناطق محروم و برای بچه ها جشن می گیرن و کلی خوراکی های خوشمزه بهشون میدن و بچه ها رو خوشحال می کنند
  یا اینکه یه روزهایی بچه ها رو میبرن رستوران تا بچه ها در حسرت خوردن یه پرس چلو کباب نباشن…
  و اینکه بچه هایی که معرفی بشن رو تحت پوشش میگیرن و غذاشون رو تامین می کنند
  حتی یه بهشی از برنامه هاشون رو به بچه هایی اختصاص دادن که بیماری های خاص دارن و نمیتونن هر غذایی بخورن مثل بچه هایی که بیماری فنیل کتونوریا دارن، برای اونها غذای مخصوص میگیرن و براشون اریال می کنند
  اسم خیریه «مادرمهربان»
  mmcharity.ir
  • رنگی رنگی
   ۱۲ مرداد ۱۳۹۹

   خیلی ممنون از معرفی
 2. هانا
  ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

  سلام
  مدرسه ما هر سال چندین روز در هر سه ماه یه جشنی رو برگزار میکنن که مثلا بچها با خانواده هاشون چیزایی درست میکنن و میفروشت مثل مثلا جاکلیدی یا … بعد خود مدرسه این پول هارو به بچهای نیازمند مدارس دیگه میفرستن
  البته اجباری نیست و بعضی ها انجامش نمیدن

  و بنده ی موسسه خیریه میشناسم که کارشون تامین کردن لوازم تحریر دانش آموزان نیازمنده و یه خییر میشناسم که پسر هایی که واقعا تو ورزش استعداد دارن رو مجانی به باشگاه هایه ورزشی معرفی میکنه و خودش پول اونا رو میده جالب اینجاست که حتی خودش هم معرفی نکرده و کسی حتی اسمشم نمیدونه

  😊ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...