13 روش استفاده از دفترهای خالی برای اضافه کردن چاشنی شادی به روزها - رنگی رنگی

۱۳ روش استفاده از دفترهای خالی برای اضافه کردن چاشنی شادی به روزها

۱۳ روش استفاده از دفترهای خالی برای اضافه کردن چاشنی شادی به روزها

هر دفتری یک دنیای تازه ست، یک دنیا پر از خلاقیت و احساسات و زیباست که صفحاتش فقط منتظر یک خودکار و ذهن خلاق هستن تا پر بشن. کارهای زیاد و هیجان انگیزی هستند که میشه انجام داد، این دفتر میتونه یکی از دفتر های رنگی رنگی یا یک سررسید خالی باشه، نوعش فرقی نداره مهم استفاده از اون هست.

این پیشنهادها هر کدوم یک بهونه برای شادی در روزهاتون هستند، پس دست کم نگیرید و حداقل یکی شون رو بین کارهای روزمره تون قرار بدید.

heart3

۱- یادداشت کردن مقدار ورزش و خوراکی هایی که در طول روز میخورید، این دفتر به سلامتی بیشتر شما کمک میکنه.

۲- نوشتن جملات کوتاهی که از جایی میشنوید یا به ذهن شما میرسه، دقیقا مثل یک توئیتر شخصی. این کار به پرورش خلاقیت تون هم کمک میکنه.

۳- از هرچیزی که بخاطرش قدردان هستید بنویسید، یادتون باشه قدردانی و شکرگزاری کلید شادی هستند و افکار منفی و ناخوشایند رو از شما دور میکنند.

۴- نوشتن افکار و دغدغه ها قبل از خواب، این کار به رها شدن فکر و خواب خوب و راحت کمک میکنه، مخصوصا اگر جز افرادی هستید که فکرهای شبانه اجازه خواب بهتون نمیده حتما انجامش بدید.

star3

۵- خاطرات تون رو مثل داستان بنویسید، حتی میتونید در آینده بهترین هاشون رو به شکل یک کتاب جمع آوری کنید، شاید یک روز اونقدر آدم مهمی شدید که دونستن روزمرگی های این روزهاتون برای خیلی ها جالب باشه. نوشتن اتفاقات روزمره علاوه بر اینکه ذهن تون رو آروم میکنه مهارت نوشتن رو هم در شما تقویت میکنه.

۶- احساسات و انرژی ها رو در طول روز یادداشت کنید، این کار کمک میکنه تا عوامل انرژی زا و دفع انرژی در طول روز رو پیدا کنید. آیا بعد از صحبت با یک فرد خاص بی حوصله میشید؟ آیا بعد از خوردن یک سیب حس بهتری دارید؟

۷- ایده های جدید رو در یک دفتر بنویسید، یک دفتر مثل داوینچی! که همیشه همراه داشته باشید حتی میتونید از نقاشی برای بیان بهتر ایده ها هم استفاده کنید. این کار در طول زمان به پیشرفت ایده ها کمک میکنه.

۸- نقل قول های انرژی بخش از افراد بزرگ را یادداشت کنید، بعد از مدتی یک دفتر پر از حس خوب دارید که میتونید در موقع نیاز با خوندنش پر از حس خوب بشید.

heart3

۹- نقاشی بکشید، اگر به نقاشی و هنر علاقه دارید روزی یک صفحه در مورد هر چیزی که دوست دارید نقاشی بکشید، این کار به مرور زمان در مهارت هنری و خلاقیت شما تاثیر بزرگی میذاره.

۱۰ – نوشتن خلاصه و برداشت شخصی از هر کتاب که میخونید، خلاصه نویسی کمک میکنه تا کتاب در ذهن شما ماندگارتر بشه، از طرفی  در کنار اون میتونید ایده هایی که از هر کتاب میگیرید و برداشت شخصی تون رو هم بنویسید تا فراموش نکنید.

۱۱- از هدف هاتون بنویسید، نوشتن روی کاغذ اولین بخش انتقال اهداف از ذهن به دنیای واقعی ست، در ضمن به برنامه ریزی بهتر هم کمک میکنه.

۱۲- اگر در حال یادگیری زبان جدید هستید هر چیزی که یاد میگیرید رو بنویسید. کلمات جدید، دستور زبان ها، استراتژی هایی که برای یادگیری استفاده میکنید و اشتباهاتی که داشتید و برطرف کردید از جمله چیزهایی هستند که در این دفتر میتونید بنویسید.

۱۳- یادداشت کردن اتفاقات مثبتی که در روز رخ داده، این یادداشت ها توانایی مثبت اندیشی شما رو بالا میبرن و با یادآوری احساسات مثبت تاثیر اون رو در شما بیشتر میکنن.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...