نکته های مهم کارآفرینی - "به دنبال رقابت پرسرعت باش!" - رنگی رنگی

نکته های مهم کارآفرینی – “به دنبال رقابت پرسرعت باش!”

نکته های مهم کارآفرینی – “به دنبال رقابت پرسرعت باش!”

شروع کردن یک کسب و کار مستقل میتونه خیلی هیجان انگیز و در عین حال ترسناک باشه. یکی از کارهایی که توی این دوره میتونه حالمون رو بهتر کنه و کلی امید بهمون بده، اینه که حرفهای کسانی که کارهای بزرگ انجام دادن و به موفقیت رسیدن رو گوش کنیم. اینطوری میفهمیم مشکلات و فکرهای هراسناکی که ما داریم رو اونها هم داشتن، اما تونستن با فکر و مدیریت خوبشون، از اونها گذر کنن.

ما میگردیم  و نکته های مهم کارآفرینی و نصیحت هایی که شخصیت های موفق در این عرصه توصیه کردن رو جمع آوری میکنیم، تا اگر شما هم به فکر راه انداختن یک کسب و کار مستقل هستید، چشم انداز دقیق تری نسبت به کارتون پیدا کنید.

 

“به دنبال فرصت های رقابت پرسرعت باش.”

مایک مزنیک، موسس Floor64، شرکت مشاوره و دورنگری در کالیفرنیا هست، و اعتقاد داره این جمله برای هر کسب و کاری شاید به کار نیاد. اما در مورد شرکت خودش که بیشتر از ۱۲ جریان درآمد داره، حسابی کاربرد داره. شرکت Floor 64، دو بخش داره، یک قسمت اون یک وبلاگ درباره ی تجارت و تکنولوژی هست و بخش دوم اون بازاری برای ارتباط شرکت های مختلف. شیوه ای که این شرکت در پیش گرفته اینه که فعالیت های زیادی رو همزمان انجام بده. به عقیده ی مایک، آدم همه ی تخم مرغ هاش رو توی یک سبد نمیچینه، پس چرا در تجارت باید همه ی پول و دارایی اش رو روی یک کار سرمایه گذاری بکنه؟ مایک مازنیک ترجیح میده از چندین الگوی تجارتی مختلف برای رشد شرکت و کارهای خودش استفاده کنه.

و اما مهمترین توصیه ی مازنیک: “در هر شرایطی دست از نوآوری بر ندارید. به طور کلی برای این کار باید درک خوبی از نیارهای بازار خودتون داشته باشید و از تکنولوژی برای تغییرات مد نظر خودتون استفاده کنید. با نوآوری و پیشرفت خدماتی که شما به مشتری هاتون میدین، دیگه لازم نیست از عقب موندن از بقیه رقبا بترسین، چون شما اول صف، در حال رهبری هستین!”

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. ساناز
    ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

    سلام.اگه امکانش هست لطفا یه مقاله در مورد راهنمایی برای ثبت برند تو ایران بنویسید.خیلی ممنونمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...