دست‌های جوان من - مجله آنلاین رنگی رنگی

دست‌های جوان من

دست‌های جوان من

اکثر مردم اهمیتی به مراقبت از دستانشان نمی‌دهند، در نتیجه دست به نسبت سایر اعضاء بدن زودتر پیر و چروکیده می‌شود. اما شما می‌توانید با استفاده از محصولات معمول مراقبت از پوست، جلوی این پیری زودرس را بگیرید. اگر نمی‌دانید چگونه و از کجا شروع کنید، مراحل پیشنهادی ما را دنبال کنید.

رطوبت نجات‌بخش
برای جوان نگه داشتن دست‌ها باید آنها را به طور مداوم مرطوب نگه داریم. با این کار آنها صاف و نرم می‌مانند. از مرطوب کننده‌هایی که حاوی الکل هستند خوداری و از مرطوب کننده‌هایی که بر پایه روغن هستند استفاده کنید.

زیبایی ناخن
ناخن‌ها هم جزئی از دست‌ها هستند و باید از آنها هم به خوبی مراقبت شود. لایه‌های شاخه‌ای کنار ناخن را بگیریداز درمان‌های زیبایی (آرایشی وبهداشتی ) مانند آرایش ناخن، مانیکور برای زیبا کردن دست‌ها استفاده کنید.

در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب از کرم های ضد آفتاب ، برای کاهش اثرات مخرب نورخورشید استفاده کنید. همچنین هنگام استفاده از شوینده‌های خانگی حتما دستکش پلاستیکی بپوشید.

گرم و زنده
در زمستان به دلیل سردی هوا پوست دست کاملا خشک وخشن می شود و گاه ترک‌هایی در سطح آن ایجاد می‌شود که بسیار آزاردهنده و دردناک هستند، بنابراین برای این فصل حتما دستکش‌های گرم خریداری کنید.

بهترین راه برای جوان نگه داشتن دست‌ها، محافظت از آنها در برابر آلودگی‌های طبیعی و شیمیایی است. پس دستکش‌ها را هیچ‌وقت از خودتان دور نکنید.

تغذیه مناسب
خوردن یک غذای متعادل است راه تضمینی برای جوانی دست‌هاست. اگر رژیم غذایی فاقد مواد معدنی ضروری و ویتامین‌ها باشد ناخن ها تغییر رنگ خواهند داد و لکه‌های کبدی شروع به ظاهر شدن می‌کنند. بنابراین برای داشتن دست‌های جوان رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و در مورد مصرف روزانه مکمل‌های مواد معدنی و ویتامین با پزشک مشورت کنید.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. آیسا
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۲

  بهتر است که به جای صابون مایع، از صابون های قالبی استفاده کنید که از خشک شدن زیاد پوست خود جلوگیری کنید.
 2. منیژه
  ۲۳ شهریور ۱۳۹۴

  دستای من پیر رو زشت شدن کسی پیشنهاد دیگه ای داره؟
  • زهرا
   ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

   یه سری ماسک با جوانه گندم و ماست میشه درست کرد واسه جوانسازی پوست
 3. عطيه
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

  منیژه عزیز حتما از پماد آ استفاده کن بعد چندروز معجزه شو میبینیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...