خانه من، باشگاه من - مجله آنلاین رنگی رنگی

خانه من ، باشگاه من

خانه من ، باشگاه من

ورزش کردن توی باشگاه یا فضاهای عمومی خیلی لذت‌بخش‌تر از ورزش توی خونه است. انرژی که با ورزش جمعی به دست میارید خیلی بیشتره و حسابی روحیه‌تون رو تقویت می‌کنه. اما باشگاه رفتن تا زمانی که تبدیل به عادت بشه، زمان زیادی می‌خواد و احتمال اینکه از یک جایی این تمرین رو قطع کنید همیشه هست. اما می‌تونید باشگاه رو به خونه بیارید.

ما بهتون چند تا تمرین ورزشی می‌دیم که بدون نیاز به ابزار و پول و برنامه‌ریزی زمانی می‌تونید تو خونه انجام‌شون بدید. اگه هر روز نیم ساعت برای انجام همه این‌ها زمان بذارید، برای بدن‌تون عین اینه که هر روز با شما اومده باشگاه و ورزش کرده.

اگه توی خونه پله دارید، ۵ دقیقه این پله‌ها رو بالا و پایین برید. اگه مثلا سبد رخت‌چرک‌ها رو همراه خودتون داشته باشید چند دقیقه ورزش هوازی انجام دادید. اگه توی خونه پله ندارید و فکر می‌کنید ممکنه با چند بار بالا پایین رفتن از پله‌های آپارتمان همسایه‌ها نگران سلامت روانی‌تون بشن، بلندترین مسیر صاف خونه رو انتخاب کنید و تند و تند و به مدت ۵ راه برید.

یکی از ورزش‌های خوب برای قلب بالا و پایین پریدنه. خجالت نکشید، مثل وقتی بچه بودید بپرید. می‌تونید با طناب زدن دو تا کار رو همزمان انجام بدید.

حرکت شنا هم، تمرین فوق‌العاده‌ای برای عضلات و ریه است که برای انجامش فقط به یه تیکه زمین صاف نیاز داره.

حرکت‌های کششی پا هم جزو بهترین ورزش‌ها برای عضلات پا و کمر هستن که حتی توی تخت و قبل از خواب هم می‌تونید انجام‌ بدید.

دراز نشست یه ورزش عالی برای آب کردن چربی شکم و تقویت عضلاته. لازم نیست خیلی به خودتون سخت بگیرید، روزهای اول دست‌تون رو پشت سرتون بذارید و بلند شید.

درجا دویدن هم یکی از اون ورزش‌های مفرح و پرفایده است که می‌تونید توی خونه انجامش بدید. اگه یه جفت کتونی راحت پاتون باشه ممکنه دلتون بخواد تا ابد همین‌طور درجا بزنید.

وزنه بزنید. نیازی به خرید وزنه‌های حرفه‌ای نیست. از یه قوطی کنسرو شروع کنید تا به یک بطری آب برسید.

رقص هم از جمله ورزش‌های مفرح و مفید برای قلبه. روزی چند دقیقه برقصید. چرا که نه!

خب با انجام همه یا چند تا از این تمرین‌ها در روز احساس فوق‌العاده‌ای از آوردن باشگاه به خونه‌تون خواهید داشت. شاداب‌تر و با روحیه‌تر می‌شید، تناسب اندام‌تون همه رو شگفت‌زده خواهد کرد و از همه مهم‌تر بدن سالم‌تری برای خودتون درست می‌کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. الهه
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۲

  من یه پیشنهادارم توی بطری هم اگه باشن پرکنیم وزنه ی بهتری میشه وازیه تشک نرم هم موقع طناب زدن استفاده کنیم که به پاهافشاری نیاد
 2. artimis
  ۱۳ آذر ۱۳۹۲

  خانمهاا توجه کنن که طناب زدن باعث افتادگی رحم میشه.از لحاظ علمی ثابت شده بخاطر همین طناب زدن در مدارس تهران حذف شده.
  • نگار یعقوبی
   ۱۴ آذر ۱۳۹۲

   مطمئن هستین ایا ؟ منبع میگین ؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...