مصاحبه - یه وصله، یه پینه، یه لبخند - رنگی رنگی

مصاحبه – یه وصله، یه پینه، یه لبخند

مصاحبه – یه وصله، یه پینه، یه لبخند

چیزی که باید جرقه خلاقیت و ایده راه انداختن یه کسب و کار مهیج رو به مرضیه داد، لای خرده پارچه‌ها و کامواها قایم شده بود. چندتا حلقه پلاستیکی تو دستای این دختر خوش‌فکر و خلاق تبدیل به گوشواره‌های رنگی شد. مرضیه منصوری این گوشواره‌ها رو دونه‌ای ۳ هزار تومن به دوست‌ها و فامیلاش فروخت. ولی این فقط شروع راه بود. حالا مغزش فعال شده بود و هزارتا ایده به تو سرش رژه می‌رفت و این ایده‌ها آخرش به کارهای دستی نمدی و خلق یک برند موفق ختم شد.

مرضیه حالا کسب و کار خودشو داره. تو اینستاگرام و فیسبوک با اسم برندش یعنی “وصله‌پینه” کار می‌کنه. اون یه راه خوب واسه جهت‌دادن به ایده‌هاش پیدا کرده و تو مصاحبه‌اش با رنگی‌رنگی توصیه می‌کنه که هر کدوم یه دفتر ایده‌ها داشته باشیم و هر فکر بکری به سرمون زد، رو کاغذ بیارمیش که در نره و شکل و شمایل یه کار جدی به خودش بگیره. مرضیه می‌گه: دست ایده‌هاتو بگیر و بیارشون تو دفترت. روزی اونا جون می‌گیرن و از دفترت قدم به دنیای بیرون می‌ذارن، باورکن!… خالق ایده‌هات باش.

اگه می‌خواهید بیشتر با برند “وصله‌پینه” و صاحب رنگی اون آشنا شید، این مصاحبه رو از دست ندید.

چند وقته وصله‌پینه رو داری و چطور شد که به سمت این کار اومدی؟

تابستون سال ۹۲ بود که وصله‌پینه شروع به فعالیت کرد. راستش من تابه حال کلاس هنری خاصی نرفتم و آموزشی هم تو این زمینه ندیدم. رشته تحصیلی من مدیریت گردشگری بود، ولی تو تمام چهار سال تحصیلم نسبت به کارگاه بچه‌های صنایع دستی کنجکاو بودم و هر از چند گاهی سر می‌زدم به دانشکده هنر دانشگاهمون. تحصیل رشته‌های هنر به ذوق، ایده‌ها و استعدادهای درونی جهت میده ولی به‌هرحال تا فارغ‌التحصیل شدن تو زندگی من خبری از هنر و صنایع دستی نبود.

اولین بار تو سبد لوازم خیاطی یک سری حلقه پلاستیکی پیدا کردم و با همون حلقه‌ها و کامواهای رنگی‌رنگی که تو خونه داشتیم، شروع کردم به بافتن گوشواره‌های رنگی که هنوزم خیلی از دوستام اون گوشواره‌ها رو دارن. همه چی از همین‌جا شروع شد. هیچوقت حس و حال اون روزها رو فراموش نمی‌کنم. تو ذهنم ایده‌های مختلف بالا و پایین می‌پریدن. تمام ایده‌ها و ذوق سال‌های کودکی یکی یکی پیداشون می‌شد. اونقدر ذهنم درگیر ایده‌ها شده بود که یادمه یه دفتر طراحی برداشتم به اسم “دفتر ایده‌ها” و تمام ایده‌های ذهنمو توش طراحی کردم. این کار تبدیل به عادت من شد و تا امروز هم ادامه داره.

بعد از اون به فکر پارچه‌های نمدی افتادم. شاید چیزی که باعث شد سمت کار نمد بیام تنوع رنگ پارچه‌ها بود. اولین بار چندتا تیکه کوچیک از این پارچه‌ها رو خریدم و وقتی اومدم خونه احساس کردم هیچ ایده‌ای براشون ندارم و گذاشتم‌شون تو کمد. ولی بعدها همون چندتا پارچه تبدیل شدن به وصله‌پینه!

8111194ggg01f_100335

اولین چیزی که با نمد ساختی چی بود؟

بازم گوشواره! اولین چیزی که ساختم یه گوشواره نمدی قرمز بود که یادمه بعد ساختن اون گوشواره بی‌وقفه در حال کاربودم. زمان خیلی زیادی رو صرف ساختن می کردم. انگار ایده‌های ذهنم بعد سال‌ها راهی برای حرف زدن پیدا کرده بودن. هروقت ایده جدیدی به ذهنم می‌رسید ساعت‌ها بیدار می‌موندم تا اجراش کنم و گاهی از ذوق ساختن اون ایده خوابم نمی‌برد.

اولین مشتری‌هات رو چه جوری پیدا کردی و الان برای جذب مشتری چیکار می‌کنی؟

مشتری‌های اولم دوستا و فامیلام بودن. بعدش تو چند تا بازارچه شرکت کردم و صفحه اینستاگرام وصله‌پینه هم از خرداد ۹۳ شروع به فعالیت کرد و خوشبختانه استقبال خوبی ازش شد. اولین تجربه نمایشگاهی هم شرکت تو نمایشگاه بین‌المللی مشهد بود و الان هم چند روزی می‌شه که صفحه فیسبوک رو راه اندازی کردم.

gggggggggggggggggggggg

روزانه چقدر از وقتت رو صرف درست کردن کارهات می‌کنی؟

بستگی به میزان سفارش‌ها و مهم‌تر از اون حس و حال خودم داره. ترچیح می‌دم تو روزایی کار بسازم که حال خودم خوبه. واقعا این روی کارم تاثیر داره و ترجیح می‌دم کاری رو که به دل خودم نمی‌چسبه نفروشم. با همه اینا عشقی که به این کار دارم باعث می‌شه ساعاتی هم که به کار ساختن نمی‌گذره، مشغول ایده‌پردازی و طراحی کارهای جدید باشم.

همه‏ ی طرح‌های کارت مال خودته یا اینکه از جایی الگو‌برداری می‌کنی؟ اگه یه روزی یکی از کارها و طرح‌هات تقلید کنه چیکار می‌کنی؟

من تو این مدت و حتی قبل شروع فعالیتم خیلی از سایت‌های هنری داخلی و خارجی رو دنبال می‌کردم. آرشیو چند ساله‌ای هم از ایده‌های مختلف دارم. تو این مدت هرکسی برای شروع کارش ازم راهنمایی خواسته اولین توصیه‌ام این بوده که تا اونجایی که میتونی “ببین”. یه شاعر یا نویسنده برای افزایش دایره لغتش نیاز به مطالعه داره تا ایده‌های ذهنش به کمک اون لغات زاده بشن. یه هنرمند هم نیاز به دایره وسیعی از تصاویر ذهنی داره تا ایده‌هاش لابلای این تصاویر راهی برای حرف زدن پیدا کنه. من برای کارم از خیلی از این تصاویر ایده گرفتم ولی چیزی که آزاردهنده است کپی عکس کارهای یه نفر دیگه و انتشارش به یه اسم دیگه است.

تنوع کارای تو زیاده. کدوم‌شون رو بیشتر از همه دوست داری؟

انتخاب سختیه، ولی عاشق این عروسک‌ها هستم و بیشتر از بقیه کارام دوست‌شون دارم.

ffffffffffffffffffffff IMG_06hhhhff40

ddddddd

فکر میکنی آخر مسیرت کجاست؟ یعنی به کجا برسی با خودت می‌گی موفق شدم!

اولش که شروع به کار کردم کلی هدف و آرزو برای آینده داشتم، ولی به مرور زمان متوجه شدم تجربه‌های این راه مثل جریان یه رودخونه‌ست که باید دل به آب زد و به جریانش اعتماد کرد. الان کمتر از قبل به آینده فکر می‌کنم و بیشتر از لحظه‌هایی که تو این کار دارم لذت می‌برم. اتفاقات و ماجراها و پیشنهاد همکاری‌ها و آدم‌های جدیدی که تو این راه باهاشون آشنا می‌شم برام خیلی هیجان‌انگیزن.

شعار وصله‌پینه چیه؟

این جمله همیشگی وصله‌پینه ست: مهر را بر تار و پودتان وصله می‌کنم تا دلی را شاد کنید و خنده را حتی برای لحظه‌ای بر لب‌هایی بنشانید.

811119783d_100011

با تعریفی که اینجا از یه آدم رنگی داریم، چقدر خودتو رنگی می‌دونی؟

اولین بار که با سایتتون مواجه شدم احساس می‌کردم چقدر این نوشته‌ها و دنیای رنگی رنگی به دنیای من نزدیکه. احساس می‌کردم خودم این مطالب رو نوشتم. خب خیلی وقتا احساس می‌کنم دارم یه جاهایی واسه رنگی بودن کوتاهی می‌کنم، ولی با این‌همه شاید ۷۰ درصد رنگی باشم.

رنگ مورد علاقه و تفریحت رو هم واسه خواننده‌های رنگی رنگی بگو.

هیچ‌وقت نتونستم یه رنگ رو از میون این همه رنگ‌های قشنگ انتخاب کنم. چیزی که منو خیلی به وجد میاره بازی رنگهاست…کنار هم قرار گرفتن‌شون….همیشه فکر می‌کنم هر رنگ به تنهایی یک نُته و کنار هم قرار گرفتن‌شون قشنگ‌ترین سمفونی‌های دنیا رو می‌سازه. هنر یک هنرمند هم کنار هم قراردادن این نت‌هاست.

تفریحی که عاشقانه دوسش دارم طبیعت‌گردی  و سفره. هر از چند گاهی یه جای خالی بین مشغله کار و زندگی پیدا می‌کنم و راهی سفر می‌شم.

توصیه‌ات واسه آدمای خلاقی مثل خودت چیه؟

وقتی نصف شبی ایده‌های گل‌گلی تو سرت رژه میرن، هی اینور و اونور می‌پرن و نمی‌ذارن بخوابی فقط یه راه داری: دفتر ایده‌ها. این دفتر رو با یه قلم همیشه کنار تختت داشته باش. دست ایده‌هاتو بگیر و بیارشون تو دفترت. روزی اونا جون می‌گیرن و از دفترت قدم به دنیای بیرون می‌ذارن، باورکن!

اینجوری دیگه فکرها و ایده‌ها توی سرت رژه نمی‌رن و به صف و دست به سینه تو برگه‌های دفترت می‌شینن تا تو با دست‌های خلاقت اونا رو به دنیا بیاری….خالق ایده‌هات باش!

IMG_00949 IMG_ffffffffffffffffff0014 IMG_00dddddddddddddddd40 ??????????????????????????????? IMG_0185

 

 

نام و نام خانوادگی : مرضیه منصوری

برند : وصله پینه

زمینه فعالیت : دست سازه های نمدی

خلاصه : خالق وصله پینه از اون آدم های رنگی هست که با اهمیت دادن به ایده هاش و جدی گرفتن اونها زندگی خودش و دنیای اطرافش رو به جای رنگی تری نبدیل میکنه.

 

از وصله پینه این ها رو یاد بگیریم :

۱- یده هاتون رو یه جا یادداشت کنین و برای عملی کردن اونها هر کاری در توانتون هست انجام بدین.

۲-  هر محصولی که ارائه میکنین، حواستون باشه که کیفیت مهم ترین چیزه. وصله پینه محصولی رو که خودش دوست نداره، نمیفروشه.

۳ – به توانایی های خودتون ایمان داشته باشید و با اعتماد به نفس راهی رو که دوست دارید شروع کنید.

 

“برای ورود به صفحه کارهای وصله پینه اینجا کلیک کنید”

 

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. فریبرز
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  مصاحبه ها,یکی از بهترین قسمت های سایتتون هست…با اینکه وقت گیره واس تهیه اش,اما سطح سایت رو واقعا بالا می بره…پیشنهاد می کنم هفته ای یه مصاحبه داشته باشید
 2. zahra
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  وااااای وصله پینه بی نظیری :* :* :*
 3. nazi
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  آفرین هم به شما رنگی رنگی هم به این هنرمند خلاق
 4. الناز
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  چقدررررر ماهــــــــــه
 5. نغمه
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  وای این مصاحبه عالــــــــــی بود رنـــــگی رنــــگی جان.کلی انرژی گرفتم…!!!!!.وصله پینه عاااااشقتم :* آفرین به هنر و خلاقیتت….
 6. shirin
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  خالق ایده‌هات باش!!
  عالیه
 7. گندم
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام به مرضیه جان

  عزیزم واقعن بهت تبریک میگم.
  کارهای تو و نحوه ی رسیدن به جایی که هستی شباهت عجیبی به من داره.
  من هر روز و هر شب کللی ایده میاد تو سرم که واقعن دوست دارم به واقعیت تبدیلشون کنم. ولی به خاطر رشته ی تحصیلیم (که هیچ ارتباطی به هنر نداره!) مجبورم اونا رو بذارم برای روز مبادا که نمی دونم کی قراره بیاد.
  خوشحالم که تو کاری رو انتخاب کردی که عاشقشی.کارهات پر از حس های خوب و قشنگ و دوست داشتنیه.
  امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشی 🙂
  • وصله پینه
   ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

   گندم نازنین..سپاس از وقتی که گذاشتید…سپاس از مهرتون….امیدوارم روزی به آرزوهاتون برسید…و خالق ایده هاتون باشید…
 8. زهرا
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  واقعا عالی بود
  مرسی رنگی رنگی
  میدونین چه جوری میشه برند گرفت؟
 9. س.الف
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

  لطفا سعی کنید در این بخش (یعنی افراد خلاق و کارآفرین) بیشتر مصاحبه با هموطن هامون رو کار کنید
  چون هم شرایطشون به ما شبیه تره و هم میتونیم از کارهاشون تهیه کنیم و اینطوری شما هم به کارآفرینان کمک کردید
  مثل همین مصاحبه خووب
 10. مهتا
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

  واااااای خیلی خوب بود 🙂
  وصله پینه جانم تبریک میــــــگم برای این همه خلاقیت و پشت کـــــــــار
  به زودی میخوام ازین عروسکا سفارش بدم 🙂
 11. zahraaa
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

  مرضیه جون! مامان وصله پینه!! من مطمئنم بهترینها در انتظارته! جایی که حتی فکرشم نمیکنی!! همیشه شاد و رنگی رنگی باشی!! دوست دارییییم!!!!
  • وصله پینه
   ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

   زهرای نازنینم..مهربون ممنونم از آرزوهای قشنگت….زنده باشی عزیزم
 12. هم
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

  واااای عالیییی بوووود مررررضیهههه جووون:*
  • وصله پینه
   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   محبت دارید دوست عزیز…. 🙂
 13. نیلوفر
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلااام….خعلی عالی بووود…..منم عاشق اینجور کارام امیدوارم حداقل ى روزی واسه دل خودم ى دونه از این چیزای خوشگل درست کنم….موفق باشی وصله پینه☺
  • وصله پینه
   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   ای جانم..ایشالا یه روزی حتما می رید دنبالش…روز و روزگارت رنگی دوست عزیز
 14. AySan
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

  وصله پینه محشرهههه ^___^
  خعلی خوب بود این مصاحبه خییییلی چسبید ینی انگیزه بخش تر از قبلیا بود برام ♥
  موفق باشی مرضیه جون :*
  خعلی ممنون رنگی رنگی عزززیزم 🙂
  • وصله پینه
   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   آیسان نازنین..خیلی خیلی خوشحالم که انگیزه گرفتی دوست عزیز…محشر شمایید 🙂 موفق باشید
 15. آرزو
  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

  وااااااااااااای یعنی عالی بود این مصاحبه. کلی انرژی و انگیزه گرفتم. خیلی دلم میخواد بتونم از این خوشگلا درست کنم. موفق باشی وصله پینه جون.
  • وصله پینه
   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   خیلی خوشحالم که انگیزه گرفتید…ایشالا همیشه موفق باشید 🙂
 16. آنی
  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

  آقا منم تازگیا عاشق نمد شدم…..عاشق تنوع و نرم بودنش

  کارات خیلی قشنگه مرضیه جون…مخصوصا اون عروسکا خیلی جیینگولی بودن….

  نففففففس….خیلی کاچانی پاچانی بودن
  منم عاشق دنیای رنگی رنگی ام
  • وصله پینه
   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   ای جانم..دنیاتون همواره رنگی دوست عزیز….ممنونم از محبتتون 🙂
 17. سما
  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

  مرضیه عزیز بهتون تبریک میگم علاوه بر اینکه کاراتون عالی ان خودتون هم خیلی دوست داشتنی و مهربون هستین 🙂
  • وصله پینه
   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   ممنونم دوست عزیز….زنده باشید… 🙂
 18. نسیم
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

  وصله پینه رو عشششق اَســد ^___^
  خوشگلترین کاراا
 19. sahar
  ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

  فوق العادن…بی نظیرن
  به خودم امیدوارشدم!ینی منم میتونم؟
 20. زهره هوشمند
  ۵ خرداد ۱۳۹۴

  نمد زخیم (ضخیم)خیلی کاربرد داره کاراتونم خیلی قشنگه تو صفحه ی اینستاگرامتون بلوک نکنید بخاطر یه انتقاد کوچولو مردم داری باعث پیشرفت آدما میشه من تازه می خواستم به چند نفراز بچه های هنرمند دانشگاه سوره معرفیتون کنم تو کاراشون باهاتون همکاری کنن ولی افسوس…
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۱۱ خرداد ۱۳۹۴

   امکان نداره برای انتقاد ما کسی رو بلاک کنیم و اصلا لیست بلاک شده های رنگی رنگی در تمام این سال ها به ۱۰ نفر هم نرسیده 🙂
   احتمالا توهین آمیز بوده صحبتتون و بعد از تذکر هم باز ادامه داشته 🙂 ما فقط روی کامنتهایی که به شخص یا گروه خاصی از آدمها توهین بشه سختگیرانه هستیم در مقابل انتقادهایی که به خود رنگی رنگی بشه حتی اگر ناراحت بشیم باز هم کسی رو بلاک نمی کنیم 🙂
 21. melinatimra
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۴

  معرکه معرکه معرکه معرکه
  رنگی رنگی ممنون
 22. تسنیم
  ۶ تیر ۱۳۹۴

  سلام وصله پینه عزیز منم خیلی دوس دارم کارهای هنریم رو به فروش بزارم و یه برند داشته باشم .اما میترسم موفق نباشم و اصلا بلد نیستم این کار رو چطوری شروع کنم ؟
  ایکاش یکم راهنمایی کنی منو
  باور کن خیلی هنر مندم تا حالا نتونستم از شون استفاده کنم
 23. نوشین
  ۲۸ تیر ۱۳۹۴

  سلام رنگی رنگی جون
  محصولات وصله پینه رو نمیاری دیگه 🙁
 24. ف_رضوی
  ۱۹ مرداد ۱۳۹۴

  من ایشون تو اینستگرام دنبال میکردم و خیلی دوس داشتم بیشتر با طرز فکرشون اشنا بشم
  ممنون بابت این مصاحبه
 25. yoones
  ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

  kheyli jaazzabe , mersi 🙂
 26. نهـــال
  ۲ شهریور ۱۳۹۴

  واااااای عزیییزم واقعا لذت بردم و تبریک میگم . هم به خالق دوست داشتنیه وصله پینه و هم به رنگی رنگیه خوبمون که پیداش کرده و ما رو باهاش آشنا کرده …
  از خیلی از حرفای قشنگت که واقعا به دل میشینه و بهم حس همزادپنداری میده ، عکس انداختم تا یادم باشه و بهش عمل کنم. چون فکر منم همیشه دنبال راه ها و اتفاقا، ماجراها وایده های جدیده …
  هر لحظتون پر از جوانه ایده های جدید
  دوستتون دارم ♥♥♥ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...