مصاحبه - وقتی یک وکیل تعریفی جدید از مُد داد - رنگی رنگی

مصاحبه – وقتی یک وکیل تعریفی جدید از مُد داد

مصاحبه – وقتی یک وکیل تعریفی جدید از مُد داد

بریجیت یه روز از خواب بیدار شد و تصمیم گرفت به کار خودش به عنوان یک وکیل خاتمه بده و به جاش رویای کاریش رو دنبال کنه: رویای ساختن خط تولید یک مد شخصی. اون و شریکش تونستن با یک روش خلاقانه و جدید موفقیت بزرگی تو بازار پر رقیب مد و فشن به دست بیارن. اونا با طراحی یه محیط مجازی به فروشنده‌ها و طراحای فشن امکان ارائه محصولات و طراحیاشونو دادن و همچنین موقعیت خوبی برای خریدارها ایجاد کردن که چیزی رو بخرن که عاشقش هستن، چون خودشون تو طراحی لباس‌شون سهم داشتن. قصه کار و موفقیت برجیت ال هایلتون رو تو ادامه این مطلب می‌خونین.

چه چیزی انگیزه و الهام بخش برای شروع کارت بود؟

شاپ راگ هاوس شروع خوبی برای ورود من به دنیای فشن و مد بود. بعد ازینکه کارمو به عنوان یه وکیل تو شهر نیویورک متوقف کردم، بلافاصله تصمیم به شروع یه خط تولیدی مد و فشن گرفتم. خیلی سخت به نظر می‌رسید تا وقتی که به شریکم جوآنا گفتم که این کار خیلی سخته و اون بهم گفت که با یه برنامه‌ریزی خوب می‌شه این کار سخت رو راحت کرد و به بقیه کارآفرینا هم قدرت جلو اومدن داد. ما تصمیم گرفتیم فشن و مد رو برای مصرف کننده‌هامون قابل دسترس کنیم. به عبارت دیگه ما می‌خواستیم گزینه‌های در دسترس زنان برای خرید لباس رو بیشتر کنیم، به همین خاطر از مشتری‌هامون خواستیم که با طراحای لباس ما آشنا بشن و ایده‌های شخصی‌شون رو به طراح ما ارائه بدن.

بیشتر در مورد کارت بگو…

ما یه محیط مجازی هستیم ،مثل یه سالن مد، که داورای ما کاربرای ما هستن. طرحایی که تو مسابقات برگزار شده تو وبسایت ما برنده می‌شن توسط تیم ما به تولید و فروش میرسن. با فروش این طرح‌ها هم به طراح سود می‌رسونیم و هم درصدی برای خودمون برمی‌داریم. در حال حاضر درحال استفاده از یه کیک استارتر هستیم برای راه اندازی اولین کالکشنمون: kck.st/1bRsGS5

اولین قدم‌هات برای راه اندازی این کار چی بودن؟

اولین کارمون روی هم ریختن فکرامون برای یه شروع قوی بود. این‌جوری شد که کارمون رو با یه برنامه دقیق و وسیع شروع کردیم. این که ما چقدر روی این برنامه کار کردیم و نقشه اولیه چقدر با گذشت زمان پیشرفت کرد، همیشه منو شگفت‌زده می‌کنه. ما واقعا به کارمون افتخار می‌کنیم.

موثرترین راه‌های افزایش آگاهی عمومی نسبت به کسب و کارت چی بود؟

ما از شبکه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط با کاربرامون استفاده کردیم. فعالیت مستمر تو شبکه‌های توییتر، فیسبوک و اینستاگرام کمک زیادی به شناخته شدن کارمون کرد. حتی بعضی از طراح لباسامون رو با جستجو بین هشتگای اینستاگرام پیدا کردیم. اونا با شنیدن پیشنهاد ما خیلی خوشحال می‌شدن و واقعا ذوق می‌کردن وقتی می‌دیدن کارشون توجه کسی رو به خودش جلب کرده. هر روز ارتباطمون رو با شبکه‌های اجتماعی بیشتر کردیم. وقتی ما رو وبسایت‌هایی مثل glamour.com و boston.com معرفی کردن واقعا احساس کردم خوشبختی به ما رو کرده و خیلی خوشحال شدیم؛‌ اما بهتره بدونین که بیشترین حمایت‌های اولیه ما از طرف وبلاگای کوچیک بود و برای همین هرگز دست رد به سینه درخواست کننده‌ها برای مصاحبه نزدیم.

بزرگترین چالشی که طی زندگی کاریت باهاش رو به رو شدی چی بود؟

شروع واقعا سخت بود. اینجوری نبود که بریم بشمریم ببینیم اگه تعداد لایکامون بیشتره یعنی کارمون پسندیده شده؛ ما باید عکس‌العمل رخ تو رخ می‌دیدیم و همیشه برای اینکه از موفقیت‌مون مطمئن بشیم به بازخوردها مراجعه می‌کردیم.

چطوری از پس این چالش براومدی؟

یکی از بهترین راه‌های غلبه به این چالش بالا بردن اعتقادمون نسبت به کار بود. ما کارآفرینای خیلی جوونی هستیم، هردومون تو دوره بیست سالگی هستیم و هردومون هم فکر می‌کنیم که با این دید مثبت و انگیزه قوی می‌تونیم از پس هر کاری بربیایم. باید بابت این نعمت شاکر باشیم!

چه چیزی رو در مورد داشتن کسب و کار شخصی خودت دوست داری؟

ما همه کاره بودن توی کمپانی‌مون رو خیلی دوست داریم. ما فقط تاجر نیستیم، هر کاری که فکرشو بکنید از دست ما برمیاد. گاهی وقتا واقعا سخته که روزی ۲۰ تا نقش عوض کنی، ولی ما هیچوقت از این کار زده نمی‌شیم.

توصیه‌ات به بقیه کارآفرینا چیه؟

از تغییر نترسین و به کارتون سفت بچسبین. همون‌جوری که اشاره کردم ما در عرض یه سال چندین بار شاپ راگ هاوس رو تغییر دادیم و برنامه‌های جدیدی واسش ریختیم. اگه به اندازه کافی منعطف نبودیم شاید تا اینجا نمی‌تونستیم جلو بیایم!

چطور تونستی تو مواقع سخت انگیزه‌ات رو از دست ندی؟

یه جنبه خوب داشتن همکار و شریک اینه که تو مواقع سخت منبع انرژی و انگیزه‌ات می‌شه. اگه اون شریک دوستت باشه که دیگه چه بهتر. وقتی از بین ما دو نفر یکی‌مون انگیزه‌شو از دست می‌ده، اون یکی امیدوارش می‌کنه و بهش انرژی می‌ده. این دارایی با ارزش کار ماست.

خوبی همکار خوب اینه که وقتی با یه مشکل بزرگ مواجه می‌شم با شریکم مشورت می‌کنم، ما همیشه با هم موافق نیستیم ولی با همدیگه می‌تونیم مشکل رو حل کنیم!

آیا فلسفه کاری خاصی داری؟

به نظر ما هرکسی می‌تونه یه طراح خوب باشه، چطور که ما دو تا وکیل تونستیم طراح‌های خوبی برای کمپانی‌مون بشیم. این فلسفه کاری ماست و همیشه به ما یادآوری می‌کنه که قراره تو شاپ راگ هاوس چیکار کنیم.

بزرگ‌ترین ترس‌ات چیه و شجاعانه‌ترین کاری که کردی چی بود؟

ترسم اینه که شاپ راگ هاوس نتونه پیشرفت کنه. خیلی سخته که کارت بعد از کلی تلاش شکست بخوره. شجاعانه‌ترین کارم هم ترک کردن شغلم به عنوان یه وکیل و توضیح دادن تصمیمم به والدینم بود که واقعا سخت بود.

محبوب‌ترین ابزار کارت چیه؟

اینستاگرام. ما یه با یه عالمه طراح خوب توی این شبکه آشنا شدیم.

 

منبع

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...