سفر به مکزیک با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم - رنگی رنگی

سفر به مکزیک با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

سفر به مکزیک با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور مکزیک هست :)
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم :)

امروز روز دوم مکزیک گردی است و جاذبه های تاریخی این کشور رو بهتون معرفی میکنیم.

1-

تئوتیئواکان

در یک قرن پیش از میلاد مسیح تمدنی در جلگه مکزیک بوجود آمد. این تمدن شهر تئوتیئواکان و هرم هایش را ساخت. هرم خورشید که ۱۰۰ سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده است بزرگترین هرم در تئوتیئواکان و تمام مکزیک است ، ساخت هرم کوچکتر که هرم ماه است یک قرن بعد آغاز شد و در ۴۵۰ پس از میلاد مسیح به اتمام رسید.

این منطقه به دلیل معماری جالب ، ساختاری عجیب و ساختمان های چند طبقه و نقاشی های دیواری اش بسیار معروف است و جز میراث یونسکو به ثبت رسیده است.

1 2 3 4 5 6

2-

چیچن ایتزا

یکی از بزرگترین شهرهای تمدن مایاها است که در شبه جزیره یوکاتان است و گفته میشود حدود هزار سال پیش پایتخت یکی از پادشاهان مایا بوده است. این منطقه دارای محل های مختلفی مانند قصر ، حمام ، مغازه و .. است اما برجسته ترین بنای این منطقه معبد آن است ، باستان شناسان معتقدند از این معبد برای قربانی کردن در راه خدای باران مایاها استفاده میشده ، قربانی کردن انسان ها در این معبد کار عادی بوده و بقایای آن نیز در داخل معبد یافت شده است. ساختمان معبد در هر سمت ۹۱ پله دارد که در مجموعه به همراه پله بالایی ۳۶۵ پله میشود که تعداد روزهای سال است.

چیچن ایتزا در سال ۲۰۰۷ در یک رای گیری جهانی جز عجایب هفتگانه انتخاب شد ، از عجایب این شهر سازه هایی دایره ای است که روی دیوارها قرار دارند و برخی شکل های نامشخص در این شهر وجود دارند که بسیار ظریف بریده شده اند ، عجیب بودن این سازه ها در این است که در توسط مردمی ساخته شده اند که به ابزارهای فلزی هم دسترسی نداشته اند.

چیچن ایتزا

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

3-

پالنکه

یکی دیگر از شهرهای باشکوه مایاها است که مانند سایر شهرها به دلیل نامعلومی متروکه شده است.بیشتر ساختمان های این شهر بین سال های ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلادی ساخته شده است. نام مایایی این شهر “اوتولوم” به معنی “خانه های مستحکم” است ، پالنکه نامی است که اسپانیایی ها به آن دادند و به اسپانیایی معنی “استحکام” دارد.

این شهر کوچکتر از برخی از سایر شهرهای مایایی است اما معماری بی نظیری دارد که در تقریبا در شهرهای دیگر مانند آن یافت نمیشود.

پالنکه مکزیک

20 21 22 24 25 26

4-

تولوم

این بناها که محل عبادت بوده در یوکاتان مکزیک قرار دارد در سال ۱۲۰۰ میلادی ساخته شده و از دیگر آثار مایاها است ، در زمان ساخت این شهر تمدن مایاها رو به نابودی بود به همین دلیل از شکوه سایر بناهای مایایی برخوردار نیست ، اما موقعیت آن در کنار سواحل زیبای مکزیک منظره ای زیبا برای این شهر ساخته است.

تولوم مکزیک

28 29 30 23

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...