مثل خون در رگ های من، مجموعه ای از نامه های عاشقانه شاملو - رنگی رنگی

مثل خون در رگ های من، مجموعه ای از نامه های عاشقانه شاملو

مثل خون در رگ های من، مجموعه ای از نامه های عاشقانه شاملو

شعرهای لطیف و زیبای شاملو از جمله معروف ترین اشعار عاشقانه هستند.آیدا سرکیسیان همسر اوست که ورودش به زندگی شاملو تاثیر بزرگی داشت و آثار «درخت و خنجر و خاطره» و «آیدا در آینه» به دلیل حضور او نوشته شده اند.

s3-

کتاب «مثل خون در رگ های من»، مجموعه ای از ۲۰ نامه ی عاشقانه شاملو به آیدا است. نامه هایی پر از عشق و حس زیبا، عشقی که بعد از تجربه ناموفق شاملو بوجود آمده است، عشقی خالصانه که هر خواننده ای را جذب خود میکند. دلیل دوست داشتنی بودن این نوشته ها این است که از عشقی واقعی سرچشمه گرفته اند و حتما شنیده اید که «آنچه از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند»

علاوه بر بار عاطفی نامه ها، این کتاب بخشی از زندگی شاعر را هم بطور غیر مستقیم به مخاطب نشان میدهد، بخش هایی مانند آشنایی اش با برخی شخصیت های سرشناس یا سفرها و ..

s3-

این نامه های زیبا و عاشقانه بین دهه ۴۰ تا ۵۰ شمسی نوشته شدند و بیشتر هم مربوط به ابتدای آشنایی آنهاست و ۱۵ سال پس از فوت شاملو اجازه انتشارشان توسط همسرش، آیدا، داده شده است.

s3-

در اینجا بخش کوچکی از یکی از این نامه ها را بخوانید :
دست های تو در دست من است. امید تو با من است. اطمینان تو با من است. چه چیز ممکن است بتواند مانع پیشرفت من شود؟ کوچکترین لبخند تو مرا از همه ی بدبختی ها نجات می دهد. کوچک ترین مهربانی تو مرا از نیروی همه ی خداها سرشار می کند… یقین داشته باش که احمد تو مفلوک و شکست خورده نیست. تمام ثروت های دنیا، تمام لذت های دنیا، تمام عالم وجود، برای من در وجود ” آیدا ” خلاصه می شود. تو باش ، بگذار من به روی همه ی آن ها تف کنم. بگذار به تو نشان بدهم که عشق ، عجب معجزه یی است. تو فقط لبخند بزن. قول بده که فقط لبخند بزنی ، امیدوار باشی و اعتماد کنی. همین!

s3-

رنگی رنگی قبلا در بخش مطالعه گروهی برخی از اشعار زیبای شاملو را دستچین کرده است، در اینجا میتوانید این اشعار زیبا را هم مطالعه کنید :

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز اول

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز دوم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز سوم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز چهارم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز پنجم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز ششم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز هفتم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز هشتم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز نهم

مطالعه گروهی شعر احمد شاملو – روز دهم

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. colorful girl
    ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

    رنگی رنگیجان کاش همینطور که کتاب معرفی میکنین فیلم هم عرفی میکردین . عالی میشدددد
  2. fahimeh
    ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

    ای کاش بیشترکتاب معرفی کنید😌ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...