حرف های دنیای مجازی توی دنیای واقعی تاثیر میذارن - رنگی رنگی

حرف های دنیای مجازی توی دنیای واقعی تاثیر میذارن

حرف های دنیای مجازی توی دنیای واقعی تاثیر میذارن

موبایل ها و دسترسی به اینترنت نقش پررنگی در زندگی ما دارن، اونقدر پررنگ که رد پاشون رو میتونیم در فعالیت های روزمره حس کنیم. این رد پا خیلی وقت ها مثبت هست، بازی های هیجان انگیز، صحبت با دوستان و خانواده، تماس های تصویری، یادگرفتن چیزهای جدید و … همه گوشه ای از نکته های مثبت این دنیای مجازی هستن.

heart2

اما گاهی وقت ها، زمانی که پشت صفحه موبایل هستیم ممکنه فراموش کنیم حرف هایی که میزنیم روی آدم ها تاثیر میذاره و این پیام ها و نظرات مجازی میتونن روی زندگی واقعی آدم ها اثرگذار باشن. پس شاید بهتر باشه قبل از اینکه دکمه ارسال رو بزنین با خودتون فکر کنین اگر اون فرد رو رو در رو هم ببینین باز هم میتونین این حرف رو بهش بزنین یا با همون لحن صحبت کنین؟ اگر جوابتون نه هست، بهتره اون مطلب رو تو فضای اینترنت هم نذارین. چون شاید شما حس خشم داشته باشین یا فکر کنین گفتن این حرف ها بامزه است، اما یادتون باشه این حرف ها روی احساسات آدم ها تاثیر میذارن.

heart3

از طرف دیگه شاید خودتون، چه در صفحه شخصی و چه کاری، گاهی اوقات در معرض این پیام ها و نظرات منفی و آزار دهنده قرار بگیرین، این ها ۳ پیشنهاد رنگی هستن تا در مقابل این نظرات آزار دهنده از احساسات و عواطف خودتون مراقبت کنین.

1

وقتی عصبانی هستین جواب ندین، وقتی هم که آروم شدین یک جواب منطقی بدین، اما مراقب باشین که شخصیت فرد مقابل رو تحقیر نکنین. بر عکس ریاضی، تو این مورد منفی در منفی جوابش مثبت نمیشه و دوتا کار اشتباه نتیجه ی درستی رو به وجود نمیارن.

2

با مهربونی، خشم اون ها رو از بین ببرین. افرادی که که کامنت های آزار دهنده میذارن معمولا عصبانی هستن، سعی کنین با مهربونی، ادب و احترام مثل آب روی آتش عمل کنین و شعله های این عصبانیت رو از بین ببرین.

3

از برنامه یادداشت گوشی تون استفاده کنین. شاید خیلی عصبانی باشین، اونقدری که نتونین خودتون رو کنترل کنین و بخواین تند تند تایپ کنین و حرف هاتون رو بنویسین. خب این کار رو انجام بدین، اما نه در جواب اون پیام، اول همه ی برنامه ها رو ببندین، وارد برنامه یادداشت گوشی بشین و اونجا حرف ها رو بنویسین، بعد از اینکه تموم شد هم بدون ذخیره کردن، خارج بشین. مطمئن باشین بعدش حس خیلی بهتری پیدا میکنین و خودتون رو هم درگیر یک بحث طولانی و اذیت کننده نمی شین.

منبع اول

منبع دوم

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. فاطمه
    ۲۰ مرداد ۱۳۹۸

    مرسی رنگی رنگی جان:)
    آلابیو*-*ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...