رنگی یاب – پادکست مزگو و داستان خوراکی‌ها - رنگی رنگی

رنگی یاب – پادکست مزگو و داستان خوراکی‌ها

رنگی یاب – پادکست مزگو و داستان خوراکی‌ها

تصور کن نشستی و با اشتها مشغول نوش‌جان کردن فلافل هستی که یکدفعه با خودت می‌گی، اولین بار چه کسی فلافل رو درست کرد؟ اصلا از کجا اومده؟ چرا اسمش رو گذاشتن فلافل؟ و یک عالمه سوال عجیب و غریب و جالب دیگه که در مورد هر خوراکی ممکنه برامون پیش بیاد. اگر همچنین تجربه‌ای داشتی، بدون که تنها نیستی! چون مهمون رنگی یاب امروز ما به صورت تخصصی به دنبال جواب این سوالات رفته.

پادکست مزگو، راوی داستان پس هر غذاست. گوینده این پادکست، مریم فتاح در اپیزود صفر می‌گه، غذا چیزی فراتر از یک وعده برای رفع گرسنگی هست. با فرهنگ و تاریخ گره خورده و ارتباطش با هویت انسان‌ها، انکار ناپذیره. بر همین اساس هم به سراغ کتاب‌ها و مقاله‌های مختلف رفته و پیشینه تاریخی و باورهای مربوط به هر خوراکی رو جمع آوری کرده و در مزگو، با بیانی شیوا و گیرا، که گاهی وقت ها طنز لطیفی هم داره، با ما در میون می‌گذاره.

heart3

حتما الآن خودت هم داری به این نقش فرهنگی غذا فکر می‌کنی، از نقشش در باورهای مذهبی ادیان مختلف گرفته تا خوراکی‌های رایج شب یلدا یا سال نو و جشن شکرگزاری. برای همین هم می‌تونی مطمئن باشی که اپیزود‌های این پادکست، با داستان‌های متنوع‌شون حسابی آموزنده و سرگرم کننده هستن. هدف تهیه کننده‌ی مزگو از کارش این هست که، دفعه بعد که داریم غذا می‌خوریم، کمی بهش فکر کنیم و با احترام بیشتری اون رو نوش جان کنیم.

مزگو رو می‌تونی در پادبین بشنوی. همچنین در صفحه اینستاگرام maz.goo هم، استوری‌ها، تبلیغات خلاقانه شرکت‌های مختلف برای خوراکی‌ها و مطالب جالبی به اشتراک گذاشته می‌شه که می‌تونی ازشون اطلاعات زیادی به دست بیاری. حتما اون رو به بقیه معرفی کن تا از این طریق، ازش حمایت کرده باشی.

star1

اگر توهم پادکست جالبی می‌شناسی که جاش در رنگی‌یاب خالیه، حتما در بخش کامنت‌ها بهمون معرفی کن. 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. Kosar
    ۱۸ شهریور ۱۴۰۰

    پادکست هلی تاک😍یه پادکست درجه یک در زمینه ی توسعه فردیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...