ماسک موی عسل و روغن نارگیل - رنگی رنگی

ماسک موی عسل و روغن نارگیل

ماسک موی عسل و روغن نارگیل

روغن نارگیل از قدیم برای تقویت مو در فرهنگ های مختلف استفاده می شده. امروز میخوایم درست کردن یه ماسک موی طبیعی و کم هزینه که میتونه حتی گزینه ی خوبی برای هدیه دادن باشه یاد بگیریم. میتونید از این ماسک مو به مقدار زیاد درست کنید و اون رو توی یه شیشه مربای تمیز نگهداری کنید، تا هر وقت که لازم بود به سراغش رفته و ازش استفاده کنید. یا اینکه همون شیشه رو خیلی خوشگل بسته بندیش کنید و به یکی از دوستانتوتن هدیه بدین.

دو پیمونه روغن نارگیل آب شده رو با دو پیمونه عسل و یک پیمونه سرکه سیب قاطی کنید و توی یه ظرفی که بشه داخل مایکروویو قرار داد بریزید (شیشه مربا از همه بهتره). این ماسک موی طبیعی موادش از هم جدا میشن، برای همین بهتره قبل از هر بار مصرف، اون رو توی مایکروویو بذارید و وقتی گرم شد مواد رو هم بزنید. این ماسک رو از ریشه تا نوک موها بزنید، و بعد ۳۰ دقیقه به حمام برید و مثل همیشه موهاتون رو بشویید.

هر کدوم از مواد به کار رفته در این ماسک مو، خواص خوب زیادی برای مو دارن. روغن نارگیل رطوبت مو رو نگه میداره، و خواص ضد باکتری و ضد قارچ داره. عسل هم خواص ضد باکتری داره و رطوبت رو در مو نگه میداره، همچنین بعد از یه مدت میتونه رنگ موها رو روشن بکنه. سرکه سیب به عنوان یک اسید میتونه Ph موهاتون رو به تعادل برسونه و مواد ضایعی که از محصولات آرایشی به جا مونده رو کامل پاک کنه. علاوه بر اینها سرکه موها رو نرم و درخشان هم میکنه.

این ماسک مو رو برای خودتون یا یه نفر دیگه درست کنید و با جادوی محصولات بهداشتی طبیعی آشنا بشید.

 

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. زهرا
  ۱۲ تیر ۱۳۹۳

  ببخشید اگه گسی مایکروویو نداشته باشه باید چی کار کنه؟
 2. نازنین
  ۱۲ تیر ۱۳۹۳

  برای کسایی که ماکروفر ندارن مثل من و شما فک کنم روش بن ماری کارگشاست، تازه خوب کاری کردی نخریدی خیلی ضرر داره 🙂
 3. فرشته
  ۲۰ تیر ۱۳۹۳

  آب برنجم خیلی خوبه! وقتی برنجو می ذارین خیس بشه، آبشو نگه دارین و هر وقت میرین حموم با خودتون ببرین و آخر حمومتون آب برنجارو بریزین رو سرتون و بذارین حدود ۵ دقیقه بمونه رو سرتون و بعد سرتونو بشورین و از حموم بیاین بیرون 🙂
  خیلی خوبه اما با دو سه بار مصرف زیاد کاری نمی کنه! مثلا باید حدود ۶ ماه یا بیش تر این کارو بکنین تا اثر بذاره ولی در عوض خیلی خوبه 🙂 من که هر دفعه می رم این کارو می کنم و الان بعد از چن ماه خیلی وضع موهام بهتر شده 🙂
  • فاطمه
   ۲۴ تیر ۱۳۹۳

   ممنون از پیشنهادت 🙂
 4. Raheleh
  ۲۷ تیر ۱۳۹۳

  مرررررسی عسیسم
 5. الناز
  ۲ مرداد ۱۳۹۳

  اندازه پیمانه چه قدر باید باشه؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...