با دستمال سفره های قدیمی پرده بدوزید - رنگی رنگی

با دستمال سفره های قدیمی پرده بدوزید

با دستمال سفره های قدیمی پرده بدوزید

اگه تو خونتون پنجره ای هست که لازمه پرده داشته باشه ، اما نمی خواین هزینه زیادی براش بکنین، میتونین با استفاده از دستمال های آشپزخونه که دیگه لازمشون ندارید یا حتی با استفاده از روسری های قدیمی یه پرده برای پنجرتون درست کنید. خوبی این پرده اینه که دوختنش نیاز به مهارت خاصی در خیاطی نداره و اگه تا حالا هم خیاطی نکردین، میتونه اولین تجربه خیاطی تون باشه 🙂

دستمال هایی که دیگه نمیخواهید استفادشون کنید، چند رنگ نخ که مناسب دستمال ها باشن، یکم روبان، متر خیاطی،چرخ خیاطی و اتو با سوزن های ته گرد ، وسیله هایی هستن که برای درست کردن این پرده لازمتون میشن.

 

Etsy_Napkins_Materials

 

 

کار رو با شستن  دستمال سفره ها شروع کنید. بعد که خشک شدن اونها رو روی زمین بچینید و انقدر جابجاشون کنید تا به طرحی که دوسش دارین برسین. بعد هم یا ازشون عمس بگیرید که ترتیبشون رو یادتون بمونه و یا اینکه بگذارید همونطوری روی زمین بمونن.

Rough-out-design

 

 

دستمال ها رو اتو کنید تا بعدا مراحل دوخت و دوز براتون ساده تر بشه.

 

Etsy_Napkins_Iron

 

 

حالا باید با سوزن ته گردها تون دستمال ها رو به هم وصل کنید. فقط برای این کار اجازه بدین دستمال ها یکم همدیگه رو بپوشونن. توی عکس هم معلومه :

 

Etsy_Napkins_Pin

 

 

حالا وقت دوخت و دوزه. بهتره که از دوخت “زیگزاگ” برای این پرده استفاده کنین، هم قشنگ تره و هم برای کسانی که در خیاطی حرفه ای نیستن مناسبتره. این کار رو تا زمانی که تمام دستمال های روی زمین تموم شن ادامه بدین و پرده رو کامل کنید.

Etsy_Napkins_Sew1

 

 

بعد این کار چندتا تکه ۵۰ ساتنی متری از روبان ببرین تا بعدش با استفاده از همون ها، پرده رو آویزون کنیم. حالا هر تکه از روبان رو از وسط تا کنید و در فاصله های ۱۲ تا ۱۸ ساتی متری از هم به پرده وصل کنید. اینکه چند تا تکه روبان لازم خواهید داشت، به اندازه پردتون بستگی داره.

Etsy_Napkins_Ties Etsy_Napkins_Ties_pinned

 

بعد هم روبان ها رو با همون دوخت قبلی به پرده بدوزید و برای آویزون کردن پرده، فقط کافیه که بالاهاشون رو گره بزنید:)

Etsy_Napkins_Sew

پرده اتاقتون در آخر این شکلی میشه :دی

Make-an-Upcycled-Napkin-Curtain

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. درنا کوچولو
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

  خدای من دل به دل راه داره دیروز تو یه جمعی به دوستام می گفتن می تونن با شالهای قدیمی نخی که اغلب رنگی هستند و حالا یه جاهاشون بر اثر افتاب یا شست شو رنگ باخته می تونن پرده های شاد و رنگین برای اطاقشون بدوزن و از حال و هوای شرقی ای که به اتاقشون حین رقص در باد میده کیف کنن 🙂
 2. فرانک
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

  چه ایده بانمک و جالبیه حتی میشه رنگی رنگی دوختش
 3. نازیلا
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

  واااای عالیه خیلی فکر خوبیه حتما امروز این کار رو میکنم..
 4. سمیه
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۴

  خیلی جالبه بااین کار میتونیم ی پرده همه رنگی درست کنیم با انواع سلیقه و رنگها.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...