محصولات بهداشتی خانم ها و آقایان چه فرقی داره؟ - رنگی رنگی

محصولات بهداشتی خانم ها و آقایان چه فرقی داره؟

محصولات بهداشتی خانم ها و آقایان چه فرقی داره؟

رسیدگی به نظافت و بهداشت شخصی وظیفه ای هست که به عهده ی همه ماست و باید براش وقت و زمان بگذاریم. این قضیه هم شامل خانم ها میشه، و هم آقایان، و در واقع کسی نیست که از این قاعده مستثنی باشه. این روزها لوازم بهداشتی آقایون و خانم ها از همدگیه جدا شده و هر کدوم لوازم مختص به خودشون رو دارن. یه چرخ زدن توی داروخونه ها بهمون نشون میده که آقایاون دیگه مرطوب کننده، شوینده های صورت، ضدآفتاب و… مخصوص خودشون رو میتونن خریداری کنن. مگه پوست خانم ها و آقایون چه فرقی می کنه که باید محصولات جداگانه خودشون رو داشته باشن؟ آیا تفکیک این محصولات لازمه یا فقط به رنگ و ظاهر بسته بندی بسنده می کنه؟

از دیدگاه بیولوژیکی، بله، پوست خانم ها و آقایون با هم فرق داره. پوست مردانه لایه ی پوست ضخیم تری با منافذ بزرگتری داره که خیلی سریع میتونه با چربی و آلودگی ها پر بشه. همچنین آقایون کلاژن پوستشون رو – چیزی که باعث استحکام پوست میشه – خیلی دیرتر از خانم ها از دست میدن. از اینها گذشته، مردها به خاطر اصلاح کردن موی صورتشون، در معرض آسیب بیشتری قرار دارن.

 

حالا تفاوت این محصولات بهداشتی در چی هست؟

در درجه ی اول، کرم های مخصوص آقایان اسانس کمتری دارن. این قضیه مطلق نیست، اما رایحه های استفاده شده در محصولات مردانه کمتر و مردانه هستند.  پوست آقایون به خاطر ضخیم بودن به محصولالت قوی تری احتیاج داره، پس شوینده های صورت آقایون خیلی قوی تر هستن و میتونن به خوبی آلودگی بعد از یک روز پر مشغله در بیرون خونه رو به راحتی پاک کنند. و به خاطر اینکه آقایون صورتشون رو اصلاح می کنن، به محصولات ضد التهاب و ترمیم کننده برای پوستشون احتیاج دارن. این محصولات عموما شامل مواد انرژی بخش هم هستند.

مرطوب کننده و کرم دور چشم آقایان سریع جذب میشن و چربی کمتری دارن. این محصولات به هیچ وجه پوست رو براق نمیکنن، چون آقایون اکثرا پوست چرب تری نسبت به خانم ها دارن.

کرم ضد آفتاب آقایون خیلی بخش پذیری بیشتری داره و راحت روی پوست میشینه. این باعث میشه اگه کسی ریش داشته باشه، کرم لای ریش ها نمونه و سفیدی درست نکنه.

در نهایت تفاوت دیگه ی این محصولات با محصولات زنونه در بسته بنید و ظاهرشونه. خب هر کسی دوست داره لوازم بهداشتی شخصی خودش رو داشته باشه، که به تیپ و زندگیشو بیاد. بسته بندی مردونه محصولات بهداشتی، آقایون رو بیشتر به مراقبت از سلامتی و زیبایی تشویق می کنه.

 

سینره

 برای آشنایی بیشتر با محصولات بهداشتی مردونه، به این سایت سر بزنید: 

CinereMen.com

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. عارفه
    ۲ مهر ۱۳۹۳

    با توجه به مطالبی که گفتید، مشکلی ایجاد نمیشه اگه یه خانوم از کرم ضد آفتاب مخصوص آقایون استفاده بکنه؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...