داستان موفقیت اسب سواری که وب سایت پرو آنلاین لباس راه انداخت - مجله آنلاین رنگی رنگی

داستان موفقیت اسب سواری که وب سایت پرو آنلاین لباس راه انداخت

داستان موفقیت اسب سواری که وب سایت پرو آنلاین لباس راه انداخت

جینا مانکوسو (Gina Mancuso) کارآفرینی است که شیوه‌ای جدید برای فروش آنلاین لباس پیدا کرده است. او از خرید آنلاین لباس متنفر بود، چون هیچ‌کدام از لباس‌های اینترنتی اندازه تنش نمی‌شد.
بنابراین دنبال راهی گشت تا بتواند شیوه خرید پوشاک را دگرگون کند. او در نهایت به ایده LoveThatFit رسید. پلتفرمی آنلاین که به کاربران امکان می‌دهد با ساخت مدلی مجازی از خودشان، خیال خود را از بابت مناسب بودن اندازه لباس راحت کنند.

البته این اولین فعالیت مانکوسو در زمینه تجارت و کسب‌وکار نیست. او، پیش از آن‌که این کار را شروع کند، یک سوارکار حرفه‌ای بود و به خرید و فروش اسب می‌پرداخت. او این کار را رها کرد و برای تحصیل به دانشگاه میامی رفت. در همین شهر بود که وی کسب‌وکار دوم خود را راه‌اندازی کرد: یک باشگاه تناسب اندام که حدود یک سال و نیم بعد، آن را هم به فروش گذاشت.

سپس ایده راه‌اندازی LoveThatFit به ذهن مانکوسو رسید. او هم مانند بسیاری از ما، از پرو کردن لباس بیزار بود و بنابراین تصمیم گرفت که تجربه‌ای جدید را به مشتریان عرضه کند. این‌گونه بود که سیستمی را طراحی کرد که با آن، امکان پرو کردن لباس‌ها در دنیای مجازی فراهم شود.

شیوه کار به این شکل است که کاربران از طریق رایانه یا دستگاه موبایل، یک حساب‌کاربری می‌سازند و اندازه‌های خود را وارد سیستم می‌کنند. سپس مدلی مجازی از کاربر ساخته می‌شود و او می‌تواند لباس‌های موجود در فروشگاه را بر روی این مدل امتحان کند. پس از آن، کاربر می‌تواند لباس را خریداری کند، خریدهای قبلی و جدید را با هم مقایسه کند یا اینکه یادداشتی را در این مورد با دوستان یا خانواده به اشتراک بگذارد. خرده‌فروشان مختلف هم می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای برای دریافت حق استفاده از این سیستم، در فروش آنلاین محصولات فروشگاه خود از آن استفاده کنند.

مانکوسو کار بر روی این پروژه را با هزینه شخصی و از تابستان سال گذشته میلادی آغاز کرده بود. او اکنون با جیمز واکر، آرشیتکت و توسعه‌دهنده وب، و Third Wave Fashion همکاری می‌کند و در مورد این فناوری و کاربردهای احتمالی دیگر آن، هیجان‌زده است.

بهترین چیز از دید مانکوسو، روند ساخت چیزی است که قبلاً وجود نداشته است. او می‌گوید: «شما چیزی را باور می‌کنید و آن را می‌بینید. مشاهده روند شکل‌گیری آن بسیار هیجان‌انگیز است… حقیقتاً تجربه جالبی است». او علاوه بر کارآفرین بودن، یک مادر نیز هست و از دختری سه‌ساله مواظبت می‌کند. مانکوسو مادر بودن را یکی از چیزهایی می‌داند که به وی انگیزه می‌دهد: «این چیزی است که شما را به پیش می‌راند.
به‌عنوان یک مادر، شما می‌دانید که راه دیگری وجود ندارد. شما ناچار هستید که بیدار شوید و وظیفه‌تان را انجام دهید».

و اما توصیه مانکوسو به کارآفرینان جوان: واژه ”نمی‌شود” را قبول نکنید. تعداد زیادی از مردم به شما خواهند گفت که نمی‌توانید به هدف‌تان برسید. با این وجود، باید به خودتان و غریزه‌تان اعتماد داشته باشید. اولین گام‌ها را بردارید و به دستاورد نهایی‌تان فکر کنید. در نهایت، به آن خواهی رسید.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. علی
  ۱۵ دی ۱۳۹۱

  این دیگه آخر خلاقیته
 2. ح.ن
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

  ” واژه ”نمی‌شود” را قبول نکنید”
  به این جمله ایمان دارم
 3. mohammad
  ۱۵ دی ۱۳۹۵

  روزتان خوش واقعا عالیه یه فکر بکر ممنونم رنگی جونم.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...