رنگی یاب – کیف هایی از جنس جلیقه نجات - رنگی رنگی

رنگی یاب – کیف هایی از جنس جلیقه نجات

رنگی یاب – کیف هایی از جنس جلیقه نجات

در گوشه به گوشه ی دنیایی که در اون زندگی می کنیم، اتفاقات رنگی زیادی میوفته. اتفاقات کوچک و بزرگی که در کنار هم یه دنیای رنگی رو میسازن. تمام این ها به خاطر آدم هایی هست که یاد گرفتن افکار منفی، تنبلی و شک رو از خودشون دور کنن و به رویاهاشون عمل کنن. به توانایی هاشون باور داشته باشن و قهرمان زندگی خودشون باشن و حتی زندگی رو برای اطرافیانشون شیرین تر و جذاب تر کنن.

ما در بخش رنگی یاب، به دنبال این افراد، کسب و کارها و اتفاقات رنگی میریم و اون ها رو با شما به اشتراک می گذاریم. این افکار رنگی ممکنه در کشور خودمون شکل گرفته باشن یا در یه نقطه ی دیگه ی کره ی زمین و خیلی دور از ما باشن. کی میدونه؟ شاید یک روزی که خیلی دور نباشه، راجع به داستان موفقیت و ایده رنگی خودتون بنویسیم.

هرسال، به دلایل مختلفی از جمله جنگ، مشکلات اقتصادی و اجتماعی و امید برای داشتن آینده بهتر، آدم های زیادی کشور خودشون رو ترک میکنن از طریق دریا به کشورهای دیگه پناهنده میشن. جدا از مسائلی که کشور مقصد در رابطه با زندگی پناهندگان باید باهاشون دست و پنجه نرم کنه، بلکه تعداد خیلی زیاد جلیقه نجات و بقایای قایق ها که در ساحل انباشه میشن هم نیاز به مدیریت داره.

حالا یک استارت آپ به اسم Makers Unite با کمک این جلیقه های نجات نارنجی رنگ، کیف های مختلف درست میکنه و برای این کار هم از خود پناهنده ها کمک میگیره. Ramzi Aloker  که این کسب و کار رو راه اندازی کرده، خودش سال ها پیش از دمشق به هلند پناهنده شد. اون معتقده که این دست سازه ها، جدا از اینکه هنر دست پناهنده ها هستن و به امرار و معاش اون ها کمک میکنن، به خاطر داستانی که پشتشون هست و مسیری که طی کردن ارزش زیادی دارن.

افرادی که در این کارگاه مشغول هستن معتقدن که چنین محیطی، علاوه بر کمک اقتصادی که براشون داشته، باعث شده تا راحت تر با مردم محلی ارتباط برقرار کنن و زبانشون هم تقویت بشه. شما میتونین به این وبسایت سر بزنین و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کارشون به دست بیارین. همچنین میتونین به صفحه اینستاگرامشون به اسم makersunite.eu مراجعه کنین.

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیای رنگی تر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه ی آدم های رنگی به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. نارین مهراور
    ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

    چقدر قشنگ… عالی بودارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...