رنگی فیلم – بانوی گل سرخ - رنگی رنگی

رنگی فیلم – بانوی گل سرخ

رنگی فیلم – بانوی گل سرخ

تا حالا به این موضوع فکر کردین که پشت هر کسب و کار میتونه چه داستانی باشه؟ شاید تو اولین نگاه در مورد هر کسب و کاری به بخش مالی اون توجه کنیم اما امروز می خوایم قصه یک کسب و کار قشنگ رو براتون بگیم. کسب و کاری که در طی سال ها تونست سرنوشت مردم یک منطقه رو تغییر بده .

داستان از سال ها پیش شروع میشه. روزی که شخصی به منطقه لاله زار کرمان میره. منطقه ای که سابقا در اون تولید خشخاش و تریاک رواج داشته. اون متوجه میشه در این منطقه گل محمدی خیلی خوب رشد میکنه به طوری که حتی چند مدت بدون آبیاری هم این گل ها در خاک منطقه شاداب باقی میمونن . حالا ادامه داستان رو حدس بزنین! شاید اون زمان خود اون شخص هم فکر نمی کرد تصمیمش انقدر بتونه همه چیز رو تغییر بده. چند بوته گل محمدی از کاشان به لاله زار کرمان میاره و اونجا به صورت سنتی شروع به گلاب گیری میکنه. کارش اونقدر رونق پیدا میکنه که کشاورزان تولید و کاشت خشخاش رو کنار میذارن و به کشت گل محمدی رو میارن.

heart3

بانوی گل سرخ نامی است برای زنده یاد شهین صنعتی(سرلتی). گلاب زهرا که شاید حالا تو خیلی از فروشگاه های شهر پیدا کنین حاصل نگاه قشنگ همین شخص به زندگی بوده. حاصل اعتقاد به اینکه در شرایط خیلی بد راه نجات هست و میشه به همدیگه کمک کنیم.

حالا گلاب زهرا تبدیل به یک کارخانه صنعتی شده و کلی از افراد بومی اونجا مشغول به کار شدن. در سال کلی کشاورز به امید تولید این گلاب ها کار و تلاش میکنن . این مستند پس از فوت خانم صنعتی توسط مجتبی میرطهماسب در سال ۱۳۸۷ ساخته شده و داستان رو از نگاه همسر ایشان می بینیم . اون ها در همون منطقه بین کشاورزان زندگی میکنن و خب ! باید بقیه رو در فیلم ببینین.

heart3

چرا رنگی رنگی بهتون پیشنهاد میده این مستند رو ببینین ؟

فیلم های مستند خیلی ساده ساخته میشن به همین دلیل میشه همه مسائل رو بهتر دید. شاید فکر کنین بین تمام اتفاقات بد دنیا هیچ آدمی نیست که بتونه اوضاع  رو تغییر بده. اما خوبه بدونیم آدم های انسان دوست کم نیستن فقط شاید کمتر شناخته شدن.

با دیدن این فیلم میتونین به این فکر کنین که تو تاریکی ها شما میتونین پدید آورنده یک اتفاق خوب باشین. بله، میتونین زندگی رو به خودتون و بقیه هدیه کنین. فقط کافیه امیدوار باشین و رویا داشته باشین. یک رویای بزرگ.

لینک این مستند در فیلیمو

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. زهره
    ۷ تیر ۱۳۹۹

    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان رنگی. سالها پیش این مستند رو بنام بانوی گل سرخ دیدم. ضمن اینکه استاد صنعتی موزه ای هم گوشه میدان توپخانه داشتند که در واقع فرزند خوانده همین خانواده نیک سرشت بودند. ولی راستش یادم نبود گلاب زهرا مربوط به این مستنده. از این به بعد حتما از این مارک گلاب میخرم. ممنونم بابت یاد آوری
  2. نازنین
    ۹ تیر ۱۳۹۹

    سلام واقعا خیلی برام جالب بود سپاس گزارم?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...