خوشحالسازی مامان بابا ها - درس‌های تازه، شادی‌های جدید - رنگی رنگی

خوشحالسازی مامان بابا ها – درس‌های تازه، شادی‌های جدید

خوشحالسازی مامان بابا ها – درس‌های تازه، شادی‌های جدید

واسه خوشحال‌سازی مادر و پدر یک عالمه کار می‌شه انجام داد، به شرط اینکه شرایط سن و ویژگی‌های روحی و اخلاقی خاص این دوره سنی رو بشناسیم. یکی از ویزگی‌های آدما، بعد از دوره میانسالی اینه که فکر می‌کنن دیگه هر چی باید یاد می‌گرفتن، یاد گرفتن و پرونده یادگیری براشون بسته شده. چیزای زیادی هم هست که این احساس رو توی اونا تقویت می‌کنه. اما واقعیت چیز دیگه‌ایه و این فقط یه تفکر کلیشه‌ایه و شما می‌تونید با شکستن این تابو یه خوشحالی دراز مدت به مامان و باباتون هدیه کنید.

یادگیری هر چیز تازه‌ای به آدم (در هر سنی که باشه) احساس مفید بودن و اعتماد به نفس می‌ده. اگه این اتفاق توی میانسالی یا پیری بیافته تاثیرش بیشتر هم می‌شه.

به کوچک‌ترین علائق پدر و مادرتون اهمیت بدید و برای یکی از اونا یه کلاس خوب، یا یک خودآموز پیدا کنید و ترتیبی بدید که علاقه‌های جدیدی پیدا کنن و چیزهای تازه‌ای یاد بگیرن.

یه کلاس نقاشی، یه معلم خصوصی برای آموزش کامپیوتر، ثبت نام تو یک کلاس شیرینی‌پزی، ورزشی یا یک کلاس مرتبط با کشاورزی و کاشت گل و گیاه … . همه این آموزش‌ها بهشون احساس مفید بودن، انگیزه برای تلاش‌های تازه و شادی می‌ده. وظیفه شما اینه که نذارید دلسرد شن و خودتون هم تا وقتی اونا رو به یک کلاس جدید نفرستادید، دست از ایده‌تون نکشید. بابا مامانا بعد از یک سنی به همینی که هستن عادت می‌کنن و تا وقتی یکی دو جلسه اول کلاس رو نرفتن، باورشون نمی‌شه که می‌تونن یاد بگیرن و با چیزهای جدید زندگی‌ و وقت‌شون رو پر کنن.

معلم خصوصی یه خوبی داره اینه که آموزش متمرکزتر می‌شه، ولی ممکنه هزینه‌اش براتون زیاد باشه. پس اگه دنبال کلاس‌های عمومی هستید، حواس‌تون به میانگین سنی کلاس باشه. بهتره تو کلاس چند همسن وجود داشته باشه تا ضمن یادگیری چیزای تازه، امکان پیدا کردن دوست‌های تازه رو هم برای مامان و باباتون فراهم کرده باشید. مطمئن باشید تلاش‌تون بی‌نتیجه نمی‌مونه و خیلی زود موفقیت‌تون رو تو خنده‌ها و روحیه شاد پدر و مادرتون خواهید دید.

خوشحال سازی مامان باباها

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. چیکچی
    ۶ آبان ۱۳۹۳

    واقعا یادگیری یه چیز جدید کلی روحیه آدم رو تغییر میده.
    خودمون هم باید حواسمون باشه درگیر روزمرگی نشیم و هر از چندگاهی بریم سراغ یه موضوع و کار جدید 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...