15 روز ، ثبت زندگی - روز پنجم - رنگی رنگی

۱۵ روز ، ثبت زندگی – روز پنجم

۱۵ روز ، ثبت زندگی – روز پنجم

دو هفته و یک روز پر ماجرا تو زندگی آدمای رنگی جریان داره. اونا تو این مدت دارن یه کار خیلی بزرگ انجام می‌دن. کاری که تاثیرش رو زندگی‌شون خیلی بزرگتر از چیزیه که می‌شه فکرش رو کرد. رنگیا یه موضوع تازه برای کار مشترک پیدا کردن و این بار رفتن سراغ خاطره‌نویسی. خاطره‌نویسی همون کار خیلی بزرگیه که قراره نتیجه‌های شگفت‌آورش رو تو همین ۱۵ روز ببینیم.

هر آدم رنگی یه دفتر برداشته و توش چند سطر، چند پاراگراف یا حتی چند صفحه از روزی که گذرونده و اتفاق‌هایی که توش افتاده می‌نویسه. نه نثر متن‌ها مهمه نه اینکه چی تو این دفتر نوشته بشه. مهم اینه که می‌دونیم یه عالمه آدم رنگی دیگه مثل ما دارن این کار رو می‌کنن و با همین کار دارن تبدیل به آدم‌های شادتر و بهتری می‌شن.

نوشتن و ثبت یک روز از زندگی، یعنی: من به زندگی خودم احترام می‌ذارم، من خودم و روزی که گذروندم رو دوست دارم، من می‌نویسم تا بتونم خودم رو تو چیزی که نوشتم پیدا کنم.

پروژه هنوز ادامه داره. هر روز در کنار نوشتن از هر چیزی که توی یک روز داشتیم، سعی کردیم به یک سئوال هم جواب بدیم. سئوال امروز رنگی اینه:

همه کارهایی که قرار بود امروز انجام شن رو انجام دادی؟

توضیحات بیشتر در مورد پروژه خاطره نویسی رو اینجا ببینید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. فروغ
  ۲۹ آذر ۱۳۹۳

  من همیشه یکی دو روز می نویسم بعد کلا یادم میره 🙂 ولی تو دانشگاه یه دفتر داشتم که توش کلمه های موردعلاقه مو می نوشتم. یه دفتر پر از کلمه هایی که روم تاثیر می ذاشت یا به نظرم جالب می رسیدن 🙂
 2. ندا
  ۲۹ آذر ۱۳۹۳

  همه ی لیست کارهایی که نوشته بودم رو انجام دادم، اما وقتی نگاهی میندازم به روزی که گذشت میبینم میتونستم تعداد بیشتری از کارهام رو انجام بدم.
 3. زهرا
  ۲۹ آذر ۱۳۹۳

  رنگی رنگی عزیزم
  روز اولی که این پروژه رو شروع کردی دقیقا همون لحظه در حال نوشتن خاطراتم بودم.
  من نوشتن خاطره رو فقط برای این شروع کردم،چون با نوشتن آروم میشدم…
  خوشحال شدم! خیلی…
  همیشه شما منو خوشحال میکنید:)))
  راستی دفترچه خاطراتم تموم شده:دی
  باید یه دونه دیگه دفترچه مثلث بگیرم:)
  ممنون که هستید:**
 4. سارا :)
  ۲۹ آذر ۱۳۹۳

  تعطیلات سوال خاطره نویسی نداره ؟ :-/ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...